מה משותף לאהבה, מדע ודינוזאורים?

אירועי "מדע מהסרטים" במכון דוידסון לחינוך מדעי: מגלים את הזווית המדעית מאחורי הסרטים האהובים
האם המדע שרואים בסרטי המדע הבדיוני אפשרי? מה המדע מאחורי הסרטים הרומנטיים? בשבועיים הקרובים מכון דוידסון יערוך שיחות עם מדעניות ומדענים ונשות ואנשי קולנוע על מה שבין המסך למדע.

הסיבות המדעיות שבגללן כדאי להתנשק בציבור? מה קורה לנו בראש כשאנחנו מתאהבים? למה הענק הירוק ירוק ועד כמה רחוק היום בו נוכל להנדס לנו כוחות על? אלו רק חלק מהשאלות בהרצאות, שיתקיימו בשבועיים הקרובים במכון דוידסון, הזרוע החינוכית של מכון ויצמן למדע.

ביום שלישי (16.8) יחלו אירועי "מדע מהסרטים" במכון לחינוך מדעי. בשבועיים הקרובים, בערבי שלישי וחמישי, יחקרו מדעניות ומדענים ונשות ואנשי קולנוע את המדע של הסרטים האהובים. האירועים יתקיימו באולם הברווז במכון דוידסון ברחובות, ומיועדים לגילי שמונה עד שש עשרה, אבל סקרניות וסקרנים בכל הגילים מוזמנים.

מנכ"לית מכון דוידסון לחינוך מדעי, ד"ר ליאת בן-דוד, אמרה: "בשלישי הקרוב (16.8) נבדוק האם המדע בסרטי החלל והמדע הבדיוני אמיתי או אפשרי, בחמישי (18.8) נחקור דינוזאורים המופיעים בסרטים שונים, בשלישי הבא (23.8) נדבר על המדע של כוחות העל עם סרטי גיבורי על ונסיים בחמישי הבא (25.8) עם המדע של האהבה דרך סרטים רומנטים".     
"המדע נמצא בכל מקום, גם בסרטים – רומנטיים ובסרטי חלל כאחד. אנחנו יכולים למצוא אותו כשנביט למעלה אל הכוכבים, או פנימה אל ליבנו. תפקידנו כמדעניות וכמדענים, העוסקים בחינוך מדעי, לחשוף את המדע מזוויות חדשות שירתקו את כולן וכולם. ויש לנו את העבודה הטובה ביותר בעולם, לקחת את ניצוץ הסקרנות ולהדליק באמצעותו את אש התשוקה למדע".         

מכון דוידסון לחינוך מדעי, הזרוע החינוכית של מכון ויצמן למדע, היא עמותה שמטרתה לפתח ולקדם את החינוך המדעי  בישראל. המכון עוסק בשיפור החינוך המתמטי והמדעי, בהרחבת השימוש בטכנולוגיות מתקדמות למטרות חינוכיות, בהנגשת המדע לציבור הרחב ובמשימות חינוך מדעית נוספות. המכון מפעיל תכניות בתוך תכנית הלימודים של משרד החינוך ומחוץ לה, מפעיל את גן המדע ע"ש צ'רלס קלור, המכינה הקדם-צבאית המדעית היחידה בישראל, תחרויות ועוד.

See Also

לפרטים ולרכישת כרטיסים – אתר מכון דוידסון לחינוך מדעי.

View Comments (0)

Leave a Reply

דילוג לתוכן