ליאת חתוכה: "הג׳ליאת הוא נס שקרה לי. נס גלוי!!"

מאת גלינה סמית

כשליאת חתוכה התחילה להכין את עוגות הג'לי בתלת מימד לפני כעשור היא לא האמינה שזה יהפוך לסנסציה ענקית בעולם הקונדיטוריה. אפילו גביע הזהב שהביאה למדינה כאלופת אירופה לעיצוב עוגות ראווה [כשמעולם לא למדה קונדיטוריה] כבר לא מרגש אותה בימים אלו. מה שכן מסעיר לה את הנשמה זה כשעשרות אלפי נשים מתחילות את היום שלהן עם קפה בתוספת ג'ליאת.

ליאת חתוכה, מתחזקת עסק רחב ידיים ובלוג אינסטגרמי שמטרתו אחת "לנצח ולהיות הגירסא הכי טובה של עצמנו בכל יום מחדש" היא אומרת. "כשאלפי נשים שותות קפה עם ג'ליאת אני יודעת שהצלחתי" היא מספרת בחיוך "אני יוצרת מהפכה לא רק בדרך שבה אנחנו שותות את הקפה שלנו, אלא בתפיסת עולמנו"

כן זו עוגה ! מתוך אלבום אישי של ליאת חתוכה

לקראת פסח פגשתי את לאית לראיון קצר על החיים בעקבות ההצלחה ועל ג'לי כמובן.

מה המקור להשראה שלך ביצירת עוגות הג'לי התלת מימדיות, ואיך נכנסת לתחום הקונדיטוריה ללא הכשרה מקצועית מוקדמת?
ההשראה היא לשמח אנשים. לא משנה לי אם זו סדנא או מישהי שקונה את המוצרים שלי עקרת בית או אשת הייטק כל מי שקונה ממני הופכת להיות חלק מהמשפחה הענקית של מלכת הג׳לי. והן למעשה ההשראה שלי והחזון לגעת בכולן

מה הביא אותך לפיתוח תוספת הג'ליאת, ואיך היא משפיעה על תזונה ואורח חיים של הצרכנים שלך?
הג׳ליאת הוא נס שקרה לי. נס גלוי!! 9 שנים אני עובדת איתו ולא ידעתי כמה יתרונות יש למוצר כי הוא שימש אותי ליצירת עוגות. מי ידע ומי חלם שזה ישנה לי את החיים ולכל בנות ישראל כאחת שנלחמה כל החיים במשקל . היום אני לא נלחמת. ישנה וחיה את החלום

אילו תגובות משמעותיות או מרגשות קיבלת מלקוחות שטעמו את המוצרים שלך
בחודשים האחרונים ישנה מילה שחוזרת על עצמה כמעט בכל קבוצה של נשים, דיאטה, תזונה לחיים או סתם שיחות חברתיות – ג'ליאת [ג'לטין טהור העשוי מקשקשי דגים] !. 
יותר ויותר נשים נשבעות שזה הדבר הכי טוב שהן צרכו, ושהשינוי בחייהן בעקבות הכנסת התוספת  לתזונה המשמעותי הזה שנקרא ג'ליאת היה LIFE CHANGING ! 
נשים מספרות לי איך הכנסת הג'ליאת לשגרת התזונה היומית שינה את יומן, גרם להן לתחושת שובע לאורך שעות, שיפר את הזוגיות שלהן, ואפילו את חייהן כשהן יצאו מדכאונות של שנים מספרת בגאווה ליאת חתוכה.  
אלפי נשים מכורות למוצרים שלי, מתייגות אותי ואת המותג בכל מקום, הביקוש עולה על גדותיו ועל קצב האספקה – עד שבימים אלא אני פותחת מפעל נוסף לייצור המוצרים. 
מדובר בהיסטריה והיסטוריה ואם את שואלת אותי? אנחנו רק בהתחלה מספרת חתוכה בחיוך לאחר שהתקשרו לספר לה שהכוסות האישיות עם משפטי העצמה שהיא מוכרת אזלו מהמלאי, ושצריך להזמין עוד 15 אלף. 
אני לא נחה לשנייה, רצה מחנות לחנות, מעלה מתכונים וסטוריז לעמוד, ואחרי שחוזרת הביתה למשפחה חוזרת שוב למפעל בפתח תקווה כדי לפקח על הייצור עד השעות הקטנות של הלילה.
ואני חייבת להוסיף, שבסוף כל יום, אחרי שאני מקבלת עשרות תגובות מנשים, בכל הפלטפורמות, אני מרגישה מוקפת באהבת חינם והכרת הטוב, ובעיקר מרגישה משמעותית שאני משנה חיים של אנשים

צילום שחר פליישמן

איך את מתמודדת עם האתגר ביצירת מוצר חדש שרק הולך וגדל והאף הופך לטרנד?
קודם כל, אני מאמינה במוצר. אני מנסה אותו על עצמי. אם זה עבוד על עצמי טוב, ואז זה יעבוד על אחרים טוב. ואם את מאמינה בו – אין סיכוי שהוא לא יצליח! המוצר שלי הוא מוצר משנה חיים.

אילו שינויים והשפעות הביא הג'ליאת על עסקך, ואיך את מתמודדת עם הגדילה המהירה שלו?
אני שמחה. אני שמחה ומוקירת תודה וטוב. זה לא מובן מאליו, שכל כך הרבה אנשים הולכים אחריך, ומאמינים בך בעינים עצומות, ומנסים, ונכנסים לקבוצות וואטאפ, ומפרגנים, ושולחים הודעות וצילומי מסך מה זה עשה להם. זה לא מובן מאילו בכלל. הבנות ככ שמחות לשתף ולחבר עוד אנשים לחגיגה ולמותג. זה מאוד מחמם את הלב.
ה X פקטור שלי הוא גם זה שאני לא לוקחת משפיענים שיקדמו אותצי, זה פשוט אני – והלקוחות. אמיתי מהשטח.
כל העסק שלי הפך מעסק של מכירת חומרי גלם לאפיה שהיא פחות בריאה (עם סוכר ושומן) לעסק שמייצג בריאות – מייצג שינוי 
העסק גדל, כמות העובדים גדלה, המפעל שלי הפך מאחד לשנים☺ המוצר נהייה למוצר צריכה שכל אחת צריכה בחיים☺ הלקוחות שלי מבינות כמה המוצר יכול לעזור להן בחיים בכל כך הרבה תחומים, ואני מקבלת תגובות מרגשות מאוד. 

צילום אילן סימן טוב

לאיזה כיוון את שואפת לקחת את העסק שלך בעתיד, והאם יש לך תוכניות להתרחב או לפתח מוצרים חדשים?
אני שואפת לכיוון חו"ל, המון לקוחות מחול שמזמינות מארהב ומאירופה (דנמרק פולין ועוד) – בא לי שיהיו לי שלוחות שלי בחו"ל. בנות שייצרו לעצמן קבוצות סביב המוצר ויידעו לפתח אותו במדינות שלהן . אני מאמינה בו בכל מדינה שבו יהיה.

מהו המסר החשוב ביותר שאת רוצה להעביר לנשים שמחפשות השראה ורוצות לשנות את חייהן?
המסר הוא "תעזו" – אל תתנו לפחד של "מה יגידו, מה יהיה, מה יחשבו עלי" לנהל אתכן. מה את חושבת על עצמך – זה הדבר הכי חשוב שיש לך! זה הכי משמעותי. תעזו להיות מי שאתן. תעזו ליצור, תעזו לעשות, וגם להכשל – זה גם חלק מהחיים. כשאת יכולה – תעשי. תצרי את השינוי של עצמך.

אנחנו רגע לפני חג החירות, מה היא החירות בשבילך ?
חירות בעיני – זה לעשות מה שעושה לנו טוב. כל עוד אנחנו לא פוגעים במישהו אחר, תעשו מה שעושה לכם טוב.

אתר מלכת הג'לי www.dejellyqueen.com

View Comments (0)

Leave a Reply

דילוג לתוכן