אל תהיי פתטית, זה לא הולם אותך!

מאת: גלינה סמית

אין תרופה נגד הזדקנות, גם מעיין הנעורים טרם נמצא, לא משנה כמה ויטמנים ומזרקים נדחוף לגוף הגיל הכרונולוגי לא ישתנה לעולם.
אבל הרדיפה האין סופית אחרי הנעורים לעתים הופכת אותנו לפתטיות. עוד קצת חומצה להרמת עצמות הלחיים, עוד קצת בוטוקס להחלקת המצח, אולי סכין מנתחים ותוך זמן קצר הפנים שלנו כבר לא שלנו ומישהי אחרת לגמרי מחזירה לנו מבט ביקורתי דרך המראה.

אז איפה עובר הגבול בין לא להיות פתטית מצד אחד ומצד שני לא להיות מוזנחת.
כדי לקבל תשובה לשאלה שמעסיקה נשים רבות וגם גברים נפגשתי עם דר' אירנה שנדשטיין.

צילום: מתוך עמוד פייסבוק

דר' אירנה מתחילה ממשפט שכולנו צריכים לזכור!
"אי אפשר למחוק את הגיל, לא משנה כמה תזריקי או כמה ניתוחים תעברי, הגוף מזדקן וזה מה יש, ואם נשים יתחילו להתייחס לזה בצורה כזאת, אולי נראה פחות תופעות של הזרקות יתר ברחובות.
אפשר קצת לתעתע, אפשר לשפר, צריך לטפל בעור, אבל בשום פנים ואופן אסור להזריק בלי הבחנה."

אני מנסה להתקיל את הרופאה ושואלת מה קורה שהלקוח רוצה משהו וזהו!?
"תראי, באים אלי נשים וגברים שונים, לכל אחד חלום להיות צעיר, אנחנו יושבים ואני מסבירה פעם אחר פעם מה מומלץ ומה ממש לא כדאי. יש כאלה שמסכימים והופכים להיות מטופלים ויש כאלה שממשיכים לדרכם. וזה בסדר, אני לא אקח על עצמי מישהו שלא מוכן להקשיב להמלצה רפואית."

רפואית? אנחנו מדברות על אסתטיקה…
"אנשים לא מבינים שכל זריק, או מכשיר זו התערבות רפואית, קל מאוד לשכוח, כי זה הפך להמוני. אבל כשאני מחדירה לך חוטים לעור ,או מזריקה בוטוקס או כל פילר אחר, אני מבצעת פעולה רפואית ויש לכך השלכות רפואיות, אני מקווה שזה עונה לך על השאלה הקודמת שלך "

דר' אירנה מחייכת וממשיכה
"אפשר לטשטש את נזקי הגיל, אפשר להעלים נזקים אחרים כמו צלקות אקנה, נזקי שמש, קמטים שהרווחנו ביושר מגידול ילדים. אפשר לתקן אי סימטריות בפנים, ואגב נכון לעשות את זה, אבל בשום דרך אי אפשר למחוק את הגיל, הוא בולט דרך הצוואר, הידיים, אפילו מבט בעיניים. וזה למה אני מאמינה שצריך לטפל בדברים במידה. אני חושבת שרופאים שכחו את זה ומוכנים לעשות טיפולים לפי כל דרישה של לקוח או לקוחה, הם טועים ועושים המון נזקים."

צילום: מתוך עמוד פייסבוק

אגב רופאים, מה דעתך על רופאי שיניים בתחום האסתטיקה?
"אני עוסקת ברפואה אסתטית מעל 30 שנים, ועדיין לפחות פעם בשבוע אני פותחת אטלס של מבנה הפנים, ספרי אנטומיה ומשננת. כשאנחנו לומדים רפואה אנחנו לומדים את כל הגוף ולא רק את הפנים.
תחשבי על זה שרופאי שיניים, לומדים רק על הפנים, הם מכירים את מבנה הפנים על בוריה, הם לטעמי הכי מוסמכים לטפל בהזרקות. אני למען האמת לא מבינה רופאים שמתנגדים לרופאי שיניים."

See Also

טיפולים אסתטיים הם יקרים ולא כל אישה יכולה להרשות לעצמה טיפולים שכאלה, את חושבת שהמחירים מוצדקים?
"תראי, זה לא עסק זול, כי החומרים לא זולים, תוסיפי מעל זה את הניסיון שלנו, ועל זה את משלמת. אבל בואי רגע נפתח את זה, נשים רבות מבזבזות מלא כסף על חומרים קוסמטיים, ואני רוצה לגלות לך משהו, העור זה איבר הכי חזק בגוף שלנו, תחשבי על זה אם זה לא היה איבר הכי חזק, מזמן היינו מתים עם כל המזהמים שיש באוויר. ולכן כל התכשירים שיש בשוק, לא משנה כמה הם מתקדמים לא יכולים לתת תוצאות של רפואה אסתטית. ברור שזה משפר קצת, אבל ממש לא כמו בטיפולים מתקדמים. העלויות של תכשירים די גבוהים ולעתים אף עולים בעלות השנתית על טיפולים מתקדמים. כל אחת צריכה לעשות חשבון ולהחליט אילו תוצאות היא רוצה."

העולם המודרני מחזיק אותנו קצר, אני לעתים מרגישה שאם אני לא אהיה קיצונית בטיפוח, אף אחד לא ישים עליי לב, אני אפסיק להיות רלוונטית, ומצד שני כל קמט הרווחתי ביושר. אז איפה עובר הגבול שלי?
בהחלטה נועזת אני מחליטה כן להמשיך להלחם בקמטים אבל לא בשיערות שיבה שעל ראשי.
האם ההחלטה שפויה, אני לא יודעת, אבל פיניתי לעצמי עוד שעתיים בחודש לעבודה.

ד"ר אירנה שנדשטיין MD מומחית לרפואה אסתטית וטיפול בכאב
https://www.facebook.com/Dr.Irena.Shnadshtein/?ref=page_internal

View Comments (0)

Leave a Reply

דילוג לתוכן