ירושלים לובשת חג ומזמינה אותכם לחגוג איתה

יום ירושלים 2022 מגוון המלצות לבילוי, קולינריה ואמנות  ביום חגה של העיר לכל המשפחה 
ראשון 29.5.22

בגן הבוטני ותערוכה חדשה – כניסה חינם * תערוכה חדשה במוזיאון ידידי ישראל- כניסה חינם * תערוכה חדשה בבית הקפה בתמול שלשום * ארוחת בוקר ירושלמית במלון בת שבע* מיצגים במרכז מאורות וכניסה חינם למיצג הכותל הוירטואלי * הנחות במסעדות ובבתי מלון * תפריט חדש למעשנת הבשר הכי טעימה בירושלים- Harvey's * מסעדת הפאלאס של וולדורף אסטוריה בתפריט קיצי חדש ועוד

יום ירושלים בפתח וזוהי הזדמנות מצוינת לעלות לירושלים וליהנות מנופה המרהיב. שלל האטרקציות השוות, התערוכות המעניינות והמסעדות שמשאירות טעם לעוד ריכזנו עבורכם כמה המלצות לבילוי וקולינריה בעיר 

היכן מבלים? 

סיורים בגן הבוטני בירושלים
הגן הבוטני האוניברסיטאי בגבעת רם מעניק כניסה חינם ביום ירושלים ה-29.05. הילדים והמבוגרים מוזמנים ליהנות במהלך יום ירושלים מסיורים מודרכים היוצאים בכל שעה עגולה החל מ 15:00-10:00 בחממה הטרופית. הסיור המכניס את מבקרי הגן לתוך פנינת יופי טבעית בה ניתן לגעת, להריח ולפעמים אפילו לטעום את הצמחים ופירותיהם. נסיעה ברכבת הפרחים יוצאת בכל שעה עגולה החל מהשעה 10:00 עד 14:00. בנוסף יתקיים סיור לילי בתשלום, בסיור המודרך יחוו המשתתפים את אווירת המסתורין הייחודית השוררת בגן, ילמדו מהי המשמעות של זיהום אויר ושיבוש הסדר הטבעי והשפעותיו, יצטרפו לחיפוש ותגלית המתעצמים עם רדת החשיכה. בתצפית על חיות הלילה המגוונות המתקיימות בגן ילמדו המבקרים על תופעות מעניינות הקורות בגן במהלך הלילה עם הצמחים ובעלי החיים ויהנו מהשקט וחידוד החושים חוויה מתעצמת כשהיום יורד והחשיכה עולה. 

מתי? ב-28.05 בשעה 20:00 יצא הסיור המודרך בתשלום, ב-29.05 הכניסה חינם ביום ירושלים מ-09:00 עד 19:00

איפה? הגן הבוטני האוניברסיטאי בגבעת רם

כמה? ב-28.05 הסיור הלילי בתשלום של 40 ₪, חייב הרשמה מראש ומותנה במינימום משתתפים. לינק להרשמה- https://forms.gle/beFW1kb3L7AYor1V6. ב-29.05 הכניסה לגן הבוטני ולפעילויות בחינם

לפרטים נוספים: הגן הבוטני 02-6794012 www.botanic.co.il

תערוכה חדשה בגן הבוטני
בגן הבוטני הוקם חלל אמנות חדש – 'יער' ובו נפתחה השבוע תערוכת ציורים חדשה של האמנית אילה נצר. אוצרת גבי המבורג פימה. התערוכה המתחזה לתערוכה בוטנית מוצגת בקפידה מאחורי זכוכית, הציורים מוצגים כממצאים קפואים המתארים גם רגעים חולפים: צמחים שהיו זמינים לנצר, שחלפו בראשה או שגילמו רגשות ותחושות רגעיות.
מתי? א' 13 -10  ב'-ה'   17-10   שישי 14:00-9:00 שבת 16:00-0900

איפה? הגן הבוטני האוניברסיטאי גבעת רם ירושלים רח' זלמן שניאור 1 

כמה? הכניסה חינם לגן הבוטני ביום ירושלים ב-29.05

לפרטים נוספים: הגן הבוטני 02-6794012 www.botanic.co.il

צילום אילה נצר ברגע זה אני לא סובלת הדפסה של ציור דיגיטלי באייפון 2020

חגיגת יום ירושלים – סיורים ותערוכה חדשה במוזיאון ידידי ישראל
מוזיאון ידידי ישראל הוא מרכז חווייתי בנושא ציונות, המספר את סיפורי הגבורה והחסד של הלא יהודים אשר חרטו על דגלם לפעול בכל דרך שרק יכלו, מול תלאות וקשיים אישיים, להשבת העם היהודי לארצו המיועדת בציון, ושגשוגו, לאורך כל השנים החל מההבטחה התנכ"ית, דרך תקופות שונות, ועד ימינו אנו.  המרכז מעניק למבקר חוויה ויזואלית ורגשית ומוביל אותו אל מסע בעקבות ההיסטוריה, דרך 7 מיצגי מולטימדיה אור קוליים מתקדמים המשלבים עיצוב, טכנולוגיה ואפקטים שלא נראו קודם בארץ.

כמו כן תפתח השבוע במוזיאון תערוכת צילומים חדשה של האמן והצלם הירושלמי אלי מתתיהו מחווה לאדריכלית זאהה חדיד.  בתערוכה כ-21 צילומים של מבנים ייחודיים של האדריכלית הידועה הממוקמים ברחבי העולם כמו באקו, סיאול, מילנו, וינה, מינכן ועוד. 

הכניסה למוזיאון בהזמנה מראש והסיור הינו הדרכה בלבד.

לפרטים נוספים 02-5329400 ותיאום סיור: [email protected]   

המוזיאון מוצג ב-16 שפות שונות בתיאום מראש.

יום ראשון 29.5 –  10:00-18:00

כמה? כניסה זוגית ב55 ₪ במקום 88 ₪

רח' יוסף ריבלין 20 ירושלים (צמוד לכיכר החתולות). טל 02-5329401 ובאתר https://fozmuseum.com/he

תערוכה חדשה במסעדת 'תמול שלשום'
בגלריית קיר1בבית הקפה תמול שלשום נפתחה השבוע תערוכה חדשה לאמן מקס אפשטיין עם למעלה מ-20 רישומים.שם התערוכה 'בחזרה לשולח' הלקוח מתחומי משלוחי הדואר צופן בתוכו סיפור ייחודי המצביע על היווצרותה של התערוכה. הכל החל כשמקס אפשטיין, תושב השכונה הציורית עין כרם בירושלים, מצא באחד משיטוטיו בשכונה ערימת תיקיות ארוזה ברישול באריזת קרטון. הוא לא ידע מה יהיה בגורלה של הערימה אך כדרכו, לקח את ה"מציאה" אליו לסטודיו, שם גילה כי מדובר במעין "ארכיון" פרטי וייחודי הכולל מכתבים ומעטפות שונות מהשנים 1974-1968. כאמן שבדרך כלל איננו מתחיל את יצירותיו על "לוח חלק",  השתמש מקס אפשטיין בטקסטים שמצא כבסיס לרישומים חדשים כאשר הטקסטורה והטקסט הופכים לחלק אינטגרלי מהרישום ומקבלים משמעות נוספת הניתנת לפרשנות אישית של הצופה.

מתי? א'- ה' 09:00 – 23:00  ו' מהשעה 09:00- 14:30 

איפה? יואל משה סלומון 5 ירושלים, מדרחוב נחלת שבעה

כמה? חינם

לפרטים נוספים: תמול שלשום, 02-6232758 www.tmol-shilshom.co.il

יום ירושלים במרכז מאורות באשדוד
לרגל יום חגה של ירושלים מוזמן הקהל הרחב לבקר במיצג האינטראקטיבי הייחודי – הכותל המערבי, אשר במרכז המבקרים החדש – מאורות. הכותל, מהסמלים החשובים ביותר של העם היהודי – מקור השראה לעם היהודי, לכיסופים, תפילה ושימור זיכרון. במיצג מוזמנים המבקרים להביע משאלות באמצעות מכתב, ציור, אנימציה ומשחק שהופכים לברכה וירטואלית לבני משפחה וחברים המוקרנת על גבי הכותל. מיצג הכותל הוא אחד מ-7 תחנות בהם מסופר סיפורו של העם היהודי.  במרכז, הראשון מסוגו בישראל, מסופר סיפורו של העם היהודי בשלל אמצעים טכנולוגיים חדשנים, מיצגים אינטראקטיביים, וידיאו מפינג, סאונד ייחודי ועוד בשבע תחנות ייחודיות.

מתי? 29.5 בין 13:00-18:00

עלות: כניסה למיצג הכותל חינם. סיור בשאר תחנות המרכז במחיר מיוחד לרגל יום ירושלים – 29 ₪ למשתתף.

מתאים לגיל 3 ומעלה 

See Also

איפה? מרכז מאורות רח' אגת שבו 11 אשדוד

לפרטים נוספים: https://merkaz-meorot.org.il/  חובה לתאם הגעה מראש באתר בלבד.

היכן אוכלים?

מסעדת הפאלאס – מלון וולדורף אסטוריה – תפריט ירושלמי 
מסעדת הפאלאס של וולדורף אסטוריה שינתה פניה עם עיצוב, כלים, מדים ותפריט חדש. התפריט החדש שבנה השף הראשי של המלון, איציק מזרחי ברק, משלב מנות איכותיות ומוקפדות מהמטבח הים תיכוני במחווה לשורשיו הירושלמים ולבית אימו. התפריט מתאפיין במנות ירושלמיות העושות שימוש בחומרי גלם ודגש על תוצרת מקומית דוגמת ירקות שורש ותבלינים אותם רקח בעצמו. התפריט החדש משלב את הטעמים, הריחות והאווירה שחווה השף מביתו (אורפלי חלבי). לצד המנות יוצעו מגוון קוקטיילים בתפריט מיוחד.   

בין מנות האוכל בתפריט החדש: טעימות מירושלים, מנות ראשונות וצבעוניות מלוות במגוון ירקות טריים, כדוגמת סשימי, קובנייה דג ים, צ'יגה עם עלי תרד תורכי ועשבי תיבול, לחי בקר בבישול ארוך, בצק יופקה במילוי בקר, שפונדרה טורטליני, שקדי עגל, לשון עגל. בעיקריות: מגוון דגי ים צלויים על גריל פחמים, קונפי שוק ברווז, לחי בקר, צלעות טלה נבולסיה, נתחי אנטריקוט ועוד. 

 THE PALACE, מלון וולדורף אסטוריה – גרשון אגרון 26, ירושלים לפרטים והזמנות: 02-5423333 או [email protected]

מבחר מנות במסעדת הפאלאס צילום אסף קרלה

Harvey's Smokehouse 
מסעדת HARVEY'S, מעשנת העץ הראשונה והיחידה באזור ירושלים ובין הבודדות בארץ עברה לפני מספר חודשים ללוקיישן חדש- רחוב יפו 33 פינת ריבלין במרכז העיר התוסס. כעת, ערב יום ירושלים, יוצא שף סנדלר עם תפריט בו מנות המעוררות את החושים ובעיקר את בלוטות הריר והטעם, בין המנות החדשות בתפריט: דג לברק קייגון (129 ₪), ספייריבס טלה (48 ₪ ל100 גר'), קרפצ'יו פילה (68 ₪), חזה עוף מעושן (98 ₪), נקניקיות מרגז (28 ₪), סטייק אנטריקוט מעושן – 350 גר' ( 169 ₪), ועוד. מה בתפריט? בין המנות הראשונות ניתן למצוא:  טקסס ברביקיו נאצ'וס – נאצ'וס עם תבשיל שעועית שחור, צ'וריסוס ובשר מעושן, גוואקמולי, חלפיניו כבוש וסלסת עגבניות פופקורן צ'יקן – עוף סופר קריספי בטמפורה ופנקו, כנפיים עוף בגריל פחמים – \קרפצ'יו פילה בקר ועוד בגזרת הסלטים:  סלט סמוקהאוס של הארווי– חזה עוף ברוטב ברביקיו, בייקון כבש, עלי חסה, עגבניות, צנונית, בצל קריספי, סלט פנצנלה – עגבניות שרי, מלפפון, פלפל קלוי, בצל סגול, בזיליקום, בלסמי שמן זית, וקרוטוני שום סלט ישראלי קצוץ – מלפפון, עגבנייה, בצל סגול, פטרוזיליה, שמן זית ולימון   ניתן להרכיב פלטת בשרים מהמעשנת- בהרכבה אישית: בריסקט 14 שעות בעישון עץ היקורי או  אסאדו, בשר צלעות מפורק 18 שעות בעישון היקורי – 36 ₪ ל100 ג', בשר טלה מפורק 12 שעות בעישון היקורי –    צ'וריסוס, מרגז ועוד.    לעיקריות: ספייריבס טלה מעושן –חזה עוף מעושן מנות ישר מהגריל כמו מדליוני פילה בקר או אנטריקוט, בגזרת הסנדוויצים: ג'בטה ממולאת בריסקט מעושן בצל מקורמל או בשר צלעות מפורק ברוטב ברביקיו בג'בטה, המבורגר ועוד.

יפו 33, ירושלים 02-6246444, כשר למהדרין. 

תמול שלשום
לרגל יום ירושלים מסעדת 'תמול שלשום' מוסד ובית הקפה המיתולוגי של ירושלים מציג תפריט ירושלמי מנצח הכולל את המנות האהובות מכל הזמנים שנוצרו במהלך 26 שנות פעילות המקום. 

בתפריט כלולות מנות בולטות כמו אלול בעין כרם – פוקצ'ת אגסים וגבינת רוקפור (43 ₪), פיצה שוק – פסטו, תרד טרי, קונפי עגבניות, שום, בצלים וזיתים, מוצרלה וביצת עין (53 ₪), שקשוקה ים תיכונית – חציל על האש, גבינת פטה מפוררת (61 ₪) ועוד. בתפריט גם סלטים, דגים, קינוחים, פסטות, מנות צמחוניות, ומנות ללא גלוטן. חלל המסעדה מהווה גם חנות ספרים – בין הקשתות והקירות העתיקים מוצבים מדפים עמוסי ספרים, ועל קירות המקום תלויות תערוכות ציורים ועבודות אמנות. במסעדה 80 מקומות ישיבה והיא משתרעת על פני שטח של כ-120 מ"ר המחולק לשלושה חללים – שני חדרים סגורים, וחלל פתוח המאפשר ישיבה במרפסת שקטה ומוארת באוויר הירושלמי הצלול. כל שולחן ופינת ישיבה במסעדה מכונה בשם של סיפור, מבין שלל הסיפורים שנצברו בהיסטוריה המפוארת של המקום, תפריטי המסעדה מוגשים בצורת ספר כרוך, וכלי ההגשה יושבים על "פלייסמטים" מאוירים באווירת המקום. יואל משה סלומון 5 ירושלים, מדרחוב נחלת שבעה. כשרות- רבנות ירושלים חלבי ירקות מהדרין, חלב ישראל עם משגיח. שעות פעילות א'- ה' 09:00 – 23:00  ו' מהשעה 09:00- 14:30. טל. 02-6232758 או   www.tmol-shilshom.co.il

ארוחת בוקר ירושלמית במלון בת שבע
מלון בת שבע מציג לרגל יום ירושלים ארוחת בוקר ירושלמית אסלית בתפריט: שקשוקה של סלק אדום ומנגולד עם גבינת עזים, עלי גפן בעבודת יד לצד יוגורט חמצמץ עם סומאק וגרידת לימון, בייגל ירושלמי לצד שמן זית, לאבנה וזעתר ערבי . סלט שוק טרי לצד טחינה מקומית. מגוון זיתים וחמוצים מחניודה סטייל  יחד עם  מטבלים מקומיים . 

מבחר מתוקים, כנאפה, מיני קוראסון, באקלוואה ועוד.

לפרטים נוספים: הזמנות *6367 או באתר או במייל

View Comments (0)

Leave a Reply

דילוג לתוכן