טוב לרוץ בעד ארצנו!

"טוב לרוץ בעד ארצנו", כך סיכם ליאור סיסאי-ברהנו  הזוכה במקום הראשון במרתון התנ"ך הבינלאומי שהתקיים בשישי האחרון במועצה האזורית בנימין, באתר שילה הקדומה.
למעלה מ-5,000 רצים השתתפו במרתון התנ״ך הבינלאומי, שנערך זו השנה השביעית ברציפות על ידי מועצת בנימין ומרתון ישראל.

הזוכה הראשון במרתון התנך הבינלאומי 2021 צילום באדיבות מרתון ישראל

זה היה אירוע מכונן, השנה השביעית למרתון התנ"ך הבינלאומי, אבל הפעם הראשונה שמסלול המרתון עבר כולו בתוואי שטח מאתגר ומיוחד. צמד המילים "לרוץ היסטוריה", ליוו את האירוע הייחודי הזה מתחילת דרכו וקיבלו משמעות נוספת וחיבור ממשי לשורשים ולמורשת.
אלפי רצים ורצות, חיילים, משפחות שלמות וילדים מכל הארץ חשו זו ברגליהם וחשו את האווירה המיוחדת, "יש משהו באתר הקסום הזה שילה הקדומה", ציין עופר פדן מייסד ומנכ"ל מרתון ישראל. 

הזוכה במקום הראשון, הוא ליאור סיסאי-ברהנו, בן 44, נשוי ואב לששה ילדים שסיים את המרתון בתוצאה יפה של 3:26:22 שעות. לליאור סיפור אנושי ולאומי מרגש במיוחד. בשנת 1991 הוא עלה לישראל מאתיופיה דרך סודן, שם עוכב על ידי השלטונות וישב בכלא הסודני במשך 5 שנים, כאסיר ציון, רק משום שרצה לעלות לישראל. ליאור, רץ עם הכיתוב "טוב לרוץ בעד ארצנו"
ואמר בסיום: "רבים מבני עמי לא זכו להגשים את חלום הציונות אותו חלמנו 2500 שנה ושאבות אבותינו חלמו עליו בילדות, והיום אני זוכה לרוץ בארץ אבותינו במרתון התנ"ך. עבורי זאת הייתה חובה וזכות. אני מקדיש את הניצחון לאלה שלא זכו להגיע לאדמת ארץ ישראל ולירושלים בירתנו. רק השבוע חגגנו את חג הסיגד שמסמל עבורנו את הכמיהה והגעגועים לישראל והיום אני חוגג את מרתון התנ"ך".

מרתון התנך בשילה הקדומה 2021 ציךום באדיבות מרתון ישראל

מרתון התנ"ך זוכה לתמיכת משרד התיירות ומשרד התרבות והספורט ומרכז הפועל, הוא אחד מחמשת המרתונים המתקיימים בישראל ונחשב למאתגר ביותר מבניהם. כלל המקצים נערכו בעמק ובגבעות סביב שילה, בין כרמים, מעיינות ויישובי בנימין. אל שער הסיום הגיעו כלל הרצים לשילה הקדומה. שם בין עתיקות עיר המשכן התנכי"ת הקדומה, קיבלו את מדליית החרס הייחודית והבלעדית של מרתון התנ"ך. רצי המרתון המלא, שעמדו באתגר הקשה של ריצת 42 קילומטרים בשטח, קיבלו בנוסף גם לוח חרס עליו חרוטות המילים "איש בנימין". בטקס הסיום המרגש, שנערך בין עתיקות שילה, העניקו ראש מועצת בנימין ישראל גנץ, מנכ"ל מרתון ישראל עופר פדן, מנהל תיירות בנימין משה רונצקי ודובי אודסר מנכ"ל שילה הקדומה, לזוכים המאושרים, את כדי החרס הגדולים שהפכו למסורת האירוע, שהם העתק של כדי חרס מתקופת המשכן, שנמצאו בחפירות בשילה הקדומה.

מרתון התנך בשילה הקדומה 2021 ציךום באדיבות מרתון ישראל

במסגרת המרתון הוזנקו חמישה מקצים שונים: מרתון מלא, חצי מרתון, וכן מקצים של 10 ק"מ, 5 ק"מ, מקצה עממי למשפחות, וכן מקצה מרגש במיוחד בשיתוף עמותת לב בנימין, בו רצו 800 מ', בשיתוף ילדים עם צרכים מיוחדים.

See Also

חברת מרתון ישראל שמה לה למטרה מרכזית לחזק באמצעות אירועי הקונספט שלה  את התיירות האזורית, את המועצות השותפות, העסקים  ואת הקהילה והחברה. כל אירועי מרתון ישראל מהווים גורם מעודד תיירות  בינלאומית נכנסת לישראל. במרתון ישראל, לא נחים לרגע וכבר עוסקים במרץ בהכנות למרתון המדברי באילת בו יציינו עשור ליצירתו,  אלפי משתתפים כבר שריינו את מקומם למרתון. 

לפרטים אודות אירועי מרתון ישראל:www.marathonisrael.co.il
 

View Comments (0)

Leave a Reply

דילוג לתוכן