אלעד בורנשטיין : "יש לי אהבה מיוחדת למעצבים הישראליים…."

מאת: גלינה סמית

אלעד בורנשטיין נחשב לאחד היזמים הגדולים בעולם האופנה הישראלי.
בעשור האחרון הצליח בורנשטיין להביא שמות ישראליים לשערים של המגזינים הכי נחשקים בעולם.
ולמרות שדמותו נחשבת ל "שנויה במחלוקת" בשוק הישראלי בעולם הוא זוכה לאמון רב ובזכות האמון בורנשטיין הצליח להביא חברת מילייה לזירה הישראלית והים התיכונית.

מילייה נחשבת לשחקן ענק בזירת הייצור בעולם האופנה ומייצרת למותגים על כמו Balmain, Versace ,Dolce and Gabbana, Roberto Cavalli,  Oscar de la Renta ועוד.

חברת מילייה בשיתוף עם חברת ברוניי בבעלות אלעד ברנושטיין פותחת בישראל סניף חמישי.
מילייה תיתן מענה למותג על במזרח התיכון וישראל בתחום ייצור.

לכבוד השת"פ הכל כך חשוב לעולם האופנה הישראלי פגשתי את בורנשטיין לרעיון קצר.

אלעד בורנשטיין, צילום שי פרנקו

חברת מילייה נחשבת לשחקן ענק בעולם האופנה הגבוהה בעולם, האם לפי דעתך ישראל מספיק גדולה לשחקן כמו מילייה?
חברת מילייה בחרה בברוניי בזיכיון למזרח התיכון. משרדי החברה הראשיים נמצאים פיזית בתל אביב, אבל הקשר שלנו במזרה״ת נרחב וכולל קשרים עסקיים עם חברות ענק ובתי הוט קוטור שלהן אנו מספקים ייצור במילייה.
לדוגמא, בשבוע שעבר ביקרנו בדובאי למטרת ייצור הקולקציה של כוכבת סדרת הנטפליקס ״דובאי בלינג״ – פארחנה בודי.

אני מניחה שאתה פוגש יזמים ומעצבים צעירים על בסיס כמעט יומיומי, כמה מהם לפי דעתך באמת יכולים להיכנס לעולמות ההוט קוטור?
עולם הקוטור הוא אכן עולם מורכב הדורש הרבה יצירתיות וירידה לפרטים הקטנים ביותר בכל פריט לבוש שמיוצר. אכן, לא כולם נועדו להיכנס לעולם ההוט קוטור, אבל לאלה הניחנים בכישרון היצירתי והסבלנות ליצור את הבד מ 0, אנחנו יכולים לתת את המענה הייצרני והלוגיסטי ובכך הם יכולים להציג פריטים ייחודים ומקוריים השמורים אך ורק לבית האופנה שלהם ולמצב את עצמם גבוהה.

במפגש שלך עם יזמים ומעצבים צעירים, תוך כמה זמן אתה יודע לזהות שאלה יהיו הצלחה מסחררת?
אלה דברים שלרוב קשה לזהות גם לאחר תקופת עבודה ממושכת. יכולה להיות קולקציה מדהימה, אבל מאמצי השיווק של הלקוח לא יעילים מספיק, או להפך. בסוף אנחנו צריכים להבין שזה עסק לכל דבר, ועסק בנוי על הרבה רבדים שצריכים להיעשות בתשומת לב והשקעה מירבית – זהו סוד ההצלחה.

האם היו מעצבים שבחרת לא לעבוד איתם והם הפכו להצלחה, אם כן מי הם?לא. חברתנו דוגלת במתן שירות ויחס אישי לכל לקוח שמוצא באור חיובי את הפתרונות והשירותים שאנו מספקים.

בעולם האופנה אילו תכונות המעצב חייב כדי להצליח?
בעיקר חוסן. אנשים מגיעים לעולמות האופנה לרוב מתוך תשוקה ויצירתיות, אבל בפועל זו לרוב עבודה יותר קשה מלצייר סקיצות. בחירת בדים, גזרות, תדמיתנות ותפירה הן מלאכת יד לא פשוטה, וזאת עוד לפני שהתחלתי לפרט על איך מקימים עסק. אצלנו בברוניי, אנחנו לוקחים את המעצב יד ביד ומורידים ממנו את הפן הלוגיסטי. החל מייצור סקיצות, תדמיתנות עד לשלב הייצור, אנחנו איתו יד ביד בכל שלב בדרך.
וגם כשהיא מסתיימת, אנחנו פה לכל עזרה או בעיה שיתקלו בה בדרך – בייצור, ניהול העסק או השיווק שלו.

See Also

מעצב אחד שהפתיע אותך לאחרונה ?
טום פורד שהחליט לפרוש אחרי 13 שנה.
עולם האופנה לא היה מוכן לכך, שכן היה נראה שיש לו עוד הרבה מה להציע.

אילו מותגים ישראליםי שנמצא אצלך בארון ?
אפשר למצוא שילוב של מעצבים ומעצבות ישראלים כמו חליפות פשתן של מוראלה, טישרטים של נוי אהרון , חליפות של באמוס ועוד המון. יש לי אהבה מיוחדת למעצבים הישראליים  והערכה רבה לדרך הקשה שהם עושים בייצור המקומי.

איזה טיפ תיתן למעצב בתחילת דרכו?
הטיפ שהייתי נותן למעצב בתחילת דרכו הוא לדעת שהוא יוצא לדרך ארוכה. בדרך הזו יש המון רעשי רקע, לפעמים גם חוסר פרגון וגם קשיים- העולם הזה נראה ורוד אך הוא לא. לדבוק במטרה, להשקיע כל דקה פנויה בלעבוד ולקדם את העסק – הזורע בדמעה ברינה ייקצור.

בין אם דמותו של בורנשטיין נראית לכם שנויה במחלוקת או לא, להביא שחקן כמו חברת מילייה זה בהחלט הישג חסר תקדים אשר יכול להפוך את ישראל לשחקנית משמעות בעולם ההוט קוטור העולמית.
ואם יורשה לי בנימה אישית, עולם האופנה הישראלי זקוק לשחקנים כמו מולייה ובורנשטיין הן בזכות היצירתיות, חשיבה מחוץ לקופסה ולא פחות חשוב איכות התפירה!

View Comments (0)

Leave a Reply

דילוג לתוכן