צילום תחת אש

מוזיאון תל אביב לאמנות, מציין שנה לפלישת רוסיה לאוקראינה שפרצה ב-24 בפברואר 2022.

ביום ראשון, 19 בפברואר 2023, בין השעות 21:00-17:30 יתקיים במוזיאון ערב פתוח לציבור, שיעסוק בצילום המלחמה באוקראינה וצילום עיתונות באזורי עימות. בערב ישתתפו צלמי עיתונות ואנשי תקשורת מובילים.

לציון שנה למלחמה, בערב האירוע ולאורך כל השבוע, יוקרנו צילומים של זיו קורן שתיעד את המלחמה, על חזית הבניין  ע"ש קרן משפחת פאולסון ועל מסך בכניסה לבניין ע"ש פאול והרטה עמיר במוזיאון תל אביב לאמנות ובמקביל במרכז ניו יורק על מסכי ענק בטיימס סקוור, בשיתוף עם מרכז צ'רני לפתרון סכסוכים ומרחב האמנות ZAZ10TS .

צילום: זיו קורן

במהלך הערב תחת הכותרת "צילום תחת אש" העיתונאי רונן ברגמן והצלם זיו קורן ישוחחו עם העיתונאי אטילה שומפלבי על מסעם המשותף לאוקראינה, בו הם תיעדו את זוועות המלחמה, ויקרינו קטעים מתוך סרטם הדוקומנטרי על המלחמה. הצלמת ורדי כהנא תנחה פאנל על מעמדו של צילום העיתונות כיום, בהשתתפות ענת סרגוסטי, רינה קסטלנובו ואבישג שאר ישוב, שיספרו על חוויותיהן האישיות כצלמות באזורי עימות לאורך השנים. הצלם אדוארד קפרוב יציג פרויקט ייחודי בעקבות נסיעותיו לשדה הקרב באוקראינה, שנוצר בטכניקה מהמאה ה-19 של צילום על לוח זכוכית, המכתיבה תהליך איטי ומורכב בשטח. העיתונאי איתי אנגל ידבר על הסרט שצילם באוקראינה בקו החזית ועל המפגשים המטלטלים עם החיילים והאזרחים. נטע ליבנה, העורך הראשי של ״ידיעות אחרונות״, ישוחח על תפקידו ומחויבותו של העורך בסיקור מלחמה, מנכ״ל ״ישראייד״ יותם פוליצר יציג את פעילות החירום והשיקום של הארגון המסייע בציוד רפואי, תמיכה פסיכולוגית, מצרכים בסיסיים ועוד. את הערב תנחה רז סמירה אוצרת הצילום של מוזיאון תל אביב לאמנות וישתתפו בו מנכ"לית המוזיאון טניה כהן-עוזיאלי והאוצרת הראשית מירה לפידות.

במהלך השנה מוזיאון תל אביב לאמנות יקיים סיורים, הדרכות ופעילויות ללא תשלום לפליטים ולילדי פליטים מאוקראינה הנמצאים בארץ וישלח ערכות יצירה לאוקראינה באמצעות ארגון ארלי סטארטרס, העוסק בפעילות חינוכית-טיפולית לילדים בגיל הרך, הנמצאים במצבי חירום וקיצון.

טניה כהן-עוזיאלימנכ"לית מוזיאון תל אביב לאמנות: "מוזיאון תל אביב מביע סולידריות עם אזרחי אוקראינה הנאבקים בגבורה על עצמאותה של ארצם והדמוקרטיה בה. המוזיאון הוא שחקן פעיל בחיי התרבות בארץ ומהווה במה משמעותית בציבוריות הישראלית. אירוע זה בו אנו מארחים צלמי עיתונות ואנשי תקשורת בכירים הוא ביטוי למחויבות שלנו להגיב לאירועי השעה הבוערים.״

See Also

האירוע יתקיים במוזיאון תל אביב לאמנות, אולם ״אסיא״, הבניין ע״ש שמואל והרטה עמיר.

הכניסה לאירוע חופשית אך יש להירשם מראש באתר המוזיאון.

https://www.tamuseum.org.il/he/event/ukraine/2023-02-19/

View Comments (0)

Leave a Reply

דילוג לתוכן