3 נשים יוצרות

לרגל השנה האזרחית החדשה יוצגו בגלריית האמנים בקניון רמת אביב 3 תערוכות חדשות של 3 נשים יוצרות, המאפשרות דרך יצירותיהן דיאלוג אינטימי בינן לבין הקהל. התערוכות יפתחו לקהל הרחב החל מה  15.12.21 עד ה 12.1.22 . אוצרת התערוכות: איילת אמוראי-בירן.

שלושת התערוכות המוצגות:
אנה עייש: ציור מופשט כראי למבע הנפש – אנה עייש, תושבת עיר ימים, נתניה, מחברת את העולמות ההופכיים המאפיינים את חייה: בבוקר בעבודתה בפקולטה לרפואה של אוניברסיטת  תל אביב, ובערב ציירת אקספרסיבית, אינטואיטיבית. אמנותה מאופיינת בצבעוניות חזקה הנוגעת ברבדים העמוקים ביותר של הנפש, ומאפשרת לצופה דיאלוג אינטימי איתה ועם עולמה הפנימי. שפתה הייחודית של עייש מורכבת מאבני היסוד של האמנות החזותית. מניגודים שבין פיגורטיבי למופשט, בין קו לכתם, בין עדינות לחספוס, בין נאיביות לבשלות, בין הצבעוני למונוכרומטי. היא נעה בחופשיות בין המגע האינטנסיבי הקיצבי, לבין המגע הרך והלירי על הבד, ובאופן ספונטאני יוצרת עושר דמיוני ופרץ בלתי נשלט של צבעים המחדד את החושים, תחילה, ושל האסוציאציות אחר כך. אנה מציירת בסגנון עכשווי מופשט עם מכחולים ובידיים. יוצרת סדרות בצבעוניות משתנה לפי הלך רוחה בזמן הציור. הצבעים של אנה, כמו המצב המשתנה, הופכים צורה  מיצירה ליצירה, בהתאם להלך הרוח שלה.  כתמי הצבע משנים צורה ונפח.לפעמים הם כתמים טופוגרפיים,לעיתיםקוויים,לעיתיים טבע ופרחים, לעיתים פרץ של רגשות אבל תמיד המאפיין הנהדר של שילובי הגוונים.  במשיכות רכות או קשות של מכחול. 

תערוכה של האמנית אנה עייש בקניון רמת אביב צילום אנה עייש (1)

לוזית זילברפלד, פואטיקה וצילומים בטבע – המשוררת והצלמת לוזית זילברפלד, חיה ויוצרת כיום בפרדס חנה-כרכור. מציגה סדרת צילומים שצולמו בטבע במהלך טיוליה ברחבי הארץ. בכל מקום שבו היא מהלכת היא מוצאת את היופי ואת הנסתר החבוי בפרטים הקטנים. צילומיה מביעים את כמיהתה לנופים הכפריים של ילדותה, לשדות, למרחבים, למראה הציפורים הנודדות ולימים של תום ופשטות לפני עידן הבנייה המאסיבית, המשדרים והאנטנות הסלולריות. לצד הצילומים היא מציגה טעימה מתוך מבחר שיריה האישיים. זוהי תערוכת יחיד ראשונה של זילברפלד. 

תערוכה של האמנית לוזית זילברפלד בקניון רמת אביב צילום לוזית זילברפלד

אורלי הראובני: צילומים – חיה ויוצרת בהרצליה, אשת מחשבים בעבר, כיום יוצרת בצילום ובעבודות זכוכית.
למדה צילום ב"גליץ", ב"דרך צילום", בסטודיו הראל וב"המרחב. ב10 השנים האחרונות הצילום הפך  לעיסוק משמעותי עבורה, מתוך  מסע של חיפוש מתמיד אחר הזווית האישית שלה. הסדרות שמוצגות בתערוכה עוסקות: בטבע, חלק מהצילומים נעשו בטכניקה של צילום איטי תוך כדי הזזת המצלמה, מה שאיפשר תוצאה של נוף מופשט הנותן תחושה של ציור ויש בו רכות ומסתורין. סדרה נוספת היא פרוייקט אישי בנושא  "רגש משפחתי" ובו צילום של ידיים משולבות של הוריה המבוגרים, יוצאי שואה מפולין וצ'כיה, החיים כבר כ-70 שנה יחד והקימו משפחה בארץ, שתי בנות, וזכו לנכדים ונינים המקיפים אותם באהבה וחום. הצילום המרגש מביע את הקשר המופלא ביניהם. הצילום בשחור לבן, בו מופיעה היד של בתה של האמנית  על עריסת הנכדה, עוסק בנושא של רוך והוא מביע הרבה אנטימיות וקירבה. צילום נוסף מסדרה זו היא יד של גבר שמחזיקה אבנים. הצילום עוסק בנושא של שורשיות, קשר לאדמה ולארץ, היד היא של בעלה של האמנית, יוצא קיבוץ רמת דויד בעברו והאבנים הן אבנים שנאספו מהאזור. הסדרה האחרונה עוסקת באבסטרקט אורבני ובו דימויים הלקוחים מבניינים מתל אביב,ביניהם מגדלי עזריאלי, מבית המשפט העליון בירושלים  ומאנדרטת הנגב בבאר שבע.

תערוכה של האמנית אורלי הראובני בקניון רמת אביב צילום אורלי הראובני

אירוע חגיגי לרגל פתיחת התערוכות יתקיים ביום ג' ה28.12.21, בשעה 19.30 – לקהל הרחב.

See Also

האירוע כולל יין ומוסיקה חיה. ברחבה החיצונית של קניון רמת אביב (אחרי "ארקפה") 

הכניסה חופשית

View Comments (0)

Leave a Reply

דילוג לתוכן