קומיקס, נשים ומה שביניהם

הוא רוצה להיות ספיידרמן, אבל מחבב קאט וומן.
בזמנו הפנוי הוא רואה סרטי קומיקס, קורא קומיקסים ומשחק במשחקי מחשב.
פגשנו את שי זמיר בעלים של אתר גיקר לראיון קצר על קומיקס, נשים ומה שביניהם.

@shyzamir בוקר של הרחבה חדשה 🐉 #גיימינג #גיימינגישראל #וורקראפט #בוקר #קפה #גיימרים ♬ World of Warcraft® – Play! Orchestra

מי הדמות הנשית הכי אהובה עליך בקומיקס?
אני נורא אוהב את קאטוומן (אשת החתול). רוב הקריירה שלה היא הייתה ידועה בתור בחורה רעה שעושה לבאטמן צרות, אבל כבר המון שנים שמנסים למצב אותה בתור דמות טובה ובתור בת הזוג של באטמן. הם גם כמעט התחתנו אבל בסוף היא קיבלה רגליים קרות ומאז הם לא ממש מסתדרים. אני אוהב אותה בעיקר בגלל שרוב הסיפורים איתה נכתבים בתור סיפורי "שוטרים וגנבים" וזה ז'אנר שעובד מצוין בקומיקס.

האם נשים אוהבות קומיקס שונות בצורה כזו או אחרת מגברים אוהבי קומיקס?
אני לא רואה שם הבדל בין גברים שאוהבים קומיקס לנשים שאוהבות קומיקס. מבחינת החברה יכולים להסתכל על נשים שאוהבות קומיקס קצת אחרת אבל אני לא רואה שום סיבה שזה יהיה ככה. בסופו של דבר קומיקס זה עוד מדיום לספר סיפור, וכמו שיש נשים שאוהבות ספרים או סדרות, ככה יש נשים שמעדיפות את הסיפורים שלהן בצורה של קומיקס.

איזה מוצרים או אקססוריז הנשים קונות?
בעיקר מוצרים למשרד ולבית כמו כוסות, כריות, פסלונים ותמונות, אבל גם פריטי לבוש כמו חולצות ותיקים. 

אילוסטרציה freepik

האם הן קונות לעצמן או לבני הזוג או הילדים ?
הן בהחלט קונות גם לעצמן ולא רק לבני הזוג או הילדים. יש היום קולקציות מאוד יפות ומיוחדות שפונות אך ורק לנשים, ועם הפופולאריות של גיבורי וגיבורות העל היום אין סיבה שנשים לא יהיו חלק מזה.

האם יש דמות קומיקס יותר אהובה על נשים ?
רוב הנשים יתחברו יותר לגיבורות על נשיות מאשר לגיבורים הגברים מטבע הדברים, אבל לא בהכרח. לוקי האח של ת'ור הוא דמות מאוד אהובה בקרב נשים בעיקר בזכות הסרטים.

See Also

איזו קומיקס היית מציע לחובבת קומיקס בתחילת דרכה? 
זה בעיקר תלוי באיזה ז'אנר היא מחפשת. אם היא מחפשת משהו של גיבורי על אז הייתי ממליץ להתחיל עם משהו קליל יחסית כמו ספיידר-מן או סופרמן. יש גם המון קומיקסים של מדע בדיוני ופנטזיה. סדרות כמו "סאגה" (Saga) או "פייבלס" (Fables) שהן מצוינות. וכמובן גם "סוויט טות'" (Sweet Tooth) שכרגע משודרת בנטפליקס ומבוסס על קומיקס מדהים בעל אותו שם.

אילוסטרציה freepik

אם היית צריך דמות קומיקס, איזה דמות היית ?
זאת שאלה קשה מכיוון שיש כל כך הרבה גיבורים מגניבים שאפשר להתחבר אליהם. אישית אני מאוד אוהב את ספיידרמן והייתי שמח לכוחות כמו שלו.

View Comments (0)

Leave a Reply

דילוג לתוכן