ניקוי פנים – תעשי את זה נכון.

במהלך שעות היום, העור שהוא השריון של הגוף בא במגע עם לכלוך רעלים, קרינת שמש, פיח, אבק ועוד. הלילה הוא הזמן של העור להתחדש לקראת היום הבא, ולתקן את הנזקים שנוצרו במהלך היום. מכאן חשיבות מכרעת יש לשינה עם עור נקי ומלא לחות המסייעת לתאים בתהליך ההתחדשות ומעכבת את נזקי הגיל והזמן. 

לדברי ד"ר סילבי פואניונק, מומחית ברפואת עור ופלסטיקה, יועצת למותג ליראק פריז: "הטעות הנפוצה של הרבה נשים היא, למרוח על העור את חומרי הלחות טרם ניקוי יסודי של הפנים, או הסתפקות במסיר איפור בלבד. טעות זו גורמת גם להצטברות מיותרת של אבנית עורית וגם לחוסר יעילות בספיגת הקרמים וחומרי הלחות בעור. זו הסיבה החשובה בעטיה יש להקפיד על ניקוי יסודי ועמוק מדי יום של העור".

צילום: ליראק פריז

ד"ר פואניונק מסבירה מהם שלושת השלבים לניקוי נכון ויסודי של עור הפנים: 

See Also

  1. מסיר איפור  – צעד ראשון, שימוש בתחליב ניקוי מיסלרי המתאים גם להסרת איפור מאזור העיניים. רצוי לבחור תחליב המצויד בפעולה כפולה: גם הסרת איפור מהפנים ומהעיניים וגם ניקוי יסודי של פסולת, זיעה ושאריות תאים מתים. תחליבים המצויידים בחומצה היאלורונית וגליצרין ישמרו על לחות העור.
  2. סבון פנים – בשלב הבא יש להשתמש בסבון פנים שמטרתו להסיר שאריות האיפור שעדיין נשארו – כיוון שחלק מהאיפור הוא במרקם אבקה, מסיר האיפור הינו על בסיס שמן, על מנת להפריד את האבקה מהעור. לאחר שהסרנו מהעור את האיפור, נשטוף עם סבון ייעודי לניקוי פנים כדי להיפטר מהלכלוך היומיומי מפני השטח. סבון פנים המצוייד  בחומצה היאלורונית ישמור על לחות העור ומרכיב של חומצה לקטית יסייע לטיהור הנקבוביות.  
  3. ניקוי העמוק – הסרת תאים מתים ומניעת הצטברות אבנית – באמצעות מים מיסלריים. המים המיסלריים ינקו ברובד החיצוני כל לכלוך שעוד נותר, תאים מתים ושומן עורי, בחרו בתכשיר המכיל חומצה היאלורונית  על מנת להותיר את העור רווי לחות. המים המיסלריים חודרים לרובד העמוק של העור ומסלקים ממנו שומן מיותר (סבום).
צילום: ליראק פריז

כך, בשלושה שלבים פשוטים מכינים את העור לקליטת חומרי הלחות ושומרים עליו מפגעי הזמן והסביבה. התחושה בסיום שלבים אלו, הלוקחים מספר דקות בלבד, הינה תחושה נקיה ומרעננת וכעת העור מוכן באופן אופטימלי לקליטת חומרי הלחות המתאימים.

View Comments (0)

Leave a Reply