תתכוננו לזרום…

עונת השייט באתר אבוקיאק בפארק הירדן נפתחה רשמית ביום הראשון של האביב ( 20.3.22)  ריח הפריחה באוויר מעיד כי האביב כבר כאן, זרימת המים בירדן מתאימה לשייט משפחתי. גשמי הברכה האחרונים  העלו את מפלס המים בירדן ובכנרת וצפויה עונת שייט רטובה וצוננת.

אתר הקייקים אבוקייק ערוך ומוכן לקליטת אלפי מבקרים ותיירים, אחרי שנתיים של קורונה. מתקני האתר שודרגו , בוצעו השקעות בתשתיות ובציוד , ערוץ הנחל הוכשר ערוך ומוכן לקליטת מבקרים. 

שייט הקייקים היה ונשאר הדובדבן של המטיילים בצפון, מסלול השייט באבוקיאק נפתח בנקודת השילוח, בפארק הירדן עד מבואות הכנרת. בקייק זוגי או בסירה משפחתית, בתוך צמחיית נחלים עבותה. אורכו של הנתיב 3.5 ק"מ. זמן משוער של המסלול: שעה ורבע כולל תדריך וליווי של אנשי צוות אבוקיאק. האווירה הקסומה והכנרת בקצה הופכים את החוויה לייחודית במינה כששכשוך המים וציוץ הציפורים מלווה אותו לאורך המסלול. במהלך השייט ניתן לפגוש בצבי מים, דגים למיניהם ומגוון רחב של בעלי כנף סביב. 

ניתן גם לשוט אל האזור הפראי של הכנרת במסלול "הסוואנה הישראלית". נקודת המפגש ותחילת השייט הינה דרומית לגשר אריק. אל הלגונות המחברות בין הירדן לכנרת. תדריך קצר ולבישה של חליפות הצלה, נכנסים לקיאק הזוגי ומתחילים לחתור. משך המסלול 2.5 שעות ומלווה במדריך מוסמך מטעם אבוקיאק. לא צריך ניסיון קודם או ידע בחתירה, פשוט מכניסים את המשוט למים, ונותנים לשקט להוביל אתכם. 

איך תדעו לבחור את המסלול הנכון לכם מבין האופציות ? קייקים ורפטינג לכל המשפחה, לילדים מגיל 3.5, במסלול של כ- שעה ורבע. באים ושטים אין צורך להזמין מקום מראש. חובבי הטבע יכולים ליהנות במסלול "הסוואנה הישראלית"  של כ-4.5 קילומטרים  בקיאק זוגי ומתאים לגילאי 8 ומעלה בתיאום מראש בלבד. 

אבוקיאק שייט קיאקים וסירות בין הירדן לכנרת : >> https://www.abukayak.co.il/

View Comments (0)

Leave a Reply

דילוג לתוכן