מיכאל בן דוד בוחר בכחול לבן

הבחירה בדוגמנית הפרו-פלסטינים   בלה חדיד, שהתבטאה פעמים רבות נגד ישראל, ונבחרה לאחרונה כפרזנטורית של מותג התכשיטים סברובסקי, עוררה סערה בארץ ובעולם. החברה זכתה לביקורת רבה ברשתות החברתיות, וגם היבואנית של המותג בישראל יצאו נגד המהלך.

בעקבות ההחלטה לבחור בחדיד לפנים של סברובסקי הודיע הזמר מיכאל בן דוד, נציג ישראל לאירוויזיון, כי לא יענוד בתחרות את הסיכה של סברובסקי כצעד של חרם נגד החברה. בן דוד ביקש להחליך את הסיכה בתכשיט של חברה ישראלית, והסביר: "אני מייצג את המדינה שלי בתקופה רגישה, ורוצה להרגיש גאווה לאומית ולהראות לכל אירופה שאנחנו פה לא רק בשביל להישאר, אלא גם בשביל לזרוח". 

את הסיכה החדשה עיצבה תוך זמן קצר חברת התכשיטים  דנון הישראלית, המייצרת את מוצריה במפעל כחול-לבן בתל-אביב. הסיכה החדשה מצופה כסף טהור ומשובצת ב- 12 קריסטלים כמספר שבטי ישראל, שצבעם ירוק אמרלד בהשראת גוני הטבע בארץ ובהשראת איכות הסיבה והקיימות.

צילום אדיר פישר

לדברי גל דנון, מעצבת ראשית של חברת דנון: "כחברה ישראלית שמייצרת מזה חמישה עשורים כחול לבן במפעל של עבודת יד, אנו מתרגשים לייצג את ישראל באירוויזיון 2022. החלטנו לעצב את הסיכה בהשראת הטבע הארץ הישראלי. גייסנו את כל עובדי והנהלת החברה למשימה לעבוד מסביב לשעון ולעמוד בזמנים כדי להספיק לעצב, לייצר ולשלוח את הסיכה בזמן לפני התחרות". 

See Also

הסיכה צפויה לעלות מחר על טיסה לאיטליה ביחד עם אחד מאנשי הצוות של בן דוד, ולככב על הבמה בחצי הגמר הראשון של התחרות הערב.

View Comments (0)

Leave a Reply

דילוג לתוכן