הפורים הזה שותים עדלאידע

"חייב איניש לבסומי (להשתכר) בפוריא עד דלא ידע בין ארור המן לברוך מרדכי." ~ מגילה ז' ב'

במרוץ השנתי לכותרת "מלך השיכורים בפורים", מנהג ה"עדלאידע" חוזר לזרקורים, משובץ בפרשנויות של רבנים שמנסות לאזן בין התיאוריה לפרקטיקה.
תיק פורים נפתח על ידי הגמרא, שממליצה בחום לשתות עד שלא ניתן להבחין בין הגיבורים ההיסטוריים של החג, מרדכי והמן, אך כמה מהרבנים המודרניים זרקו מים קרים על הלהבה, ממליצים על שתייה במתינות כדי למנוע מקרי ״נפילות פורימיות״ או פדחיות בלשון העם.

הנה עצה לשומרי מסורת "העדלאידע" שבינינו, אשר רוצים להישאר נאמנים לפסק הגמרא אך גם להימנע מסיוט הבוקר שאחרי: בחרו במשקאות שהחמרמורת מהם תהיה, נניח, פחות "מרירה". ובמיוחד לשם כך ליקטנו עבורכם משקאות שיגרמו לכם להתבלבל בין המן למרדכי ואחרים גם, מצד אחד ומאידך תצטרכו כדור אדוויל אחד ולא קופסא שלמה יום למחרת.

לחובבי העדלאידע בניחוח יין

צ. זיו שרוני

שמש 2014 יין בסגנון פורט
"שמש 2014" הינו יין שנוצר מענבי ריזלינג וגראפה, שהתבגרו בחבית עץ בחוץ ובשמש 8 שנים. עם 16.8% אלכוהול, הוא מציע טעם קוניאקי מתקתק. לאחר הבקבוק הראשון, תחושת רפיון תשתלט עליכם; לאחר עוד חצי, תפלטו שטויות ותזכרו באקסית המיתולוגית. ואם תגיעו לשני בקבוקים, כנראה תרצו לשמור חלק מהערב מחוץ לסטורי.

לחובבי העדלאידע הסקוטית

צ. יח"צ

ויסקי קאטי סארק
חברת הכרם מציעה את הוויסקי הסקוטי קאטי סארק, ששמו מושאל מהספינה המהירה והאגדית. משקה זה, המתיישן בחביות עץ אלון אמריקאי ואירופאי, מציע חוויה קלילה ונעימה לשותה, עם גוון בהיר, וארומות מורכבות של עץ, וניל, עשן עדין ופירותיות.
שתיית שני כוסות תעניק תחושה נעימה, ארבע כוסות ואתם כבר בדרך למבטא סקוטי משכנע, ובסיום בקבוק, אל תתפלאו אם תתחילו לחשוב על שמות משפחה סקוטיים עבור כל דמות מהמגילה.

לחובבי העדלאידע הים תיכונית

צילום אייל קרן

ארק כרמל מיוחד לכבוד פורים
ארק כרמל, חידוש לפורים של יקבי כרמל, נותן טוויסט מסורתי לחגיגה: מארז עם כוסות צ'ייסר ומתכון לסלומון מבית השף עומר מילר. תחילה, פתחו עם דג וצ'ייסר כניסה. אבל זהירות, לאחר חמישה צ'ייסרים, העולם ייראה יופי יותר. בשמונה, תחושו אהבה עזה לחתולי הרחוב, ואילו לאחר חמש עשרה – תתכוננו להבריק בטריוויה: "ארק זה לא אוזו, אז לא, אין צורך לשבור צלחות בקריאת יאסו!"

לחובבי העדלאידע במגדלי יו

אילוסטרציה womfire

ברוקר'ס ג'ין
ג'ין אנגלי קלאסי עם טעמי ערער (ג'וניפר) אופייניים. מזוקק בזיקוק מנתי קטן – 200 ליטר בכל פעם – ארבע פעמים, לקבלת ג'ין נקי להפליא. מיוצר מחיטה אנגלית ומזוקק בפעם החמישית לאחר השריית ה"בוטניקלס" במשך 12 שעות.
שתיית ג'ין טוניק תפתח בכם את נתיבי הנוסטלגיה ותתחילו לזמזם שירים של עדן בן זקן, ככל שתעמיקו בשתייה, תגלו את עצמכם שרים בקולי קולות את הלחן "ג'ין טוניק ומועבט בט בט בט…." כאשר הבקבוק יגמר, תחושת הנוסטלגיה עלולה להעמיק, וייתכן שיתעורר בכם התקשרות לאקסים מהעבר על מנת לחלוק רגשות ומחשבות מעשורים קודמים.

See Also

לחובבי העדלאידע רוסית

צ. יח"צ

וודקה סטולי
וודקה "סטולי", היא סמל לתרבות הרוסית ולהיסטוריה של ברית המועצות, נחשבת לוודקה באיכות גבוהה ומופקת מחומרי גלם פרימיום. סטולי מתהדרת במספר הישגים: הוודקה הראשונה בטעמים, גם הראשונה שהגיעה לחלל, והפרימיום הראשונה (סטולי קריסטל). שתיית כוסית של סטולי יכולה לגרום לתחושת קירבה למורשת הרוסית,
אחרי חצי בקבוק, תזכרו שטרם הגעתם לירח (למרות שבזוקה הבטיחו). בסיום הבקבוק, תזדקקו לסיוע להגיע הביתה. במהלך השתייה אל תנסו לבקש מה די ג'יי לנגן "קלינקה".

"אזהרה: צריכה מופרזת של אלכוהול מסכנת חיים ומזיקה לבריאות!"
חג פורים שמח!

View Comments (0)

Leave a Reply

דילוג לתוכן