בגיל המעבר הוא עלול לברוח לך

ד"ר פאני בר לוי, גינקולוגית בכירה וחלוצת  טיפולים אסתטיים-רפואיים וגינליים

בריחת שתן,  דליפה, תקלה או עוד הזדמנות למבוכה. לתופעה הזו אין באמת גיל, זה קורה לילדות, נערות, נשים צעירות  אבל בעיקר לנשים שעברו את גיל ה – 40 שלהן. ידוע כי דליפת שתן מאוד נפוצה בזמן שאנו מפעילות לחץ תוך בטני. אם בזמן שיעול, צחוק, הריון ובוודאי לאחר הלידה אבל בגיל המעבר רצפת האגן מוחלשת ובמיוחד אם עברת לידות וכל מערכת השרירים שלך רפויים והם יפעילו לחץ על השלפוחית.  בריחת שתן והרטבה לא  רצונית" גורם למצב מביך ועלול לגרום לך הרבה חוסר שקט אם זה קורה לך באופן מפתיע כאשר את ברחוב או באמצע פעילות כאשר יש אנשים סביבך. אחת מתוך שלוש נשים תסבול מדליפת שתן באופן יומי.  ימים קרים יהיו טריגר נוסף למי שכן נוטה לסבול משלפוחית חלשה. 

אם גם את מוצאת את עצמך מתעכבת על הטור הזה, כנראה שזה מוכר לך כמו לעוד מיליוני נשים ברחבי העולם.  

לפני מס' ימים ציינו את יום האישה הבינלאומית אשר במקור החל בשנת  1909 זה החל בשביתת הפועלות כדי לדרוש את הכבוד והאהבה שמגיע להן. כבוד ואהבה מתחיל בנו הנשים כלפי עצמנו, כאשר ישנו דבר מטריד כגון דליפת שתן, רק עוד סימבוליות למתן הכבוד לעצמנו, להיות מודעות ולאהוב את כל השינויים שאנו עוברות תוך שאנו גם מעניקות לגופנו ולנפשנו את המענה והטיפול הראוי.

דליפת השתן הנה רק עוד תסמין אחד שעלול להחמיר עם גיל המעבר, אבל עד כה, תפס אותנו התסמין הזה במבוכה. וכן נשים יקרות, יש מה לעשות. 

See Also

אילוסטרציה freepik

באופן אישי יכולה להבטיח לך שהרוב פתיר. לפני שאת ניגשת לטיפול שהוא יותר פולשני, את יכולה לנסות את הדברים הבאים:

  1. שלא תתפסי עם התחתונים למטה: פשוט תדאגי להיות מתוכננת,  תמיד לפני שאת יוצאת מהבית, תתפני כי תמיד יש לך עוד קצת  עד שתדעי היכן ביעד הבא יהיו לך שירותים נגישים. בחוץ ובכל מקום שאת נוסעת או הולכת אליו , חשוב שתמיד תדעי היכן יש שירותים ומה הדרך הקלה להגיע אליהם. ישנן אפילו אפליקציות  לאיתור שירותים. אבל אם את נוסעת למקום שלא ברור לך אם יש שירותים במקום, נצלי כל עצירה בנקודת התרעננות בה את יכולה להתפנות כדי שלא תיכנסי ללחץ כי גם הלחץ מגביר את הדחיפות במתן השתן.
  2. פקל הגנה: שתמיד תהיה לך תחתונית או פד סופג, גם בתיק. כי אם בכל זאת הייתה דליפה, כך תהיה מוגנת ויותר רגועה.   
  3.  אשת רחם הברזל:  מאחר ואחת הסיבות לדליפה זה שרירי רצפת אגן רפויים. תתחילי להתאמן בלחזק את השרירים. ישנם מלא  תרגילי רצפת אגן, אלו נקראים תרגילי קיגל, וזו דרך נהדרת לחזק את השרירים. 
  4. טיפול בלייזר לנרתיקי : ההבדל בין 1909 ועד היום, הלייזר שנכנס לחיינו לטובה, גרם לעולם הרפואי להיות הרבה יותר פשוט, נגיש ומהיר. כיום יש לך את כל האפשרויות להרגיש מעולה. אם כל הטריקים באופן הטבעי לא ממש עזרו,  ניתן לפגוש את קרני הלייזר עם הפתרון החדשני  שלו, הוא קל ויעיל מאוד בבריחת שתן. קרני הלייזר יחממו בעדינות  את רקמות השרירים השולטים בפעילות שלפוחית השתן ויעודדו את ההתחדשות שלהן. זה טיפול קל, ללא צורך בזמן התאוששות ולא כואב. יחסוך לך הרבה לחץ נפשי ומפח נפש.
  5. בנרתיק נחושה: לא רק המצח יכול ליהנות מהבוטוקס, בוטוקס ידוע כיעיל מאוד במצבים רפואיים רבים, כיום הטיפול בבוטוקס עבר לאזור הוגינלי  והזרקות וגינליות של בוטוליניום טוקסין – הנו טיפול זמני קצר וקל,  מתבצע במרפאה, גורם לעיכוב בהתכווצות שריר השלפוחית.   החלשת שריר השלפוחית גורם להפחתת ההתכווצויות הבלתי רצוניות, וכתוצאה מכך מונע את בריחת השתן. הטיפול חד פעמי ומאוד יעיל בפתרון הבעיה.
  6. הכי חשוב!!!: אל תוותרי על עצמך, על החופש הפיזי שלך, על התחושה הנפשית שלך ועל האהבה העצמית.

אתר:  http://www.drbarlevy.co.il//
לייעוץ ותיאום: מרפאת ד"ר פאני בר לוי. טלפון:  077-8051320 

View Comments (0)

Leave a Reply

דילוג לתוכן