יובש נרתיקי ואיך הוא קשור ליום האישה ולעוצמה הנשית?

מאת דר פאני בר – גינקולוגית בכירה וחלוצת  טיפולים אסתטיים-רפואיים וגינליים.
דר פאני בר

אחרי שנים שבהן נשים נאלצו לקבל על עצמן את תואר "גיל הבלות", שנים שבהן האימהות והסבתות שלנו  סבלו "מכאבי ראש" וגלי חום רבים, כעסים לא מוסברים, דיכוי, דכדוך ותחושה אין מה לעשות, מזדקנים והדברים דועכים.  אז נכון שלהתבגר זה טבעי וחלק מתהליך התבגרות שלנו הנשים הנו נפשי, מנטלי ופיזי, אבל בימינו נשים חיות ובועטות המון שנים אחרי גיל המעבר, ותוך כדי כך מבינות כיום שהנה עכשיו תורנו והשחקנית הראשית בהצגה זו את! דווקא הגיל הזה, שמהווה כיום פרק זמן כה משמעותי וארוך בחיי האישה, נחשב בעיניי כ "הגיל הראשון",  שבו אישה יכולה לבחור איך לחיות ולשפר את החיים שלה, ולדבר באופן גלוי על ההתמודדויות והתופעות. 

המהפכה ניכרת בכל פינה, אם על המסך ראינו כוכבות ענק שכובשות במלוא העוצמה: אנדי מקדואל, כוכבת אמילי בפאריז, שרה ג'סיקה פרקר – כולן לוהטות, חיוניות ומלאות שיק ובטחון עצמי !

מישל אובמה, הגברת הראשונה, תרמה רבות והטביעה חותמה בהעלאת השיח סביב גיל המעבר.   שיתפה על חוויות כמו התגברות גלי חום ועלייה במשקל מהם סובלת בגיל המעבר, וכן שיתפה שעברה טיפול הורמונלי ועשתה שירות אדיר בהסרת הטאבו סביב הנושא.  

גיל המעבר בא לידי ביטוי באופן שונה מאישה אחת לאחרת, ויכול להביא עמו שלל תסמינים שונים, אין סטנדרט זהה. החל מגלי חום, מועקות נפשיות, שינויים במצב הרוח, יובש נרתיקי, ירידה בחשק המיני, דליפת שתן, דלילות שיער, הפרעות שינה ועוד. 

החזון שלי להסרת הטאבו ולבחור באיכות חיים ונשיות, בתוך תקופה שבה מוצעים מגוון פתרונות חדשניים, הביאו אותי להציע במרפאת הבוטיק תחת מטריה אחת, את כל הטיפולים החדשניים לבעיות נשיות וגינליות, רפואיות, תפקודיות ואסתטיות. 

אילוסטרציה freepik

אחת התופעות השכיחות והמטרידות שבמשך שנים נשמרו בסוד ומאפיינות נשים בתקופת המנופאוזה היא היובש הנרתיקי. תופעה מציקה אשר עלולה לשבש את איכות החיים, ויש לה השלכות רבות: ירידה או חוסר חשק מיני, דלקות חוזרות, נטייה ליותר זיהומים ודלקות בשלפוחית השתן. הפגיעה באיכות החיים לכשעצמה, מייצרת בעיות נוספות: מצבי רוח ירודים, אי נוחות תמידית, תחושת אבדן הנשיות ובטחון נשי, כאבים ביחסי מין, ומי תרצה להתמודד עם זה? 

See Also

אל תתני ליובש הנרתיקי לייבש לך את החיים ! יש מה לעשות:

  • קודם כל להבין את התמונה ואת התופעה ויותר להבין שיש הרבה אפשרויות לטיפול. את לא אמורה לייבש את עצמך!
  • טיפול ראשוני  ע"י  מריחת משחה הורמונלית .
  • טיפולי בטכנולוגיה המתקדמת, טיפולים בגלי רדיו או לייזר,  שמאפשרים שיקום הנרתיק. האנרגיה של גלי הרדיו,  מועברת לרירית הנרתיקית על ידי המחטים בידיות  השונות וזה  ללא פציעה. שילוב הטיפול ביניהם, יאפשר את שיקום הנרתיק, חיזוק הרירית הנרתיקית   ובעיקר את בעיית היובש. בטיפול נוצר חימום וגלי הרדיו גורמים לכיווץ ברקמה, בטיפול שאינו כואב ולא דורש זמן החלמה. מיד בתום הטיפול, ישנה הקלה מידית וארוכת טווח. 
  • טיפול נוסף  לשיקום הנרתיק ניתן במרפאות פרטיות בשיטת ה-  PRP גם לפלזמה שלך יש כוח. 
  • הזרקות חומצה היאלורונית –   מדובר בחומצה היאלורונית ייעודית לאזור הנרתיק,    מיועדת  לטיפול ביובש נרתיקי וליחוח מקומי, כך שטיפול מסוג זה משחרר מהצורך למרוח משחות באופן יומיומי.
  • חוסר באסטרוגן הוא גם גורם ליובש, לכן מחקרים הראו כי דווקא היעדר פעילות תגרום לעוד ירידת הורמונים האחראים לרווחה הנפשית ותחושות נלוות, האנדרופינים והאוקסיטוצין. היעדר יחסי מין יורידו את אלה ולכן מומלץ להמשיך בפעילות מינית אם יהיה ביקוש, תהיה היצע. 
  • הגיע הזמן שתבקשי! לא מתחשק לך להרגיש שוב נשית?
אילוסטרציה freepik

במרפאה ייעודית וייחודית  טיפולים וגינליים, שכל ייעודה אמנות הטיפול בנרתיק, מרוכזים תחת קורת גג אחת, כל הטיפולים החדשניים, המכשור הטכנולוגי והחידושים מהתחום, כדי לפתור כל בעיה או חוסר שביעות רצון, ולאפשר לנשים להרגיש רלוונטיות ומלאות בטחון אינטימי. 

אתר:  http://www.drbarlevy.co.il//

View Comments (0)

Leave a Reply

דילוג לתוכן