אירה סימונוב: "אני נשואה באושר, נדמה לי 8 שנים…."

מאת גלינה סמית

לפני שנים רבות שהתחלתי את הקריירה שלי בעולם התקשורת, הכל היה פשוט.
היו עיתונאים ופרזנטורים שנבחרו בקפידה לייצג מותג זה או אחר.
גם המדיה היתה פשוטה, מגזינים, עיתונים, רדיו וטלוויזיה כמובן ואתרים שניסו לפלס את דרכם בעולם התקשורת הגדולה.

ואז יום אחד הכל השתנה, ובעולם התחילו לצוץ בלוגרים שנתנו את דעתם על מוצרים, אופנה, איפור, פוליטיקה, פסיכולוגיה, פילוסופיה ועוד.
הרציניים בנו לעצמם אתרי בלוג מושקעים, הפשוטים פנו לפלטפורמות מוכנות מראש בהם הם יכלו לשרבט את כל שעל על רוחם.

העולם זז עוד קצת ובשנים האחרונות למדנו עוד מושג אחד, משפיען!
משפיען זו דמות של בלוגר המנהל את חייו בעולם הרשתות החברתיות (כיום אינסטגרם או טיק טוק, בעבר פייסבוק). למשפיען כמה תכונות חשובות: הוא מעניין, הדעה שלו נחשבת והוא דמות נחשקת בכל השקה כזו או אחרת.
עם המשפיענים הופיעו גם שגרירים, קרי משפיענים יחידי סגולה, אשר נבחרו ע"י מותג זה או אחר לייצג אותם בעולם הווירטואלי.

אירה סימונוב, שגרירה! שגרירה של המותגים אשר לא ניתנים להשגה לפשוטי עם כמונו יחד עם זאת כשפגשתי אותה לראיון, פגשתי אמא צעירה, צנועה ולא משתחצנת, הרואה בתפקידה הראוי לקנאה עבודה לכל דבר עם כל החסרונות והיתרונות שבה.

התחלנו מהשאלות הפשוטות, כמה ילדים יש לך וכמה שנים את נשואה?

אני נשואה באושר, נדמה לי 8 שנים….
שתינו עוצרות, אני מרימה גבה ואירה צוחקת.
את יודעת אני אף פעם לא זוכרת, כי זה לא באמת חשוב, היחסים חשובים, כל השאר באמת לא משנה. אבל התחתנתי עם אדם שזוכר בשבילי הכל, כולל את תעודת הזהות של אמא שלי.

את רוצה להגיד לי שיצא לך לשכוח את יום הנישואין שלכם?

ברור, אבל את יודעת, זה לא באמת חשוב, אנחנו חוגגים את החיים כל יום, תאריך בלוח שנה פחות חשוב, וחוץ מזה הוא תמיד זוכר!

ואם הוא ישכח את יום הנישואין?

אז זהו שהוא לא ישכח, יש לי בעל מושלם.
את יודעת, חזרתי מאירופה בגללו ובשבילו, הכרנו בהשקה של לואי ויטון, החלפנו טלפונים, כמה ימים אחרי זה טסתי, ופשוט כל יום דיברנו בסקייפ. בלי הפסקה. אז חזרתי לארץ, ואחרי שנה כמעט התחתנו.

האמת, בזמן שאירה מספרת לי על "בעיות הזיכרון" שלה, אני נרגעת קצת, כבר שנתיים ברצף אני שוכחת את יום הנישואין ובעלי זוכר, הפתיחות שלה אמורה להרגיע אותנו הנשים שלעתים אם זה לא כתוב ביומן אנחנו עלולות לשכוח את הדברים הלכאורה חשובים, אבל בואו נודה על האמת, החיים עצמם הם אלה דחשובים ולא תאריכים בלוח שנה.

מה היא אימהות עבורך?

חד משמעי אתגר, אתגר שבחיים לא הייתי מוותרת עליו. ברור שיש קושי, אני טסה הרבה, והעבודה שלי מחייבת אותי להיות הרבה מאוד זמן מחוץ לבית, אבל אני לא רואה את עצמי בלי שתי הבנות שלי, הן חלק בלתי נפרד ממני וממי שאני.
אני ובעלי החלטנו שעם כל הטיסות של שנינו, אחד מאתנו תמיד יישאר עם הבנות בזמן שהשני בחו"ל, אבל אם טסים לחו"ל ביחד זה רק עם הבנות.

השיחה שלנו גולשת לעולם העבודה של אירה, העבודה שלה היא חלק בלתי נפרד ממה שהיא.
את דרכה היא החלה בתוכנית ריאליטי הדוגמניות, למי שזוכר, ולהבדיל מרבות אחרות ניצלה את 15 דקות התהילה שלה כראוי: דגמנה, פתחה בלוג יוקרתי, הפכה למנהלת תוכן וקריאטיב ולימים הפכה לשגרירה של המותגים הגדולים כמו שאנל, ג'יבנשי ועוד.

מה זה אומר להיות שגרירה של מותג?

תראי עולם המשפיעניות די מתחלק לאלה שעושים פרויקטים חד פעמיים לבד או דרך סוכנים כאלה ואחרים.
להיות שגרירה זה להיות מחוייבת למותג בפרויקטים מתמשכים, כמו תכנים שאני מחויבת לעלות, אני הפנים של המותג ואני מחויבת לייצג אותו בצורה ראויה בפלטפורמות שיש לי.

אז מה הבדל בין להיות פרזנטור של מותג ולבין שגריר?

פרזנטורים עובדים בבלעדיות עם מותג מסוים, מן הסתם גם התשלום יותר גבוה לפרזנטורים, החסרון יכול להיות שפרזנטורים לא יכולים לייצג מותגים אחרים, כאשר שגרירים כן יכולים לעבוד עם מספר מותגים.

איך מתקבלים להיות שגרירירים של מותג?

אני תמיד אומרת הכל עניין של מיתוג, אני תמיד נמשכתי לעולם Luxury, זאת הדרך שבחרתי לעצמי, המותגים הגדולים ידעו לזהות אותי והם פנו אליי.
פרוייקטים שלא עומדים בסטנדרט של Luxury, אני לא אקח כי זה רק יפגע בי וזה לא משנה כמה כסף יציעו לי.
יש חוקים מאוד נוקשים בעסק הזה, אם מחר אני אבחר במותג פרובקטיבי כזה או אחר, אני אאבד באופן מיידי את המותגים שאיתם אני עובדת. למדתי לבחור נכון את הפרוייקטים שאותם אני לוקחת, פרוייקטים שמשתלבים בצורה הרמונית עם כל מה שאני עושה וכן אני פועלת לפי החוקים.
אני מכירה הרבה מאוד בנות שהתפתו לכסף גדול ושם זה נגמר, ועכשיו הן לא מסוגלות להתרומם.

אני מניחה שכל מה שאת עושה יש לו חוזה מאוד רציני, את סוגרת דברים לבד או שיש מי שעוזר לך?

את הרוב אני עושה לבד, אבל בעלי מאוד עוזר לי, אני מתייעצת איתו, אנחנו יושבים ביחד על החוזה, הוא תמיד יודע לתת לי עצה נכונה ועוזר מאוד.

כמעט כל ילדה בגיל 15 היום מתה להיות משפיענית, מובילת דעת קהל, לאילו בנות לא תמליצי להתקרב לתחום?

בגדול לכולן, אני מאוד אולד פאשן, השכלה לפני הכל (אירה בוגרת שנקר עיצוב פנים), בנות או בנים שרוצים להיכנס לעולם הזה צריכים להבין שזה גם יכול להיות עולם מאוד מסוכן ומלא ניצול. בגילאים כאלה אני ממליצה להורים ללוות את הילדים בכל דבר. להסביר להם שמה שרואים באינסטגרם אלא לא החיים האמיתיים. רק מי שבאמת טוב ביצירת תוכן וזה החיים שלו או שלה שיכנסו, אבל באמת ואני חוזרת על זה שוב בליווי הורה.

מה מבדיל בין משפיען איכותי ולא איכותי?

תוכן, חד משמעית, מי שרוצה להצליח בתחום, חייב לייצר תוכן איכותי החל ממילים ועד תמונות וסרטונים. אנשים צריכים להבין שתוכן זה המייצג שלך, ככה יראו אותך.
אני עד היום מצלמת הכל עם מצלמה ולא עם הנייד.
אני אתן דוגמה, סלבים עם מלא עוקבים בארץ, לעתים לא מוזמנים לשבוע אופנה או תצוגת אופנה מרהיבה כי הפיד שלהם באינסטגרם ניראה רע.
יותר מזה אתה חייב להביא אמירה אישית ייחודית, המותגים הגדולים אומנם מסתכלים על כמות העוקבים שיש לך, אבל זה לא העיקר, עיקר התוכן, נראות והמסר שמעבירים.

העולם היום מלא במשפיענים, ושגרירים האם למישהו חדש יש סיכוי להיות משפיען מוכר או שגריר?

בטח, כל יום נולד מישהו חדש בתחום, אם מישהו יודע לייצר תוכן מעניין, יודע לייצר קשרים נכונים הדרך בהחלט פתוחה. נגיד כשאני הולכת לאירוע, אני לא באה לשתות שמפניה, אני באה לעבוד, לפגוש את הנציג מחו"ל, אנחנו מחליפים אינסטגרמים, טלפונים, אני פוגשת את היח"צ ומהשקות אלה יוצאים שיתופי פעולה חדשים.

מה דעתך על המדיה המסורתית?

תראי רשתות חברתיות הפכו לכלי שיווקי הכי טוב שיש היום, אבל המדיה המסורתית זו החותמת!
עובדה שאני כאן לראיונות.
אני מאוד מקווה שהמדיה המסורתית לא תמות, איכשהו בארץ המגזינים המודפסים, הולכים ונעלמים, אגב בחו"ל המגזינים עדיין קיימים ואני מאוד אוהבת להתחיל את היום שלי עם מגזין איכותי כזה או אחר.

בידיעה שהמגזין שלי עדיין חשוב, אנחנו נפרדות, בנימה אישית אני יכולה להגיד שפגשתי אישה צעירה, יפהפיה ויחד עם זאת אשת עסקים שיודעת בדיוק מה היא רוצה ולאן היא הולכת ולכולנו יש הרבה מה ללמוד ממנה.
אני בטוחה שהדרך שהיא בחרה בה לעתים לא פשוטה, למרות שהיא מלאה גלאם ולאקשרי.
אין לי שום ספק שיש מחירים שהיא משלמת על התהילה והטיסות בלתי פוסקות לחו"ל מצד אחד.
מאידך בנותיה גדלות עם אמא שיכולה לזקוף לעצמה את ההצלחה ולא משנה מה תמיד תסתדר בחיים.

צילום תמונה ראשית: אדוארדו בודנר

View Comments (0)

Leave a Reply

דילוג לתוכן