יפעת דה לרנה ברכה: "בעיניי, חזיה טובה משנה חיים…"

מאת: גלינה סמית

נראות חנויות ההלבשה , מסתירות מאחוריהן את האמת המכוערת של עולם ההלבשה התחתונה. החוויה המפתה, חלונות ראווה סקסיים ומלאי גלאם מבטיחים לא רק יופי אלא גם התאמה מושלמת, אך לעיתים קרובות החוויה מובילה למסע תובעני אחרי החזייה האידיאלית. אחרי שעה וחצי של מדידות אינטנסיביות, האשליה מתפוגגת, ונשארת המציאות של עייפות ותסכול. מתוך עשרות ניסיונות, הלקוחה עשויה למצוא בקושי חזיה אחת שבאמת מתאימה.

צ. ולריה שפירא

במטרה להבין עמוק יותר את האתגרים והפתרונות בעולם זה, ולא פחות חשוב, לצלול לתוך סיפורה של האישה המרתקת שעומדת מאחורי אחד מהמותגים המובילים בישראל, פניתי למנכ"לית של מותג ההלבשה התחתונה המוביל ליה לונדון, הגב' יפעת דה לרנה ברכה, לראיון מקיף. ברכה, בעלת ניסיון רב ותובנות עמוקות לא רק בתחום ההלבשה התחתונה אלא גם בפיתוח מותג ובניית קריירה מצליחה בעולם האופנה, חלקה איתי את הסודות מאחורי יצירת האופי המושך של החנויות והצצה לתהליך הפיתוח וההתאמה של החזיות, על מנת להבטיח שהחוויה האסתטית תתממש גם בנוחות ובהתאמה מושלמת לכל לקוחה. הריאיון מאיר גם את הדרך שעברה דה לרנה ברכה בבניית המותג וההשקעה האישית שלה בכל פרט ופרט, מה שהפך את ליה לונדון לשם דבר בתחום הלבשה התחתונה בישראל ובעולם.

כל חייה יפעת חלמה לעזור לאנשים ובחרה דרך במסלול לימודים של עבודה סוציאלית, אבל מעולם לא עסקה בתחום.

איך מעבודה סוציאלית, התגלגלת לעולמות הנדל"ן, הליסינג ובסופו של דבר לחזיות?

הרקע המקצועי שלי נפרש דרך תחומים מגוונים, עד אשר הגעתי לנהל מותג הלבשה תחתונה. זה נקבע ביום הולדתי ה-25, חמישה ימים לאחר הגשת עבודה אחרונה בעבודה סוציאלית אבי נפטר. הרגשתי שאני פשוט לא מסוגלת לתת מעצמי. אבי היה איש עסקים בעצמו, וזה השפיע עלי לפנות לעולם העסקים. נכנסתי לתחום הנדל"ן ללא ידע קודם ולמדתי הכול מאפס. לאחר מכן, עברתי לעבוד בליסינג, והכול נעשה בלי להבין מראש את התחום, אך למדתי והצלחתי בו. באחת מעסקאות הליסינג שעשיתי, הכרתי את מנכ"ל קליגולה שפתח לי את הדלת לעולם הקמעונאות.

בסופו של דבר הגעת לתפקיד מאוד בכיר באחת הרשתות הקמעוניות הכי גדולות בארץ.

תקשיבי, גם זה קרה במקרה, חזרתי מחופשת לידה בדיוק בזמן שהרשת בחו"ל עשתה שינויים מהותיים. ויום אחד פשוט הודיעו לי שאני המנכ"ל.

רצית בזה?

באותה תקופה לא הבנתי כמה, בעיקר פחדתי. הייתי שבועיים בדיכאון ולא הפסקתי לבכות. כלומר, לא רציתי. פחדתי פחדתי.

ממה פחדת?

אני חששתי מהכישלון, קודם כל מהכישלון, לא להצליח שאנשים מסתכלים עליי ורואים משהו שאולי אני לא רואה, שזה גם היה לי בעבודה סוציאלית באיזה שהוא כנס המרצה שלי ביקשה שאני ארצה שם. אז אמרתי מה היא רואה בי שאני לא רואה, כי אני פשוט רעדתי.

סינדרום המתחזה?

לגמרי!

מתי הבנת שאת רוצה ומצליחה?

כשהרשת התחילה להצליח. ראיתי שאנחנו מתרחבים, מוכרים, הצוותים נשארים איתנו לאורך זמן, הלקוחות חוזרים, המכירות עולות. את יודעת, יש לנו מוכרות שעובדות איתנו מיום שהרשת קמה וגם הלקוחות.

צ. ולריה שפירא

איזו מנהלת את?

שקטה, אני לא צועקת. אני באמת מאמינה שאפשר לפתור הכל בדרכי נועם. הכנסנו לחברה מושג של שולחן עגול, כל פעם אני מזמינה עובדת או מנהלת של אחת החנויות. לדבר איתן, להבין אותן. שיחות כאלה גם תורמות להתנהלות תקינה של חנויות ולעתים מורידות התנגדויות מהנחיות כאלה ואחרות. אני מבקרת הרבה בחנויות, אוהבת לפתוח את החנות, לדבר עם הלקוחות.

ואם צריך לצעוק, על נהגי משאיות לדוגמה?

יש לי עובדים מעולים לזה. 🙂

בואי נדבר קצת על ליה לונדון וחזיות.

בעיניי, חזיה טובה משנה חיים, בטח אם לנשים יש חזה גדול או קטן מאוד. ומי שמצליחה להתאים לעצמה חזיה שיושבת בול עליה, בטח תעיד על זה.

איך בוחרים חזיה מושלמת?

כלל ראשון: להתחיל מהיקף! היקף החזיה זה דבר אבסולוטי, את הקאפ אפשר להתאים רק אחרי שמצאנו את ההיקף. גודל הקאפ יכול להשתנות בהתאם להיקף ולכן כשקונים חזיה, חייבים להתחיל מההיקף.

מותג ליה לונדון ידוע כמותג שמביא חזיות במידות לא שגרתיות, למה?

כפי שאמרתי מקודם, חזיה נוחה משנה חיים, ברגע שאת מוצאת את החזיה שלך, את המידה המדוייקת, את לא תרצי להחליף אותה לעולם. אנחנו בחברה רוצים לשנות לך את החיים, אנחנו לא רוצים שתצאי מהחנות מאוכזבת. את לא וילון שצריך למתוח אותך מכל הכיוונים כדי שהחזיה תשב עליך בול.

איך את מצליחה להתאים חזיה לכל אחת?

אנחנו מביאים 5 מותגים שונים: ;Wacoal; Elomi; Fantasie; Freya; Goddess. כל מותג מתאים למידות שונות, נשים שונות, סגנון חיים שונה. כל אישה, נערה תמצא לעצמה בדיוק מה שהיא צריכה.

מה החזיה המועדפת על הישראליות?

מבחינת דגם, זה מאוד אישי, אבל מבחינת צבע, חד משמעי שחור. למרות שגילינו עם השנים שאם יש גוונים נוספים לצבע גוף או לבן, הן יבחרו בגוונים אחרים. הרי בסופו של דבר, נשים קונות חזיה לעצמן, ובא להן להיות מיוחדות. זאת הסיבה שאנחנו אולי היום הרשת היחידה עם המגוון הכי גדול של צבעים.

כמה את שותפה בבחירת הדגמים לחנויות?

לגמרי שותפה, אני אוהבת להיות מעורבת, למרות שאני סומכת על הצוות שלי. אנחנו היום יודעות, מה יכנס ומה לא. סתם דוגמה, חזיות עגולות מאוד אהובות ישראליות אבל חזיות פוינט מעולם לא יצליחו כאן, למרות שהן אהובות על נשים באירופה וארצות הברית, והפרזנטורית הכי גדולה שלהן זו מדונה.

אני חוזרת לדבר על יפעת, אמא צעירה רק בת 48 (זה 28 החדש), קרייריסטית, רגועה ואני לא יכולה שלא לתהות אילו מחירים היא משלמת.

אני לא מרגישה שאני משלמת מחיר כלשהו, הכל עניין של איזונים. יש תקופות עמוסות מאוד, יש כאלה שפחות, אבל אני חושבת שבאמת למדתי לאזן בין העבודה לבית.

אם אני אשאל את הילדים שלך מה הם חושבים עליך, מה לפי דעתך הם יגידו?

חד משמעי, לביאה!

ואיך הם מקבלים את זה שהאמא עוסקת בהלבשה תחתונה?

היום הם לא עוברים בקניון ליד החנות, הם נכנסים ואומרים שלום למוכרת. פעם זו הייתה קצת פאדיחה בעיקר אחרי תוכניות טלוויזיה, כי כולם ראו וידעו.

ולסיום, לקראת ה-8 במרץ, מה תאחלי לנשות ישראל?

לפני הכל, שלום, שקט ושלווה, מגיע לנו, אנחנו באמת חיים בתקופה משוגעת. והכי חשוב, נשים צריכות ללמוד לאהוב את עצמן וכמובן למצוא חזיה שמשנה חיים.

לא פשוט להכניס ראיון של שעתיים לתוך כתבה אחת. אבל אי אפשר שלא לספר שיפעת הכי אוהבת טורקיז, אוהבת לאכול מתוקים וסושי, לא באמת שומרת על דיאטה, אוהבת חופשות בחו"ל. שונאת עצלנים ושקרנים, אבל תהיה הבוסית הכי טובה לעובדים שנותנים את הנשמה. היא אוהבת פודקאסטים ומוזיקה וחולמת שיום אחד נועה קירל יחד עם קרן מור תייצגנה את המותג ליה לונדון.

אך מה שלא ציפיתי לו ביותר במפגש זה, היא הפתיחות שלה. ללא כל מחסום או פחד, שיתפה על האתגרים והתמודדויות בדרכה. ואם תשאלו את דעתי, בדיוק מתוך אותו חומר גלם, מתעצבים המנהלים והמנהיגים המובילים ביותר.

View Comments (0)

Leave a Reply

דילוג לתוכן