עשרים וארבע תמונות לשנייה

מוזיאון תל אביב לאמנות מציג:

עשרים וארבע תמונות לשנייה

מבחר סרטי אנימציה מהעשור האחרון מאת יוצרים ישראלים

אירוע הפתיחה – הקרנת חוצות על קיר המוזיאון  – חמישי  14.10.21
התערוכה תתקיים בין 12.10.2021 ועד 08.01.2022
אוצרת: טל לניר

התערוכה 24 תמונות לשניה, מציגה לראשונה במוזיאון תל אביב לאמנות, מבחר יצירות אנימציה קצרות מהעשור האחרון, מאת יוצרים ישראלים הפועלים בתחום. עולם האנימציה בארץ הוא מהמתקדמים והפוריים בעולם וסרטי אנימציה עצמאיים אלו, שאינם  מוזמנים או מסחריים, הוצגו בפסטיבלים לאנימציה בארץ ובעולם.

חני דומבה ותום קוריס, פלומות

הסרטים נחלקים לאסופות על פי נושאים שונים: ארץ חלולה – סרטים חברתיים או פוליטיים המתייחסים לרוב למציאות הישראלית. חוליות- יצירות אמנותיות, מופשטות או אקספרימנטליות. הדרך להיות – סיפורי התמודדות נפשית, מסעות פנימיים או ממשיים המשנים את האדם. פלומות – סיפורי התבגרות, אשר גיבוריהם ילדים או בני נוער. במילים אחרות -יצירות המתארות מערכות יחסים בין בני זוג, בני משפחה או חברים. ציפורי מסע-דוקו־אנימציה בנושאים מגוונים. פאזל – סרטים גם לילדים בשבתות, מלווים בסדנאות, מפגשים עם יוצרים והפעלות לכל המשפחה. 

נדב ארבל ואבי מרקדו, אמריקה

אנימציה, הנפשה בעברית, היא פעולה של הכנסת חיים (נפש) לדמויות, חפצים או רקעים. על העין האנושית לקלוט 24 תמונות לשניה, על מנת להפוך סדרה של ציורים או תמונות ,לתנועה חלקה בעלת מטרה וחיות. השימוש באנימציה, אם בטכניקה קלאסית של ציור ידני ואם בטכניקות דיגיטליות מתקדמות, מאפשר לספר סיפור בדרכים אלטרנטיביות, בתיאורים מפורטים ורבי דמיון שאינם מוכפפים לחוקיות הפיזיקלית והנפשית של העולם הממשי. ביחס לקולנוע "בשר ודם", באנימצייה טמון שפע של אפשרויות לתזמונים שאינם פועלים על פי חוקיות מוכרת, להגזמות בבניית דמות או רקע, ולביטוי של מגוון יכולות שאינן מוגבלות.

אם בעבר נהוג היה לשייך את האנימציה לעולם הילדים, ולמסגר את המדיום כולו בהגדרה של בידור קל או "סרטים מצוירים", בעשורים האחרונים אנו עדים לשינוי בתפיסה הציבורית של מהי אנימציה, ואימוץ שלה בתחומים רבים: מסרטי בידור ועד סרטי תעודה, מחינוך ועד פרסום, וכמובן בתחומי האמנות.

התערוכה ביוזמה משותפת של מוזיאון תל אביב לאמנות וקרן מקור לסרטי קולנוע וטלוויזיה.

יוצרי הסרטים: אבי מרקדו, אבישי שמחוביץ', אודי אסולין, אוסי ולד, אורי גולדברג, אורי טור, אוריה נאה, אורי לוטן, אורי ומיכל קרנות, אורי פנחסי, אינה אולשנסקי, אלון רותם, אלון שרעבי, אלירן פלד, אמילי נוי, אסא ריקין, אריאל בלינקו, אשר שוורץ, בועז בלחסן, גור בנטוויץ', גיא חיות, גיל אלקבץ, גל חקלאי, גליה עוזמו, דפנה אוורדיש, דורין שוורצמן, דותן מורנו, דימה טרטיאקוב, דן אזולאי, דנה גרייס וינדזור, דניאל פלג, דניאלה מרוז, דניאלה קופלר, הדס כהן, חן וינר, חני דומבה, חנן ליברמן, טובה גרטנר, טל ארביב, טל קנטור, יואב בריל, יהלי הרברט, יהלי קרן, יובל יוליה טכטנברג, יוני שלמון, ינאי טארסו, יעל רייספלד, כרמל בן-עמי, ליאור גולן, לירון נרונסקי, לירן קפל, מור ישראלי, מורן סומר, מזמור וייצמן, מיטל משולם, מיכאל פאוסט, מיכל אבולעפיה, מעין אנגלמן, מרב נתן, מריאנה רסקין, משה בן אברהם, נגה סירוטה, נדב ארבל, נועה ברמן-הרצברג, סוהיני טל, סתיו לוי, עובד פורן, עידו שפירא, עילי מרגוליס, עמית כהן, עמית טריינין, עידן ברזילי, צור אדרי, קובי ווגמן, קותימן, קרן אור זלינגר, רוני שלו, רחל גוטגרץ, ריקרדו ורדסהיים, רן הללי, רעות אלעד, שיר פקמן, שאול לוי, שגיא אלטר, שחף רם, שחר דייויס, שחר קנטור, שלומי יוסף שלומית תג'ר, שריאל קסלסי, תום אנגלר, תום מדר, תום פרזמן, תום קוריס, תום קריב, תמי ברנשטיין.

הולי הולוקוסט – אוסי ולד ונועה ברמן-הרצברג

היינו פצצה מפורזת – דותן מורנו

See Also

כיצד ומדוע התפוגג יהושוע – משה בן אברהם

מגלשה שחורה – אורי לוטן

במהלך התערוכה יתקיימו שיחי גלריה, מפגשים עם יוצרים וסדנאות

רכישת כרטיסים, פרטים והרשמה למפגשים – באתר מוזיאון תל אביב לאמנות

www.tamuseum.org.il

View Comments (0)

Leave a Reply

דילוג לתוכן