יום הואגינה הבינלאומית  

מאת: ד"ר פאני בר לוי, גינקולוגית בכירה, וחלוצת הטיפולים האסתטיים-וגינליים-רפואיים בישראל

העולם בחר לציין ולשים דגש על ימים רבים, בין כל הימים הללו נבחין במס' ימים אותם אסור לפספס!  המסר שלהם חשוב ביותר והוא המפתח לשינוי תפיסתי תודעתי, חברתי ועל זה יקום ויפול דבר. אחד הימים לציון שאסור לפסוח עליו זה יום הואגינה הבינלאומי אשר מצויין ב 23.4 ונוסד  בשנת  1997,  המטרה העיקרית  של יום זה היא שנהפוך לחברה שוויונית יותר, זהו יום המעודד ומציע לאמץ את הגישה של אהבה וחופש ומנגד למגר את השליטה והאלימות אל מול נשים. המאבק באלימות נגד נשים והצלת נשים אשר נפגעו פגיעה מינית,  אלימות מגדרית, נמצא במקום חשוב על שולחן הדיונים.

מאז ומעולם ועד לא מזמן, לא דיברו הרבה על האלימות המגדרית אם במסגרות החינוך, בתוך "החממה" הבית שלהן ומנהגים פגאנים איומים אותן חוו על בשרן ילדות ונשים רבות סביב העולם ובחברות שונות. 

אם פעם ילדות ספגו התעללות מינית, הטרדות והשפלות  ולא היתה גישה סביבתית אשר איפשרה להן להציף את זה, הנושא ולהעלות את המודעות, הנושא החל לקבל תאוצה ולצוף מאש ובעקבות המחזה  "מונולוגים מהוואגינה" אשר כתבה והעלתה המחזאית ושחקנית "איב אנסלר". בשל היותה פמיניסטית ואקטיביסטית  הקימה את התנועה V-Day, תנועה שכל מהותה – הפסקת אלימות נגד נשים ונערות ואין צורך לפרט כי היוזמה שלה התעוררה בעקבות התעללות מינית אישית,  אותה חוותה בילדותה ע"י האדם אשר היה אמור לגונן עליה "אבא".  

לפעמים מטרת יום הואגינה הבינלאומית, עלולה להטעות  אנשים אשר יוציאו דברים מהקשרם ויחשבו כי יום זה מסמל חופש ושחרור האישה וחופש ביטוי. חשוב  לי לחדד את משמעות היום הזה: מטרתו של יום זה, העלאת   המודעות והחשיבות שיש בחברה שלנו, לגונן על נשים עוד בהיותן צעירות וכבר מגיל צעיר להקנות להן  תחושת מוגנות וביטחון בסביבה שלהן כמו כן חשוב  לכל ילדה ואישה להיות מודעת לבריאות המינית שלה. אז נכון, לכל אחד מגיע להרגיש בטוח במיניותו אבל הסטטיסטיקה מראה מאז ומעולם תמונה עגומה ומפחידה 20% מהילדות, תחוונה פגיעה מינית. החובה שלנו כחברה, לאפשר לילדות ונשים להרגיש את העוצמה ואת הנינוחות בלהיות נשים, עליהן להרגיש הכי בטוחות לבקש יכולת לדאוג לבריאות הנרתיק בכל הגילאים, והוא כולל את כל האזורים המוצנעים שעד כה לא מדברים עליהם,  השפתיים הגדולות והקטנות, הדגדגן וכל עניין העונג והצורך לקבל את היכולת להיות בשליטה על גופך,  להיפתח לאפשרות כי הבריאות והאסתטיקה הואגינלית שלך היא בידיים שלך. 

זה לא חדש שאומרים שאצל הגבר הכל יותר פשוט!  והנה הגיע הזמן שגם אנו הנשים נרגיש שפשוט לנו להיות נשים בריאות, נינוחות ורגועות עם כל הרבדים שאנו מורכבות מהם.  יום אחד זה קורה והגוף שלנו משתנה, העור, המרקם, מבנה הנרתיק, היובש, חוסר מנוחה וחוסר חשק,  הכל יצוץ מהר מאוד אחרי הפסקת המחזור. אז פעם הסכמנו ואמרו לנו שאנו "בגיל הבלות", איזו אמירה נוראית ורק בגלל אמירה שכזו כדאי לחשוב ולאמץ את יום הואגינה הבינלאומית ברצינות ולעומק.  מה זה אומר "בלות"? אמנם ישנו גיל שהגוף עובר יותר שינויים הורמונאליים , אחרי לידות, גיל המעבר, גיל הבגרות, האם מוכרחים לקרוא לזה בלות?!  אולי יותר נכון לאמץ  את הגישה החדשה  "זו רק ההתחלה"  הגיע עידן חדשני, מעורר המאפשר לך האישה להביע ולאהוב את עצמך גם עם שינוי וגם עם יכולת של לקיחת אחריות על גופך. מה שספגנו בבית ומה שחשבנו כבר לא נמצא בהלימה עם התובנות שלנו הנשים כיום. ישנו כוח אנרציה בעולם אשר משקף לנו את הכל כאפשרות להיות האישה החדשה, העוצמתית  היותר רגועה עם פתיחות לאפשרויות החדשות.  

אנחנו רואים את זה באמצעות המדיה, זה נמצא בכל מקום, צועקים את זה, כותבים על זה,  חוקרים על זה ומפתחים בעבורינו  הנשים את כל האפשרויות לעתיד מבטיח יותר. גם כאימהות יש לנו תפקיד הכי חשוב,  אנו נהיה טובות יותר כאשר טוב לנו, כאשר נאפשר לעצמנו להיות בביטוי, נרגיש נשיות, יפות, נפלאות, מושכות, נחשקות וגם חכמות וקשובות לעצמנו  כבר שנים אנו נחשפנו לנשים כל כך עוצמתיות אשר מעלות את הסוגיה של הקשיים בגיל המעבר, ראינו את מישל אובמה, שחקניות מכל מני תחומים, זמרות ונשים שמזמן שמו את הקריירה בראש הסולם אבל גם הן חוו קשיים בגיל המעבר וכמה היה קשה להנגיש את זה לאחרים.  ועכשיו כפי שנושא זה צף וצומח ם לאט, לאט, בעקבות ההצפה והעלאת המודעות החברתית  גם עולם הרפואה והמדע עובד על זה חזק מאחורי הקלעים,  פיתוחים רפואיים רבים הוצגו, נוסו ונחקרו והנה לכל אישה יש כיום אפשרות לשפר ולטפל בכל תופעה אשר היא תחווה בעקבות השינוי ההורמונלי,  הפיזי והרגשי בעקבות גילה.  יתרה מזאת קיימת  פה חשיבות בהעברה הדורית החדשה אותה אנו מאמצות וזאת ממקום של עוצמה וכח, כי כן, את משפיעה  על הדורות הבאים אחרייך ויש לך כאן אחריות ותפקיד חשוב. המסר מתחיל אצלך, טוב להיות אישה, זה בטוח ואפילו מרגש! 

כדי לעשות קצת סדר עולמי חדש, קחי את המושג "התחדשות הנרתיק" ותראי מה האפשרויות שנפתחו עבורך:  

סוף, סוף אנו הנשים כבר לא צריכות להיתקע עם תשובה לאקונית של רופא הנשים כי היובש אותו את חווה "זה הגיל" את מדוכדכת ואין לך חשק מיני? את גם לא ישנה טוב "אז קחי כדור שינה" בורח לך השתן אז "קחי מהנכד שלך חיתול".

See Also

להיות אישה זו זכות!  את לא צריכה לקבל כמובן מאליו את הסבל מגלי חום, בריחת שתן, יובש נרתיקי, דיכאון, נרתיק מדובלל או חוסר ביטחון בהיותך אישה. כיום ישנם הרבה טיפולים אשר כל מהותם זה עיצוב וחידוש הואגינה, על כל רבדיה, במטרה להחזיר את הבטחון הנשי, את העונג המיני, את התפקוד האיכותי. 

אז מה כולל המושג התחדשות הנרתיק: הרפואה הנשית השכילה להבין איזה קהל חשוב אנחנו הנשים ואילו תהליכים אסתטיים רפואיים קצרים יכולים לעשות עבורנו את ההבדל.  כיום אפשר לעצב את המראה החיצוני והפנימי של הנרתיק, השפתיים,  להצר ולהדק את השרירים אשר איבדו את האלסטיות ונעשו רפויים. בעקבות ההידוק  של השרירים הפנימיים והחיצוניים חווה שיפור בטונוס השרירי ובכך נחזיר לנו את השליטה בנרתיק ובעיקר כי כאשר קיים ריפיון, יורד לנו החשק וההנאה יורדת פלאים וכן, אנו רוצות להנות מהאקט המיני עם הפרטנר שבחרנו וזו חובה מוסרית עבורנו!

מעבר לאסתטיקה, ישנן הבעיות הלא מדוברות אבל כל כך פוגעות באיכות החיים ובבריאות: זה כולל בריחת שתן, יובש נרתיקי, חוסר חשק ורצון לחשוף את גופנו,  תופעות אלו עלולות לגרום לנו הנשים להימנע מאנטימיות, להימנע מלצאת רחוק מהבית ובאופן גורף להימנע מלהיות 100% אישה. הטכנולוגיות מאפשרות כיום את הטיפול בכל התופעות האלה ולזכות בבריאות, ביטחון והנאה.. 

View Comments (0)

Leave a Reply

דילוג לתוכן