רון שמיר: "בתחילת הדרך דווקא אני הרגשתי סוג של התנצלות…"

מאת: גלינה סמית

רון שמיר, 36, נשוי+2 (עוד אחת בדרך) מרעננה – יזם בתחום האיקומרס והבעלים של מותג ההלבשה התחתונה לנשים מכותנה אורגנית "ליליבלום"

רון שמיר צילום עדי מילר

לפני הכל, אחרי 3 שנים האם אתה יכול להגיד שאתה באמת מבין נשים?
השאלה הזו מורכבת, לכל אישה בפני עצמה יש רצונות, צרכים ושאיפות שונים. כשזה מגיע להלבשה תחתונה אני יודע היום טוב מבעבר אילו דגמים יכולים להתאים לכל אחת לפי המבנה גוף שלה, גיל וכו'. אבל אני חושב שהדבר שהכי חשוב ללקוחות שלנו הוא השירות והתחושה שרואים אותן ומקשיבים להן. אז אני יכול להגיד שאחרי 3 שנים אני מבין שהכי חשוב להקשיב. 

למה החלטת ללכת על ההלבשה התחתונה?
מצאתי שלא מדברים כלל כל הלבשה תחתונה ושיש פער מאד גדול בין מה שנשים רוצות ויודעות לבין המציאות. יש חשיבות מאד גדולה לבחירה של בדים מנדפים ונקיים מכימיקליים ונשים רבות אינן מודעות לכך ואכן במגרה ממוצעת של תחתונים אפשר להגיד שכ-80% מהתחתונים מיוצרים מבדים סינטטיים. מהצד השני, לרוב המכריע של הנשים חשובה הבריאות שלהן ולא פחות חשוב להן לקנות ביגוד שמיוצר בתנאי הוגנים ומבדים בעלי השפעה מינימאלית על הסביבה. הפערים האלו גרמו לי להתחיל לייצר הלבשה תחתונה איכותית ולא מתחכמת שהיא אלטרנטיבה אמיתית.

כשהלקוחות שומעות שבראש החברה עומד גבר, מה התגובה שלהם?
בתחילת הדרך דווקא אני הרגשתי סוג של התנצלות, אך ככל שהזמן עבר הבנתי שזה אצלי בראש ושמרבית הנשים דווקא שמחות לראות שיש גבר שעומד בראש חברה כזו שעושה תיקון ופועלת שונה ממה שהיה נהוג.
אנחנו מקפידים מאד להציג את הדברים כמו שהם, אנחנו דואגים להציג מגוון מידות רחב, איננו מרטשים תמונות ומסתכלים ללקוחות שלנו בגובה העיניים.

זה נראה שהחברה שלך עושה הרבה מאוד הפקות צילום, האם אתה נוכח בכל הפקה? אם כן מה הדוגמניות חושבות על זה?
אנחנו מפיקים לא מעט ימי צילום, ומתוך א'גנדה אנחנו דואגים שהם יהיו קלילים ושהתמונות שיצאו מכל יום כזה ישקפו את התחושה האמיתית שהייתה על הסט. חשוב לנו מאד שכל הנשים שמגיעות לסטים שלנו ירגישו בנוח, אנחנו דואגים לפרטיות ובוחרים יחד איתן את הפריטים שנצלם על כך אחת, כך שתרגיש בנוח. ההרגשה על הסט נוחה ואף פעם לא הרגשתי שהנוכחות שלי מייצרת מתח, להפך, אני חושב שברגע שאנחנו מתייחסים להלבשה תחתונה באופן טבעי, כפריט שהוא קודם כל למען האישה ושאיננו מחפיץ, זה משנה את כל האווירה על הסט.

צילום עדי מילר

מה הפריט מתוך כל הפריטים שאתה הכי גאה בו?
שאלה מעניינת, אני חושב שדווקא גזרת החוטיני, זו גזרה מאד מאתגרת שהרבה נשים נמנעות מללכת איתה מכיוון שהן פוחדות שלא יהיה להן נוח, או שעברו הרבה שנים מאז שהלכו עם גזרה כזו. עשינו מאמץ גדול לפתח גזרה שתהיה נוחה ככל האפשר ואני חושב שהצלחנו מאד עם הגזרה הזו. נשים רבות ששנים לא הלכו עם הגזרה חוזרות ללבוש אותה.

מה אשתך והמשפחה אומרים על תחום העיסוק שלך?
המשפחה שלי מאד מפרגנת, אשתי שותפה מלאה לחיים ולהחלטות בעסק. בלעדיה שום דבר לא היה קורה. אני מאמין שחלק מהותי מההצלחה שלנו מגיע מהתמיכה של הסובבים אותנו והיכולת שלהם לתמוך ולסייע. אפשר להגיד שבמקרה שלי ממש כל המשפחה מסייעת כל אחד בדרכו. אפילו סבתא שלי בת ה-96 היא שגרירה ושולחת אלינו לקוחות חדשות על בסיס קבוע.

מתי תתחילו לייצר הלבשה תחתונה ירוקה גם לגברים?
ממש בקרוב, אבל זה עדיין סוד!

צילום נואמי גוזלן

כמה לפי דעתך נשים מוכנות לרדת מברזלים, סינטטי מעוצב ולעבור להלבשה תחתונה ירוקה?
בשנים האחרונות יש מגמה ברורה של נשים שמשנות את הרגלי הצריכה שלהן, ההבנה שלתעשיית הטקסטיל יש השפעה קשה על הסביבה ומודעות הולכת וגוברת להשפעות של כימיקלים ומוצרים שונים על הבריאות הפרטית והציבורית שלנו גורמות לנשים רבות לבצע בחירות שונות. כשזה מגיע להלבשה תחתונה, נשים רבות מתחילות לשנות את ההרגלים שלהן. אנחנו מרגישים את זה כמעט בכל שיחה שלנו, זה חוצה גילאים ומגזרים. דווקא בגלל שמדובר במשהו אינטימי נידמה שזו סוג של אמירה של כל אחת לעצמה שהיא רוצה אחרת ושיש סדרי עדיפויות אחרים.

See Also

האם נראה בעתיד הלבשה תחתונה מעוצבת וירוקה?
כבר היום, אנחנו מאמינים שהנראות חשובה מאד ושכל גזרה חייבת לשבת בצורה טובה על הגוף ולתת תחושה טובה למי שלובשת אותה. אנחנו מייצרים בצבעים רכים שמשתלבים עם הגוף ונותנים תחושה של עור שני. הגוזיות שלנו מעוצבות והרבה לקוחות שלנו משלבות אותן באופן קבוע ביומיום שלהן.

מי היא לטעמך הלקוחה המושלמת?
זה אולי ישמע קלישאתי, אבל באמת שכולן. לכל אחת יש צרכים אחרים ואני חושב שדווקא אנחנו צריכים להסתכל על זה מהכיוון שלנו. איך אנחנו מייצרים את החיבור ה"מושלם" לכל אחת באופן אישי. שהיא תרגיש שרואים אותה, שמדברים איתה בגובה העיניים וברמה הפרקטית שעוזרים לה לבחור את הגזרות המתאימות ביותר בשבילה.

טלי זורבליוב

בוא נדבר על מחזור, האם עם הזמן התחלת להבין מה אנחנו עוברות ?
זה יהיה יומרני להגיד שכן, אני עושה מאמץ רב לנסות להבין, את התחושות, צרכים, בעיות, כאבים.
אני שם לב שנשים רבות בשנים האחרונות מדברות על המחזור שלהן בפתיחות רבה יותר, קודם כל בינן לבין עצמן, ובנוסף גם איתנו הגברים. אני חושב שזה צעד משמעותי וחשוב שיהיה שיח על זה. כאב לעוד מעט שתי בנות (אשתי בהיריון עם בת) אני רוצה שהן יגדלו בתחושה שאין בזה בושה, שהמחזור שלהן הוא חלק ממי שהן. 
גם פה רצינו לייצר תחתוני מחזור שיהיו בגובה העיניים ויתנו ללקוחות שלנו מענה. החלטנו לייצר את התחתונים מבדים טבעיים, רכים ועם ספיגה מקסימאלית. דווקא בימי הווסת כל כך חשוב שיהיה לך נוח ושהגוף שלך ינשום, וזה בדיוק מה שהתחתונים שלנו מאפשרים.
אולי לסיכום, מדי פעם כשאני מדבר עם לקוחות, הן מופתעות שאני גבר, רובן אומרות שהמותג מאד נשי, מהתמונות, טקסטים והשיח שאנחנו מעלים. דווקא השיחות האלו מאד מחזקות, זה מראה שאנחנו מצליחים.

בנימה אישית, אפשר להרים גבה ולשאול מה גבר מבין בתחתוני מחזור, מאידך אפשר לשאול מה המעצבים הגדולים מבינים באופנה ובגוף האישה.
ואולי זה דווקא נכון שמאחורי מותג הלבשה תחתונה יעמוד גבר, אולי דווקא הגברים מבינים אותנו קצת יותר ממה שאנחנו מבינים את עצמנו, הם הרי חיים איתנו בימי מחזור.
הם רואים אותנו בבוקר ונותנים לנו נשיקה שהבל הפה בלשון המעטה די מסריח.
הם נמצאים באותו החדר שאנחנו מתאפרות עם ועושות פרצופים למראה.
הם נמצאים איתנו בהריונות ובלידות.
ועם להודות על האמת הם הרבה יותר אמפטיים כלפינו, ממה שאנחנו כלפי עצמנו.
ואולי זאת הסיבה שהחברה הקטנה שהקים רון, כבר לא כל כך קטנה ואלפי נשים מרגישות טוב יותר עם הלבשה תחתונה שמיטבה עם הגוף ולא הופכת למשהו אחר.

View Comments (0)

Leave a Reply

דילוג לתוכן