מוזיקה על ים כינרת

במסגרת סדרת הקונצרטים שהושקה לאחרונה במלון מגדלה על שפת הכנרת, יתקיימו בסוף השבוע שני קונצרטים חגיגיים האחד במרכז הרוחני והשני בין שבילי הפארק הארכיאולוגי 'מגדלא' וכל זה כחלק מאירועי יום האישה הבינלאומי וכאות הערכה לגאונות הנשית – Women Encounter

מרכז 'מגדלה' על שפת הכנרת חרט על דגלו ערכי בסיס המתמקדים בשלווה, טבע עוצמתי שמקיף את האתר, היסטוריה מפוארת שמהדהדת משרידי כפר הדייגים העתיק 'מגדלא' ותכני תרבות ייחודים. בסופ"ש הבא יתקיימו במלון שני קונצרטים ייחודיים שישלימו את החוויה בזווית המוסיקלית ויוסיפו ערך מרכזי למקום.

הרכב עלמה – מוסיקה על הכנרת במגדלה צ. לימור שייק מגדלה

הקונצרט הראשון, 'אמנות הפוגה', יתקיים בצהרי היום (שבת, 1.4.23, 12:00) במרכז הרוחני DUC IN ALTUM, מול נופה הקסום של הכנרת ויבוצע ע"י אנסמבל פניקס בכלים עתיקים, בניהולה המוסיקלי של מירנה הרצוג. היצירה היא  ללא ספק אחת מיצירות המופת שהלחין הגאון יוהאן סבסטיאן באך (1685-1750). באך החל להלחינה ב-1740 ולא השלים, הוא לוקח נושא פשוט ברה מינור ומפתח אותו באופן קונטרפונקטי בכל דרך אפשרית. היצירה נכתבה בחמשות נפרדות עבור כל קול ולא צוין כלי מסוים. עד כה היא בוצעה על ידי מגוון רחב של כלי נגינה, הכוללים צ'מבלו, עוגב, פסנתר, תזמורות מודרניות וברוקיות, רביעיית כלי מיתר, מחשב, גיטרות, כלי נשיפה, חליליות, סקסופונים, ויולים וכלי מיתר בארוקיים. למעשה, אחד הדברים המהנים הוא לבצע את היצירה בכלים שונים, וכך לחשוף היבטים שונים שלה. אף פעם לא יימאס לנגן או להקשיב לה בגלל כל האפשרויות המרובות שלה. בנוסף, לאמנות הפוגה יש קסם, פן מיסטי, כמעט אזוטרי שאי אפשר לתאר במילים.

בביצוע: יסוקו היראטה – כינור בארוק, אלמה מאיר-ניר-קוֹרנטו וחלילית, רחל רינגלשטיין- ויולה בארוק, סוניה נבות – ויולה דה גמבה טֶנוֹר, מירנה הרצוג – ויולה דה, גמבה באס וניהול מוזיקלי.
לפרטים וכרטיסים: 
לחצו כאן

הקונצרט השני, לקראת שקיעה בכנרת (שבת 1.4.23, 16:00), בעיירת הולדתה של מרים המגדלית (מריה מגדלנה), יתקיים קונצרטיול בשבילי העיירה ההיסטורית שעלתה מתוך שכבות האדמה שכיסו אותה 2000 שנים, דרך קולות שירה וצלילים קסומים, בליווי הדרכה שתספר את סיפורי המקום: בית התפילה של יהדות הגליל, מהקדומים בעולם. הסמטאות, הרחובות, השווקים שהיו אז בעיירה לחוף הכנרת. וסיפורי הקהילה שהתיישבה שם במאה ה- 20 ויצרה צומת דרכים בה נפגשים העתיק והמודרני, יהודי ונוצרי, אדם ורוח.
על רקע תפאורה מרהיבה של עתיקות ונוף גלילי נאזין לשירתן המלאכית של זמרות עלמה קול נשי ישראלי. יסכה הרני, חוקרת נצרות, מרצה, מדריכה, אשת חינוך פעילה ביחסי יהודים נוצרים, תדריך ותלווה את הסיור.
משך הפעילות: שעתיים-שעתיים וחצי, הקונצרטיול יתקיים ברחבי הפארק הארכיאולוגי, בשבילי המלון ובמרכז הרוחני DUC IN ALTUM.

See Also

קונצרטיול בעיר הולדתה של מרים המגדלית, בביצוע עלמה קול נשי ישראלי.
כלי הקשה: גונן ויזל, ניהול מוזיקלי: אלה מדינה, הדרכה בעברית: יסכה הרני
הדרכה באנגלית: 
Kathleen Nicols
לפרטים וכרטיסים לחצו כאן

מוסיקה על שפת הכנרת במגדלה, יתקיים בסופ"ש 31.3 – 1.4.
קיימת אפשרות לינה והזמנת ארוחות במלון בתיאום והזמנה מראש בלבד : 04-6209900
לתכנית הקונצרטים השנתית היכנסו 
לאתר מלון מגדלה

View Comments (0)

Leave a Reply

דילוג לתוכן