מאחורי חלונות הראווה – תערוכה חדשה!

תערוכה קבוצתית חדשה תיפתח השבוע בגלריית האמנים בקניון עופר רמת אביב, העוסקת באמנות באמצעי המדיה השונים: ציור, צילום ופיסול. בתערוכה מציגים חמישה אמנים ישראליים: חיה וייט –מציגה ציורי אקוורל של נופי עין כרם וירושלים, יעל רוזן – מציגה סדרה של קולאג'ים, צבי רוזן– מציג פסלים של דמויות בעץ, איילה סיון –מציגה סדרה של ציורי אבסטרקט בטכניקות משולבות, שמואליק עמיר –מציג עיצובים בעץ.

האמנית חיה וייט "אסתטיקה של זהויות":חיה ויוצרת בעין כרם, ירושלים, מציגה סדרת ציורי אקוורל בהם נופיה הקסומים של עין כרם הנשקפים ממרפסת ביתה ונופי ירושלים על ההסטוריה של בתיה והדמויות האופייניות לה. האמנית חיה שואבת השראה מנופי הקיבוץ בו נולדה, טירת צבי ,מהרי הגלעד התכולים-סגולים , מזרימת המים בירדן לאחר השטפונות, שכיסו את שטחי החקלאות ומטעי התפוזים והותירו את הצבע הכתום מבצבץ בתוך זרמי המים שירדו מההרים,משדות הכותנה הירוקים ומטעי התמרים.
בשנות השבעים הגיעה לירושלים ללמוד בבצלאל. בשנות השמונים גילתה את שכונת עין כרם שהיתה קטנה ומוקפת הרים ועמקים,שם גרה עם משפחתה בבית אבן ערבי ישן צופה אל פני נוף בקעת בית זית
ובתי תושבי עין כרם, המנזרים והכנסיות שסובבים אותה.חיה צועדת עם האמנות לאורך נתיבי הצבע ויפי הנופים הכפריים, העירונייםוהפרטיים. ההומור מתלווה לציורים כזווית אישית נוספת וכך ״ציור ריאליסטי״ אינו בטוח כל כך בעצמו. בציוריה של חיה וייט יש אהבה רבה לנופים הירושלמים, להסטוריה של המקום ולאנשים המיוחדים שמאפיינים אותם. חיה מקיימת בחצר ביתה בעין כרם סדנאות ציור נוף בהן היא מספרת את סיפורה האישי ואת סיפורי השכונה.

תערוכת האמנית בקניון עופר רמת אביב יעל רוזן, קולאג'

האמנית יעל רוזן: חיה ויוצרת בתל אביב. אחרי שנים של לימודים ועבודה אינטנסיבית בטיפול באנשים בתחומי העבודה הסוציאלית בבתי חולים ובאוניברסיטת תל אביב, גילתה בשנים האחרונות את היצירה שבתוכה.המפגש עם אנשים, היחסים הקרובים והאינטימיים, הדיאלוג הרגשי שהמשיך להדהד בתוכה, יצרו דחף וצורך לביטוי.מתוך תהליך אינטואיטיבי שמתחיל בהתמקמות מול הדף הריק, נולדו היצירות הראשונות.בהמשך במסגרת לימודי פוטותראפיה בשילוב אומנויות באוניברסיטה הפתוחה ומתוך עבודת התבוננות מעמיקה פנימה בקבוצת מיינדפולנס, המשיכו לנוע היצירות מבפנים אל הדף.

העבודה נעשית מגזרי נייר וחלקי יצירות של אחרים, להם היא נותנת פרשנות חדשה. כמו כן משולבים בה צילומים שיעל מצלמת בעצמה ואיורים של בן זוגה, האדריכל צבי רוזן, שגם הוא מציג החודש בתערוכה את פסלי העץ שהוא יוצר.שילובים אלה מוסיפים ליצירה פן אישי ופנימי.הקולאז' הוא סיפור אישי של יעל שמזמינה כל מתבונן למצוא בו את הסיפור האישי שלו.

האמן צבי רוזן: חי ויוצר בתל אביב.  כבר מילדות נטה להשתמש בצבע ובמכחול, כדרך משחק וביטוי.

בהמשך התמקצע בטכניקות מגוונות כמו הדפס וציור במסגרת לימודיו באומנות באוניברסיטת תל אביב.

למד אדריכלות בטכניון וחי ולמד גם ברומא.לצד שנים של עבודה מקצועית כאדריכל עצמאי, לומד, מתעדכן ובעל ידע עשיר בתולדות האומנות, גם משם שואב השראה.לאורך כל השנים ממשיך ליצור בציור, בצילום ובעיקר בפיסול.בשנים האחרונות יצר פסלים רבים באבן, בברונזה, בעיקר בעץ במסגרת הסדנה של מוזיאון תל אביב. מעיד על עצמו שתהליך הפיסול נוצר תוך כדי עבודה. בוחר את גוש האבן, בול העץ, מתבונן ומגלה בתוכו את כיוון הקימור, המעגליות, התנועה שבחומרעד להשלמת היצירה.הסיפור של כל יצירה נבנה בהדרגה בתהליך פנימי עמוק.כל יצירה מקבלת התייחסות אישית ואינטימית, זוכה לשם משלה.

תערוכת האמנים בקניון עופר רמת אביב שמואליק עמיר

האמן שמואליק עמיר "הרוקם בעץ": חי ויוצר בתל מונד, אימו עסקה בתחומי אמנות מגווונים: בסריגה, תפירה,אריגה, פסיפס וויטראז ובכל השילובים האפשריים ביניהם. היא זאת שבגיל 5 כבר לימדה אותו לסרוג ויצקה בו את התאווה לשימוש בחומר מכל הסוגים, גם אם הוא ישן ומצהיב. הסקרנות הובילה אותו לפני יותר מ30 שנה לגלגלי עץ ועגלות, מתלים, תמונות, תיבות קינון לירגזי, מנורות עץ, מסגרות ועוד מגוון עצום של "רקמה בעץ".הניסיון החקלאי הוביל ליצירת בריכות אקוופוניקה שהם שילוב מרתק בין גידול דגים וצמחיה.כל אלו הובילו להקמה יחד עם איילה סיון של מרכז ההדרכה בחברת טמבור בהם לימדו השניים ושילבו את נסיונם באפקטים מרהיבים של צבע.הסדנה וה"רוקם בעץ" היא שותפות של חיים הנעים סביב יצירה משותפת ורב תחומית שמאפשרת שימושים בטכניקות לצביעה ובנייה מקורית ורעננה בעץ. בתערוכה הנוכחית מוצגים אובייקטים עיצוביים מגוונים מסדנא זו. 

תערוכת האמנים בקניון עופר רמת אביב ציור איילה סיון..

האמנית איילה סיון: חיה ויוצרת כיום בתל מונד. עברה את מסלול חייה בין קיבוץ, מושב ועיר ותמיד חיפשה ללכת בדרכים הצדדיות, העוקפות, אלו שאפשרו לה להתחבר לטבע, לשמיים, לברזלים חלודים ועצים ישנים, להקיף עצמה בהם ותמיד ליצור משהו בידיה, במיוחד ברגעים קשים בהם היתה זו צורת ההתבטאות האהובה עליה. אהבת החומר והמופשט מביאות אותה ליצור תמונות בטייחים בצבעוניות מעודנת בהטבעות ובהבלטות, ציורי אבסטרקט שנובעים מאהבתה ליצור חיבורים בין גוונים שונים והמיזוג שנוצר ביניהם בתהליך העבודה שתמיד מהווה חידה. בעברה גרפיקאית ומעצבת פנים, מעבירה סדנאות בטכניקות בצבע לקירות ורהיטים וכיום משלבת בעבודותיה ובסביבת המגורים העוטפת אותה את יכולותיה ליצור מקום עוטף ומלא אוירה קסומה. היא ובן זוגה שמוליק עמיר מארחים בביתם וחצרם שהינם למעשה גלריה וסטודיו ומקום מפלט מהמולת הרחוב.

See Also

את התערוכה אצרה איילת אמוראי – בירן.

התערוכה פתוחה לקהל הרחב, תוצג על הקיר החיצוני של הקניון הפונה לרחוב איינשטיין, בין ״ארקפה״ ל״גרנד קפה" התערוכה תתקיים בין התאריכים 18.11.2021 – 14.12.2021 בכל שעות היממה – פתוחה לקהל הרחב.

אירוע השקה חגיגי יערך ביום שלישי ה23.11.21 בשעה 19:30 יערך בקניון (בהתאם להנחיות משרד הבריאות) ברחבה בחוץ אחרי "ארקפה".הכניסה חופשית

התערוכה פתוחה החל מ18.11 עד ה14.12 לקהל הרחב 

View Comments (0)

Leave a Reply

דילוג לתוכן