מטעמים בין החומות

"לא סיפרתי לך על עכו
הכול התחיל לפני שנים
קפצתי ראש אל תוך המים
מעל חומות הצלבנים…." רפאל בן נון

מתי בפעם האחרונה יצאתם לטייל בעכו?
לטייל בשוק הסואן, לטעום מהקפה או כנאפה בשוק, לקנות משהו שאתם ממש לא צריכים.
לרדת למנהרות הטמפלרים שעברו שחזור ועכשיו המקום ניראה כלקוח מאגדות אלף לילה ולילה.
לצאת לשיט מחוץ לחומות העיר.
וכמובן לאכול באחד המסעדות הנפלאות שהעיר מציעה.
השתכנעתם שאתם חייבים דחוף להגיע לעכו קבלו מאיתנו המלצה לשתי מסעדות שף
אחת כשרה המביאה את מטעמים מהקולינריה הערבית לבנטינית והשנייה מסעדת פיוז'ן המביאה את הניחוחות של הים התיכון לסועד.

מסעדת רותס של השף דראל בן נבט

צילום גלעד הר שלג

קו המנחה את השף דראל בן נבט בבניית תפריט המסעדה הוא שורשיות-עדכנית, מנות ערביות אהובות עם טוויסטים עדכניים: "האוכל שאנו מגישים ברותס מייצג את המטבח הלבנטיני". המטבח הזה נבדל מהמטבח הערבי-גלילי – בחומרי הגלם והתבלינים הדומיננטיים בו, אך בעיקר במורשת שבו", ומוסיף גם על אתגר הכשרות של מנות המבוססות על השילוב של חומרי גלם בשריים וחלביים: "הפיכת המנות הערביות הקלאסיות לכשרות היא לא דבר פשוט. נדרשו לנו המון בדיקות וניסיונות, עד ש"המניפולציה" שלנו צלחה והגענו למרקם והטעם להם שאפנו". 
המסעדה הממוקמת בלוקיישן ייחודי בעל היסטוריה עשירה פועלת במבנה עתיק בן מאות שנים ומשמרת את המסורת הקולינרית-לבנטינית. בכל המנות בתפריט נעשה שימוש בחומרי גלם מקומיים ועבודת יד תוך נאמנות למתכונים אותנטיים עם טוויסטים עכשוויים ובגרסתם הכשרה. התפריט עובר התאמות ושינויים מידי עונה, בכדי לשמר את סטנדרט השימוש בחומרי הגלם העונתיים והטריים ביותר. "המטבח הלבנטיני נחשב די עני, וברובו מתבסס על חומרי גלם עונתיים. הפיכתם למנות חגיגיות, שמחות ומזינות, מותנית בהשקעה יסודית ובטיפול רגיש בהם", מסביר בן נבט.
https://roots.rest.co.il/

מסעדת דוניאנא של השף סאהר סולימאן

צילום עוז אוחיון

דוניאנא (دنيانا) בערבית, משמע "עולמנו", והיא אכן מציעה צוהר לעולם מיוחד ונפלא של אוכל ויופי. דוניאנא הוקמה לפני יותר מ 18 שנה על ידי מואנס וסאמר, שני חברות ילדות מעכו שהבינו שהמיקום פשוט זועק להקמת מסעדה טובה, בה סועדים יוכלו ליהנות מנוף יפה לצד אוכל מעולה.
עכו היא אחת מערי הנמל העתיקות בעולם, ואזור העיר העתיקה בעכו הוא מן המקומות היפים בישראל. בראש החומה הדרומית של העיר העתיקה בעכו, נמצאת מסעדה ממנה נשקף נוף פנורמי של 360°, ממנו ניתן לראות את כל מפרץ חיפה, הנמל העתיק של עכו וחומות העיר העתיקה, שרידים של מבצר צלבני היסטורי והים התיכון המהפנט. משמח במיוחד לגלות שהאוכל בדוניאנא משובח במיוחד, עשיר בדגים ובפירות ים, כך שניתן ליהנות מחוויה קולינרית אמיתית המשתלבת באופן מושלם עם הנוף המהפנט.
https://doniana.rest.co.il/

See Also

ולסיום עובדה מעניינת על עכו
מקור השם עכו אינו ידוע, אך ככל הנראה אינו שֵמי. המצרים השתמשו בו כבר באלף השני לפנה"ס, אך מכיוון שהכתב ההירוגליפי מכיל שני עיצורים בלבד, השם נכתב CK ואין לדעת כיצד ביטאו אותו (בעיקר לא את ההברה האחרונה).

View Comments (0)

Leave a Reply

דילוג לתוכן