בינה מלאכותית VS יצירה

'סערת מוחות' – תערוכת אמנות חדשה המוצגת במלון רויאל ביץ' תל אביב, מציגה יצירות המטפלות בתהליך הולדתה של הבינה המלאכותית – ומבררת את השפעתה

במלון רויאל ביץ’ תל אביב, מקבוצת מלונות Isrotel Exclusive, נפתחה תערוכת האמנות העשירית 'סערת מוחות', כחלק מפעילות רשת ישרוטל לקידום האמנות והתרבות הישראלית. 'סערת מוחות', תערוכה קבוצתית שאצר אוצר הרשת, שרון תובל, משתרעת על מרחבי המלון ובוחנת את ההולדת הבינה המלאכותית והשפעתה על תפיסת האדם והיצירתיות. בזאת היא מציגה פרספקטיבה נוספת על תהליכי התקבלות המדיה החדשה.

שרן אלרן, Felideo , צילום גיא יחיאלי

רוב העבודות המוצגות נוצרו במיוחד לתערוכה. חלקן מפנות את הקהל לתכנים דיגיטליים, כמו עבודתה של אריאלה ורטהיימר, וחלקן יצירות פיסול המחזקות את מעשה ידי האדם, הטעון בערכי תרבות היסטוריים, המושלכים את העתיד.  בין פיסול המדמה רשתות נוירונים מוחיים, ידיים מיכלאנג'ליות המנסות לגעת זו בזו ולברוא עולם חדש, לבין פסלי זרועות אנושיות כשחקני שחמט ענקי. החומרים בהם עשו שימוש האמנים מאוד מסורתיים: עץ, קרמיקה, נייר אורז, גבס או פורצלן. חלקם היוו חומר גלם להדפסות תלת מימד. הקהל מוזמן לשוטט בתערוכה בעזרת הקטלוג הדיגיטלי שעוצב למטרה זו.

אבינועם שטרנהיים, שח הידיים, צילום גיא יחיאלי

כל המציאות כפי שהכרנו משתנה החל מאופן חשיבתנו ועד לתהליכים הקשורים בכל תחומי החיים לרבות היצירה אמנותית. הבינה המלאכותית בתחום זה, מהווה מדיום אמנותי בפני עצמו, המאפשר יכולות יצירה אינסופיות המתפתחות בקצב מסחרר. האם האנושות תשכיל לנצל את אותו משאב ולנתב אותו למקומות מפרים ובונים?

אריאלה ורטהיימר, צילום גיא יחיאלי

בתערוכה הנפרשת ברחבי המלון מוצגות יצירותיהם של 12 אומנים ישראליים המעניקים את פרשנותם האומנותית לתהליך הולדתה של הבינה המלאכותית, אותו אנו חווים בעת האחרונה באינטנסיביות יתרה. האומנים המציגים בתערוכה הם: אריאלה ורטהיימר, אבינועם שטרנהיים, אביב לה-עוז כליף, אדר מיכאל סגלי, גיא און, גל בר אדון, הילה ליזר בג'ה, ורדי בוברוב, יונתן אולמן, יעל ברונר רובין, שי עיד אלוני ושרן אלרן.

הילה לזר ביג'ה, צילום גיא יחיאלי

"רשת ישרוטל שמחה לפתוח במלון רויאל ביץ' תל אביב את התערוכה 'סערת מוחות', וממשיכה להשקיע בתרבות ובאמנות מקומית עכשווית. הרשת שתורמת באופן רציף לעידוד יצירה ישראלית מקורית, מקיימת בשנים האחרונות עשרות תערוכות שמקיימות באמצעות היצירות שיח בנושאים חשובים הנמצאים על סדר היום כמו שמירה על הסביבה, משבר, האקלים, השפעתן של טכנולוגיות חדשות על חיינו ועוד", אומר שרון תובל, אוצר הרשת. 

התערוכה תוצג במשך שנה לאורחי המלון ולקהל הרחב

View Comments (0)

Leave a Reply

דילוג לתוכן