רבים נוטים לחשוב שניקוי הפנים פעמים רבות יעזור להפחתת השומניות והפצעונים.

"אקנה הינה בעיית העור השכיחה ביותר" אומר ד"ר איתן ברמן, מומחה ברפואת העור ויועץ לחברת "קמדיס", המפתחת ומוכרת מוצרי לטיפול בבעיות עור, "לעיתים פציינטים שלי מגיעים אלי מתוסכלים משגרת הטיפול שלהם משום שאינה מביאה תוצאות" אומר ד"ר ברמן, "אני ממליץ לשמור על פשטות בשגרת הטיפול ולבחור במוצרים הנכונים ללא שימוש "יתר".

ד"ר איתן ברמן מסביר על שגרת הטיפול באקנה:
"רבים נוטים לחשוב שניקוי הפנים פעמים רבות ביום יעזור להפחתת השומניות והפצעונים. האמת היא הפוכה: ניקוי יתר עלול להגביר את רמת ייצור השומן בעור כפיצוי על "סילוקו" בניקוי. לכן מומלץ לנקות העור עם סבון פנים המותאם לעור שמנוני ונוטה לפצעונים, שאינו מייבש את העור ומסייע להפחתת החלב העודף שגורם להתפרצות האקנה. יש לכל היותר, יש לנקות את הפנים פעמיים ביום – בוקר וערב".

צילום: freepik

"איזון העור ורמת הלחות בו חשובה מאוד בעור שומני הנוטה לפצעונים. מומלץ לבחור בקרם על בסיס מים ולא על בסיס שמן, קרם על בסיס שמנים יכול לחסום את נקבוביות העור ולגרום להאצת פצעונים ואקנה".

יונית בומשטיין מנהלת מחקר ופיתוח ו CTO של חברת קמדיס, על הצמחים במוצרים של קמדיס לטיפול בעור הנוטה לאקנה:

אקנה וולגריס היא מחלת העור השכיחה ביותר בעולם. המחלה מאופיינת בנגעים, קומדונים, ראשים לבנים שחורים , ופצעים מוגלתיים וציסטות לעיתים. העור בדרך כלל אדמומי, ואפילו כואב.

אקנה משפיע לא רק על בני נוער אלא גם על אנשים בבגרותם.

הטיפולים היום ממוקדים במספר תחומים:

  • נקבוביות עור חסומות בהפרשת חלב.
  • עלייה בייצור החלב בגוף
  • צמיחת חיידקים שגורמים לאקנה
  • דלקת בעור

מגוון רחב של טיפולים שניתנים היום להקלה על אקנה, טיפולים אומנם אפקטיביים, אבל עלולים לגרום לגירוי, ותופעות לוואי אחרות.

חלופת מוצרים המכילים צמחים יכולה להציע פתרון בטוח ללא תופעות לוואי, זאת בגלל המנגנונים המיוחדים של פעילות הצמחים. למעשה, כל צמח מכיל קבוצות מולקולות רבות ומגוונות. כל קבוצת מולקולות יעילה באופן חלקי לעומת טיפולים תרופתיים, יחד עם זאת "עבודת הצוות " בין קבוצות המולקולות הרבות מעצימה את האפקט הטיפולי  תוך שמירה על  התאים הבריאים בעור. מנגנונים אלו מורידים את הסיכון לתגובות ותופעות לוואי מצד המטופל לדוגמה, בטיפול אנטיביוטי- האנטיביוטיקה אמנם משמידה את החיידק "הרע"- מחולל המחלה, אבל במקביל יכולה להשמיד גם חיידקים טובים המאזנים את העור. בתכשירים המכילים תמציות צמחים, הפעילות היא סלקטיבית , תוקפת את החיידקים הבעייתיים ובמקביל מעודדת גידול של החיידקים טובים התומכים בסביבת עור מאוזנת.

הצמחים העיקריים המיטיבים עם אקנה:

  • צמח הפורטולקה –צמח אנטי דלקתי המעכב את התפתחות הפתוגן שמעודד אקנה ה – Cutibacteriumacnes  במקביל פעילות הצמח מעודדת את התפתחות החיידק החיובי   staphylococcus epidermis – חיידק שחי תמיד בסביבת העור שלנו, ובמצבי אקנה כמותו יורדת ומאפשרת לפתוגן השלילי להתרבות.
  • צמח הרובהאוב והסקוטלריה – נחשבים צמחים מובילים, במקרה של אקנה הינם סייעים לויסות כמות החלב  (הסבום) המופרש בעור, בנוסף הם מסייעים כמו צמח הפורטולקה לאיזון מחדש של מיקרוביום העור.

מוצרים מומלצים לטיפול באקנה בקרב בני נוער

1.     Face Cleanser – תרחיץ פנים טיפולי: ניקוי. ייעודי לניקוי עמוק ויסודי של עור שמן. פורמולה במרקם ג'ל מרענן, המנקה את העור ומאזנת אותו, מרגיעה גירויים ואדמומיות ואף מסייעת במניעת פצעונים. מומלץ לחזור על פעולת הניקוי בוקר וערב וכהכנה לשימוש בטיפול הממוקד. 100 מ"ל. מחיר: 45 ₪.

2.      AC – Clear Face -Face Cream-קרם פנים טיפולי: לחות מאזנת. קרם המיועד לעור שמן עם נטייה לפצעונים ואדמומיות. מרקמו עדין וקליל, אשר מרגיע את העור ותורם להשגת מראה מאוזן ובריא. מומלץ לשימוש בוקר וערב כמסיים טיפול. נספג במהירות. מחיר : 59 ₪

3.     AC Clear Spot Treatment טיפול נקודתי ומהיר לפצעונים: טיפול ממוקד. פורמולה מוכחת קלינית להשגת עור נקי יותר מאקנה תוך 12 שעות בלבד! –  ג'ל רב עוצמה לטיפול ממוקד ויעיל, אשר מומלץ להניח על עור פנים נקי מעט מהתכשיר ישירות על כל פצעון פעם עד שלוש פעמים ביום, ולהמתין מספר דקות עד לספיגה טרום השימוש בקרם הלחות. אינו מייבש את העור. מחיר 55 ₪.

לכל הכתבות בנושא אקנה כנסו כאן :
https://womfire.net/tag/akne-2/

View Comments (0)

Leave a Reply

Skip to content