כל כללי השמירה על הראי של הנפש

באדיבות דר' פישר

חכמים רבים אמרו שהעיניים הן ראי הנפש, וכמו כל ראי – גם עליו יש לשמור נקי ומצוחצח. אם לא מטפלים בעיניים היטב (או אפילו לא מתנגבים במגבת הנכונה), הן עלולות להתלכלך, לסבול מעקצוצים ומגירויים, להתנפח, להאדים ולהוות קרקע יציבה להתפתחות דלקות. איך מונעים מזה לקרות? הנה כמה מהבעיות השכיחות ומהפתרונות שכדאי לאמץ.

הבעיה: דלקת בלחמית העין
למראית עין: כשלחמית העין (הציפוי הדק של גלגל העין המכסה את החלק הלבן) מודלקת, העיניים אדומות, דומעות ונפוחות ולרוב גם מגורות ומגרדות. לעתים קרום העין מתמלא במוגלה ולכן העפעפיים נצמדים זה לזה.
הגורמים: רבים… החל באלרגיה, דרך זיהום חיידקי או ויראלי (כולל הצטננות או חום) וכלה בשימוש במוצרי איפור לא איכותיים. אגב, הדלקת מידבקת ולכן גם בן משפחה הסובל ממנה יכול להוות טריגר להתפרצותה אצל אחר.
הפתרון: תלוי בגורם. נע בין קומפרסים חמים לאזור, טיפות עיניים ללא מרשם (כמו אזולין של ד”ר פישר), טיפות עיניים עם מרשם רופא ואפילו אנטיביוטיקה. בכל מקרה, חשוב לבודד את המגבות והמצעים שבהן משתמש בעל הדלקת, מאחר שכאמור היא מידבקת מאוד.

הבעיה: עיניים יבשות
למראית עין: אי-נוחות כללית באזור העיניים, שמתבטאת בגרד, בעקצוץ, באדמומיות ואפילו בתחושה שגורם זר חדר לעין. למרות הגירוי, לא מופיעות דמעות. לעומת זאת, עלולה לצוץ תחושת ערפול בראייה (לרוב היא חולפת אחרי מצמוץ).
הגורמים: עיניים יבשות הן התוצאה הסופית של כמה גורמים. תהליך ההזדקנות, למשל, מהווה זרז לירידה בתפקוד בלוטת הדמעות. כאשר בלוטת הדמעות אינה מתפקדת כהלכה, העיניים סובלות מתחושת יובש כללית. גורמים נוספים הם מחלות כמו דלקות פרקים, ואף תרופות שונות כמו אנטי-היסטמינים וגלולות למניעת הריון.
הפתרון: יש להבין מה הגורמים ליובש ולכן, כמו תמיד, מומלץ לפנות לרופא. בכל מקרה, שימוש בלקרימול, תחליף הדמעות הסטרילי של ד”ר פישר, יסכך את העין ויצור שכבה מגינה ומרגיעה.

אילוסטרציה freepik

הבעיה: דלקת של העפעפיים והריסים
למראית עין: קשקשת על הריסים, ציסטות קטנות על העפעפיים, צריבה, אודם ונפיחות של העפעפיים.
הגורמים: אלרגיה, תפקוד לקוי של בלוטות השומן (ולכן גם בעלי עור שמן או יבש מדי עלולים לסבול מדלקת זו), חשיפה בלתי מבוקרת לעשן ואי-שמירה על היגיינה מספקת באזור העיניים.
הפתרון: השלב הראשון והחשוב ביותר הוא טיפול ניקיון ראשוני, שכולל את שטיפת הפנים והעפעפיים במים וסבון היפואלרגני ולאחר מכן קומפרסים חמימים לאזור. במהלך היום מומלץ להשתמש גם ב- ד”ר פישר  EYE CARE   מגבונים לניקוי יסודי של הריסים והעפעפיים מהפרשות שומניות, קרומים דביקים וקשקשי עין, שמסייעים ומקלים על תחושת אי-הנוחות.

See Also

אילוסטרציה freepik

הבעיה: עיניים רגישות
למראית עין: תחושת יובש או לסירוגין דמע שלא מפסיק, גירודים מציקים וקושי בהרכבת עדשות מגע.
הגורמים: הסובלים מבעיה זו יודעים כבר שהסיבות לרגישות בעין רבות – החל מאבק, דרך אלרגיה לחתולים (בעיקר הרוק שהם משאירים על הפרווה שלהם) וכלה בחילופי מזג אוויר.
הפתרון: לצערנו, אין פתרון של קסם לעיניים רגישות. חשוב מאוד להקפיד לנקות את העיניים במגבונים סטריליים, כמו ד”ר פישר EYE CARE ולהוסיף לפחות שלוש פעמים ביום טיפול בטיפות עיניים של ד”ר פישר: קלריטון – לשטיפה והרגעת העיניים מגירויים שונים, או אזולין – להקלה על דלקות עיניים עקב אלרגיה עונתית, גירויים סביבתיים וכו’.

אילוסטרציה freepik

אודות ד"ר פישר: בד"ר פישר משלבים למעלה מ-55 שנות ניסיון, מחקר וידע רפואי בינלאומי כדי לפתח את התכשירים המתקדמים ביותר לבריאות כל בני המשפחה. תכשירי התשלובת מיוצרים במפעלי ד"ר פישר תחת בקרת איכות קפדנית, על-פי תקני הייצור הבינלאומיים המחמירים תוך שימוש במרכיבים מהמתקדמים, הבטוחים והבדוקים ביותר. מפעלי ד"ר פישר הינם בעלי תו תקן הפלטינה היוקרתי של מכון התקנים הישראלי המעיד על מצוינות תפעולית ועמידה ב-5 תקני איכות מחמירים: ייצור תכשירים קוסמטיים ואביזרים רפואיים, איכות הסביבה, בטיחות וניהול מערכות. תכשירי ד"ר פישר הינם בעלי מוניטין בינלאומי ונמכרים בהצלחה בעשרות מדינות ברחבי העולם.

View Comments (0)

Leave a Reply

דילוג לתוכן