חום, ים ולחות: כך תשמרו על השיער מנזקי הקיץ

הקיץ הישראלי לא מרחם גם על השיער!

חום כבד , לחות גבוהה, שחיה בים המלוח או בבריכה עם כלור, והכל תחת קרני השמש הקופחות. כל אלה גורמים נזקים לשיער שלנו.

הנזקים המידיים לשיער כוללים היעדר בקר, יובש והיחלשות כללית של השיער. החומרים הכימיים המצויים בכלור פושטים על הקטיקולה (שכבת השיער העליונה) ופוגעים בחומרי ההגנה הטבעיים של השיער. בעוד שמים מלוחים מהים אינם פוגעים פיזית בשיער, שאריות המלח שנותרות על השיער עלולות להוביל להחלשתו ולגרימת נזק – התייבשות ופירוק הקטיקולה ובמיוחד בעת הברשה.

איך בכל זאת ניתן לשמור על השיער מנזקי העונה? 7 עצות חמות

יוסי בוחבוט, מעצב שיער ושגריר מותג השיער מון פלטין פרופשיונל,  מסביר מה חשוב לעשות:

  1. ניקיון העור בקרקפת – לחפוף את השיער ביסודיות עד עור הקרקפת, 2-3 פעמים בשבוע, בכדי לנקות את השומן המצטבר על הקרקפת, אך להימנע משפשוף חזק מדיי של השיער.  בנוסף מומלץ להשתמש בתכשירים ללא מלחים. המלחים עלולים ליצור גירוי שיכול להוביל לפעילות מוגברת של בלוטות החלב בקרקפת ולייצר שומן מיותר.
  2. ייבוש השיער בטפיחות קלות – לאחר חפיפה יש לייבש את השיער עם מגבת יבשה ובטפיחות קלות. לא מומלץ להמתין שיתייבש בעצמו, כדי למנוע קשרים ושברים בשיער.

מומלץ שלא לישון עם שיער רטוב או מתוח בקוקו , כי אז הוא פגיע יותר, ועלול ליצור קשרים סבוכים.

  1. הגנה על השיער בעת שימוש בפן / מחליק שיער – על מנת למנוע את נזקי החימום שנוצרים בעת שימוש בפן או מחליק שיער, חשוב מאוד להשתמש בתכשיר ייעודי שנועד להגן על השיער מהנזקים הללו כמו למשל התכשיר המנצח 'דרים הייר' של מון פלטין, מסדרת הילורן המבוססת חומצה היאלורונית. 

יש כאלה שהשיער שלהן רגיש יותר והקשקשת (השכבה העליונה) דקה יותר, ועלולה להינזק משימוש יתר של פן או מחליק. בכללי, עדיף שאת הפעולות הללו יעשה מעצב שיער מקצועי, משום שהתוצאה של שימוש לא נכון, עלולה להיות שיער שביר ונתלש.   טרם השימוש במכשירים המחליקים את השיער, מומלץ להשתמש בתכשירים המגנים מפני חום, כמו Dream Hair של מון פלטין, ספריי לשיער בשילוב חומצה היאלורונית בעל פורמולה מדויקת העוטפת את סיב השיער לכל אורכו ומייצרת שכבה דקה ובלתי נראית, המעניקה לשיער תחושה חלקה, מראה אחיד ומלא ברק. 

See Also

  1. לא לפסוח על מסיכת שיער – כל הליך כימי או פעולת חימום, פוגעת בשכבת הקרטין, השכבה הראשונה בשיער, שנותנת את הברק.  במצב זה, השיער זקוק לתוספת לחות. בהיעדר לחות מספקת, השיער מתנפח בניסיון לשאוב לחות מהאויר, ואז נוצר מראה מקורזל.

מכאן החשיבות העליונה של שימוש במסכת שיער, שמוסיפה לחות, ריכוך וברק.

מסכת שיער מקצועית נועדה להחזיר קרטין שאבד במרוץ הזמן והשנים. לפני שמניחים את המסכה, יש לסחוט את השיער ממים. כאשר השיער רטוב, סיב השיער לא יכול לספוג ולספוח את חומרי הריכוך וההזנה של המסכה. מניחים את המסכה למשך 6-10 דקות ולאחר מכן יש לשטוף את שאריות המסכה מהשיער, מומלץ עם מים פושרים בלבד. מים חמים ימיסו את המעטפת ויחזירו את המצב לקדמותו. 

  1. ים, בריכה והשיער שביניהם – הכלור בבריכות עלול להשפיע על גוון השיער. בריכות מי מלח הן לא מזיקות כמו הנ"ל, אמנם מכילות כלור בכמות קטנה יחסית. כמו שהעור מתייבש אחרי שיוצאים מהמים, גם השיער מושפע מהיובש הזה. שימו לב כי מומלץ שלא להסתרק על שיער רטוב, בטח אחרי שהגיע במגע עם כלור או מלח ים, ואין לייבש את השיער בתנועות מהירות עם מגבת. אם ניתן – השתדלו שלא להרטיב את שיערכם.
  2. נזקי השמש  – השמש עלולה לשרוף את השיער ולגרום לכוויות שמש. בניגוד לעור שמרפא את עצמו עם הזמן, לשיער אין את היכולות האלה. צבעי שיער בהירים ושיער שעבר הליכים כימיים נמצאים בסיכון יותר גבוה. ממש כמו שהעור הבהיר חשוף יותר לסכנה בשמש מאשר עור כהה.
  3. להסתרק על שיער יבש –  מומלץ לסרק את השיער כבר בטרם החפיפה, שכן, שיער רטוב פגיע ורגיש יותר לנזקים.   אין בעיה להבריש את השיער גם אחרי חפיפה, אבל כשהוא יבש. קשרים נוספים יכולים להיווצר והשיערה עלולה להישבר כאשר השיער רטוב.  
View Comments (0)

Leave a Reply

דילוג לתוכן