משמר של מאי ויצמן

בגיל שנתיים היא עלתה על כיסא ושרה כשהייתה בת 14 החלה להופיע במועדונים ובחתונות וגרפה הצלחה ואהדה רבה מהקהל כחיילת בשירות סדיר, היא שרה בעברית ובערבית ועד כה הגיעה למיליוני צפיות ביו-טיוב כעת לרגל יום הזיכרון, היא משתפת פעולה עם הרכב אלתרמן ושרה את "משמר" בערבית ★ אתם חייבים לשמוע אותה שרה 

מאז שהיא זוכרת את עצמה, היא שרה. עומדת על שולחנות או כיסאות כאילו היה במה, לוקחת ליד מסרק או מיקרופון עשוי פלסטיק ופשוט שרה. מה הפלא שכבר בגיל 14 היא החלה להופיע? 

נא לכיר – מאי ויצמן (20), חיילת בצה"ל, ששרה בעברית ובערבית. 

התיעוד הראשון שלה "מופיעה" בפני בני ביתה הוא מגיל שנתיים, עת צילמה אותה המעריצה הכי גדולה שלה, אמא שלה, כשהיא עומדת על כיסא, מנופפת במיקרופון בידיה ורוקדת ללא כל חשש או מורא.  

מאי ויצמן על מדים קרדיט צילום אביטל הירש

כשהייתה ויצמן בת 14 היא החלה להופיע במועדוני לילה, בחתונות ובכל מיני אירועים פרטיים משמחים, אפילו הוזמנה לשיר בפני קהל מהמגזר הערבי. כיום היא חיילת בשירות סדיר בבסיס אספקה בטירת הכרמל, אך עודנה מוסיפה להופיע וממשיכה לנסוק מעלה. וכך לדוגמא, הסרטונים שלה, כשהיא מופיעה, שרה באולפן או אפילו רק הקלטה ביתית ספונטנית – כבר זכו למיליוני צפיות. 

"כולם תמיד מתפלאים מהרמה שבה מאי מבטאת את המילים בשפה הערבית בשירה שלה", מעידים קרוביה. "צורת השירה שלה הפכו ללהיטים של ממש במגזר הערבי. עד כדי כך שסרטונים ספונטניים שלה לביצועים של שירים בערבית, כשהיא חיילת לבושה במדי צה"ל, הפכו לוויראליים. מאי מביאה איתה משהו חדש, שמרגש הרבה אנשים, יהודים וערבים כאחד. בעיקר יש מי שמתרגשים מכך שחיילת יהודייה שרה בערבית על מדים – זה באמת סיפור לא ייאמן ויוצא דופן".

כאמור, לכבוד יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, יצאה ויצמן לשיתוף פעולה עם ההרכב הצבאי ששר משיריו של נתן אלתרמן ז"ל. במסגרת שיתוף הפעולה הייחודי, שרים החיילים את השיר "משמר", בעוד ויצמן תורמת את חלקה בשירה ערבית, למילים הכל כך עבריות. 

View Comments (0)

Leave a Reply

דילוג לתוכן