בשורה לנשים עם סוכרת הריון: ניטור רמות הסוכר באופן רציף, ללא צורך בדקירה

מאוחדת היא קופת החולים הראשונה שתספק לנשים בהריון את מערכת פריסטייל ליברה 2 לניטור רמות סוכר רציף ללא עלות

מהיום, נשים בהריון, שאובחנו עם סוכרת בשבוע 24-28 להיריון, יוכלו לנטר את רמות הסוכר שלהן באופן רציף, ללא צורך בדקירות של האצבע מספר פעמים ביום, ויקבלו התראות במקרה של רמת סוכר גבוהה או נמוכה, כל זה ללא עלות ובמימון קופת חולים מאוחדת. 

צ. freepik

הניטור הרציף של פריסטייל ליברה 2, מאפשר לפעול מיידית לייצוב רמות הסוכר, בהתאם להנחיות הרופא המטפל. הטכנולוגיה החדשנית מאפשרת לצוות הרפואי לעקוב אחר מצב איזון הסוכר גם מרחוק ולהתאים את הטיפול ואת התזונה על בסיס נתוני רמת הסוכר. בהתאם לכך, תוכל כל אישה עם סוכרת היריון לבצע שינויים נדרשים באורח החיים, בתזונה ובתרופות אם נדרש, בהתאם להשפעה שלהם על רמות הסוכר שלה.

מערכת הניטור ניתנת כיום ללא עלות, במסגרת סל הבריאות, עבור כלל הסוכרתיים עם סוכרת מסוג 1 וסוג 2, הנדרשים לבצע הזרקות אינסולין יומיות מרובות או משתמשים במשאבת אינסולין, אולם היא לא נכללת בסל התרופות עבור נשים המתמודדות עם סוכרת הריון. 

לדברי ד"ר יואל טולדנו, מנהל ארצי של תחום סוכרת ואנדוקרינולוגיה במאוחדת: "מדובר בבשורה משמעותית לנשים בהיריון. היריון, שבו מאובחנת סוכרת, מהווה סיכון גבוה לאם, לעובר ולילוד. לכן ישנה חשיבות עליונה בניטור ובאיזון קפדני של רמות הסוכר. מערכת הפריסטייל ליברה 2 תשפר משמעותית את איכות חייהן של נשים עם סוכרת היריון, ותסייע להן לשמור על איזון סוכר טוב יותר. כתוצאה מכך אנו מצפים, כי המערכת תסייע לצמצם את הסיכונים הנלווים לסוכרת היריון כדוגמת רעלת היריון, לידה מוקדמת או לידה של תינוק גדול. עד היום, הדבר חייב אותן לבצע בדיקות רמת סוכר בתדירות גבוהה ולדקור את עצמן באצבע מספר פעמים ביום. מעתה, השימוש במערכת יקל על חוסר הנוחות הכרוך בדקירות, מעבר לקשיי ההיריון, ויאפשר לצוות הרפואי לתת טיפול מותאם יותר". 

מערכת הפריסטייל ליברה 2 מורכבת משני חלקים – חיישן עמיד למים, המוצמד לחלק העליון של הזרוע למשך עד 14 ימים, וכן אפליקציה חינמית בטלפון הנייד, FreeStyle LibreLink, איתה ניתן לסרוק את החיישן. הסריקה בעזרת האפליקציה מאפשרת למטופלת לראות את רמות הסוכר בטלפון הנייד וגם לשתף את הנתונים עם צוות רפואי והקרובים לה. מי שאינה משתמשת באפליקציה יכולה להשתמש בקורא ייעודי של פריסטייל ליברה 2, אך ללא אפשרות לשתף נתונים באופן אוטומטי.

המערכת מיוצרת על ידי Abbott Diabetes Care ומופצת בישראל על ידי גפן מדיקל.

View Comments (0)

Leave a Reply

דילוג לתוכן