דנה קמה כי לפני כן היא נפלה…"

מאת: גלינה סמית

רגע לפני שיוצא אלבום הבכורה של דנה שלום כהן, ביקשתי לשאול אותה כמה שאלות.
בראיון בלעדי לאתר, דנה סיפרה על החלומות על השילוב בין הקריירות על ילדים וכמובן על האלבום הראשון.

מופע השקת אלבום הבכורה 'דנה קמה' 22.2.22 בבית היוצר של אקו"ם בנמל תא

מעבר מעולם השיווק לעולם המוזיקה יכול להיחשב כמעבר חד, האם הוצאת אלבום זו הגשמת חלום ישן או שינוי קריירה ? 

  • המוזיקה זה חלום ילדות שמתגשם, אבל לא על חשבון הקריירה. אני מאמינה בלשלב, אנחנו חיים בעידן שמאפשר גם וגם. זאת מגמה מבורכת של העולם החדש, אנשים מטיילים בעולם עם לפטופ ועובדים מכל מקום בעולם, אנשים משלבים תחומים היום יותר מתמיד.  להורים שלנו לצערי הרבה פעמים לא היתה את הפריווילגיה הזאת..אני יכולה להיות גם אמא ורעייה, גם יועצת שיווק בינלאומי ואנאלפיסטית וגם מוזיקאית. אני מרגישה שזו זכות לשלב את זה בחיי. אנחנו יצורים מורכבים ואין דבר אחד שמגדיר אותנו. 

אם תצליחי כמוזיקאית האם לפי דעתך את תזניחי את עולם השיווק ?

  • אני מאמינה שכשאצליח כמוזיקאית אני אמשיך לשלב את שני התחומים כי שניהם אהבות מאוד גדולות שלי וכל עוד זה המצב ואני אוהבת את מה שאני עושה, אני בכיוון הנכון. המוטו הוא לעשות מתוך אהבה .

"דנה קמה" – מה עומד מאחורי השם?

  • 'דנה קמה' כי לפני כן היא נפלה, ושוב קמה ושוב תיפול, כמו מחזוריות החיים והגאות והשפל, ודנה קמה להתעוררות מאוד גדולה של הגשמה של תשוקה מאוד גדולה דרך המוסיקה. 

איך הילדים היום מציגים אותך? אמא זמרת או אמא אשת עסקים? ומה דעתך על זה?

  • הילדים שלי ובעלי והמשפחה שלי הם הכוח שלי! בשביל הילדים שלי אני קודם כל אמא. הם מאוד אוהבים את עניין המוסיקה אין ספק, הם יודעים את כל המילים של השירים. אצל הבנות שלי זה במיוחד מורגש הן מבקשות להיות בקליפים החדשים והגננות שולחות לי סרטונים שלהן שרות עם החברות בגן. אני חושבת שלראות אותי מהצד עושה את זה, זה מרים להם ונותן להם את התחושה שאפשר להגשים חלומות וממלא את הבית במוסיקה ואהבה. הם גם יודעים שאמא אשת עסקים וכשאני עם התקשרויות של לקוחות שהם אוהבים הם יותר מתעניינים מאשר בלקוחות שלא מעניינים אותם ( כמו למשל הליווי שלי לחברת Minene , לובשים בעיקר את המותג הזה והם גם הצטלמו כדוגמנים של המוצרים לאורך השני. 

מה מבחינת תהיה פסגה בקריירה מוזיקלית ?

  • שיתופי פעולה יצירתיים עם אמנים שאני מעריכה ואוהבת, ושהשירים שלי יהיו בגלגל"צ וישפיעו לטובה בעולם .

מה דעתך על תוכניות אינסטנט (ריאליטי) בתחום המוזיקה. 

  • הציעו לי הרבה פעמים ולא הייתי בשלה, אני חושבת שזה לא פשוט בכלל ואני מעריכה את מי שעבר את זה כי הוא עבר לא מעט. זאת בהחלט חשיפה משמעותית ומהירה, אני בדרך אחרת כרגע, אבל לעולם לא אומרת לעולם לא, על שום דבר.
צילום אור דנון

אילו זמרים/ות מהווים עבורך השראה?

  • נרקיס המדהימה שחיממתי כמופע פותח בהופעות האחרונות שלה, שכותבת את ליבה באופן מעורר השראה, אני אוהבת שהיא כותבת על הילדה הפנימית שלה כמו בשיר ״שדות״. גיא ויהל המדהימים עם הטקסטים והסאונד הבינלאומי והכי איכותי שיש. זכיתי ליצור עם יהל את רוב האלבום החדש שלי, אני על המילים והוא על הלחנים וההפקה באולפן. שלמה ארצי הוא נכס צאן ברזל ישראלי, אביב גפן ליווה אותי בהתבגרותי והוא יוצר מדהים.

את מוציאה שירים בעברית ואנגלית לאיזו שפה את מתחברת יותר ולמה.

  • עד כה יצא שאני כותבת באנגלית בעיקר, אבל מתחילה לכתוב כרגע גם בעברית כי משהו התפתח בפנים, ומתחברת לשניהם. יש לי שיר שיצא בסרט הוליוודי בדרום אמריקה בקרוב כשהקורונה תאפשר, וזה מרגש אותי מאוד.

****************

דנה שלום כהן, זמרת יוצרת מוזיקאית ייחודית, במופע השקת אלבום הבכורה שלה 'דנה קמה', בבית היוצר של אקו"ם בנמל תל אביב. דנה, כותבת ומבצעת את השירים, שרובם הולחנו על ידי יהל דורון (מהצמד 'גיא ויהל'), מהאומנים היוצרים המוערכים בארץ. השירים יבוצעו בליווי להקה המורכבת מטובי הנגנים בארץ .על ההפקה המוזיקלית של האלבום אחראי  יהל דורון. 

'דנה קמה' הינו מופע של שירים מקוריים, המשלב שיח באווירה אינטימית עם הקהל על המסע שעומד מאחוריהם. דנה שלום כהן, זמרת ויוצרת חדשה, שבאמצעות המוזיקה והיכולות הווקאליות שלה, מאפשרת תהליכי ריפוי בתת מודע ששינו את חייה ומשנים חיים של אחרים. 

דנה שלום כהן החלה את דרכה המוזיקלית בסדנת מוזיקה של יהל דורון לכתיבה והלחנה, שם נולד הסינגל הראשון מתוך אלבום הבכורה, 'ילדה רנטגן' שזכה להערכה רבה.  לאחרונה היא חיממה את הזמרת נרקיס בהופעותיה ברחבי הארץ. בשנת 2021 שיר שהוציאה נבחר להוביל את הסרט ההוליוודי Berlin I love you, שיוצא בקרוב ביבשת דרום אמריקה. השבוע יוצא הסינגל השני 'Love equals pain' מתוך אלבום הבכורה.   

דנה שלום כהן, בת 37, נשואה ואם לשלושה,  מגיעה מרקע של יעוץ שיווקי בינלאומי ו-  NLP. 

View Comments (0)

Leave a Reply

דילוג לתוכן