תיאטרון קליפה גאה להציג : "קרטושקה"

ארתור אסטמן ורפאל האוגס הם יוצרים ופרפורמרים החולקים קווי דמיון בחוויית עליתם ארצה מברית המועצות לשעבר, ברגע הקריטי של גיל ההתבגרות. כעת לאחר כשני עשורים בישראל, שבים האמנים וחוזרים לזיכרונות ילדותם מרוסיה ולזהותם שנתלשה מקרקע אחת ועודנה מחפשת אחר מקום של קבע. אותה זהות עמומה ובלתי מוגדרת של עולה חדש-ותיק מרוסיה.

קרטושקה (ברוסית – תפוח אדמה), מציירת קווים לדמותו של דור ה-1.5 לעלייה הרוסית של שנות ה90, דור שחי במשבר זהות תרבותי, בדידות ודואליות – בחוסר השייכות לחברה הישראלית מחד ולחברה הרוסית מאידך. זו יצירה התובעת את הזכות להרחיב סמלים של נראות, שפה, אסתטיקה וגבריות בתרבות הישראלית המרובדת.

קרטושקה מספרת את סיפורו של גבר ישראלי-רוסי החי בדלות  בדרום תל אביב, כשזיכרונות רוויי עושר תרבותי צפים ועולים מעברו ומאיימים להטביעו בים אינסופי של תלישות. הוא חווה רצף של התנגשויות חזיתיות בין תרבויות ונקודות בזמן; מוסיקה קלאסית ודרבוקות, תנועות בלט והרחוב הישראלי, צ'יבוראשקה ותפוזים, הומור משונן ועתיד עם אופק מוטל בספק.

היצירה תעלה במסגרת פרויקט "עבודות כפיים" של תיאטרון קליפה.

פרוייקט ״עבודות כפיים״ מפרק את המשא הרעיוני של קבוצת קליפה לפרטים ומאפשר להתמקד בסגנון הייחודי של כל יוצר בה. וכך, פעם בכמה שנים טובות, קליפה זוכה לפרץ של יצירתיות ושלל בכורות. 7 עבודות אינטימיות, שונות זו מזו, שמסרבות להתלכד תחת ז׳אנר פרפורמטיבי, או זמן מיוחד בשנה וגם לא תחת קורת גג אחת. הן פולשות גם למתחם הציבורי ולחללים לא שגרתיים ומתפשטות מחוץ לקליפה ואפילו מחוץ לתל אביב.
העבודות תנועתיות, מוסיקליות, תלויות מקום, מיצביות, משתפות קהל, למבוגרים בלבד, לילדים קטנים, עבודות שעבדו עליהן הרבה, להרבה עיניים. כפיים.

מאת: רפאל האוגס וארתור אסטמן, ליווי אומנותי: עידית הרמן
מנהל ART : רוסלו שמריה, עיצוב תאורה וסאונד : רפאל האוגס
שירה : לילה טולפנוב, תודות מיוחדות: אורין יוחנן, אלינה רובין ואילנה בלסן

מופעי בכורה

יום חמישי 16.12.2021 ב-20:30 | יום שבת 18.12.2021 ב-20:30
יום חמישי 23.12.2021 ב-20:30 | יום שבת 25.12.2021 ב-20:30

See Also

מחיר:  100 ₪ לכרטיס, 15 כרטיסים בלבד לכל מופע!

מיקום: תל אביב – כתובת מדויקת תשלח ביום המופע  – תל אביב

אתר ורכישת כרטיסים: bit.ly/kartosh

View Comments (0)

Leave a Reply

דילוג לתוכן