בטיחות לפני הכל: המדריך המלא למילוי שפתיים

בעידן שבו טיפולים אסתטיים הופכים לנגישים יותר מאי פעם, רבים מאיתנו מחפשים דרכים לשפר את העצמנו באמצעות תיקונים אסתטיים קטנים או גדולים. ההתקדמות בתחום הרפואה האסתטית מאפשרת לנו להעלים פגמים באופן יעיל ובעלות נמוכה יותר לעומת ניתוחים קוסמטיים מסורתיים. עם הגידול בביקוש, נפתחו קליניקות רבות איכותיות המעניקות ללקוחות טיפול מקצועי, אך לעיתים אנחנו נתקלים ב"מומחים" לכאורה המציעים טיפולים במחירים זולים עם חומרים שאינם מאושרים.
אחד הטיפולים המבוקשים ביותר הוא טיפול למילוי שפתיים.
בכדי להבין מה חשוב לדעת ועל מה להקפיד בטרם פונים לטיפול למילוי שפתיים, פנינו לגברת ילנה שוורצמן, בעלת הקליניקה לאסתטיקה רפואית "Science of Beauty" ואחות מוסמכת במקצוע, כדי לקבל ממנה את ההכוונה המקצועית הדרושה.

צילום באדיבות Science of Beauty

הכנה להליך
לפני ההליך של מילוי שפתיים יש להתכונן בקפידה. יש להפסיק לקחת כל תרופה המכילה אספירין או רכיבים אחרים המדללים דם, אנטיביוטיקה, זאת כדי למזער את הסיכון לדימומים, שטפי דם ותגובות אחרות לא רצויות. חובה לשתף את הרופא המטפל בבעיות בריאותיות כמו: מחלות כרוניות, אלרגיות, נגעים בעור, הרפס, מחלות אוטואימוניות כד.

בחירת המומחה
בחירת מומחה מוסמך לביצוע ההליך חשובה ביותר.
לפני הכל מי שרשאי לבצע את ההליך חייב להיות רופא שעבר הכשרה בתחום האסתטיקה.
וודאו שלרופא יש הכשרה רפואית רלוונטית וניסיון בתחום הרפואה האסתטית. הכי טוב לבחור מומחה לפי המלצות או חוות דעת של לקוחות קודמים. אל תהססו לשאול שאלות ולבטא את הציפיות שלכם מההליך.

בחירת חומרים למילוי שפתיים
חומרים המבוססים על חומצה היאלורונית הם החומרים הכי יעילים במילוי שפתיים. הם לא רק בטוחים ויעילים, אלא גם מספקים תוצאה טבעית. חומצה היאלורונית נחשבת למושכת מכיוון שהיא קיימת באופן טבעי בגוף האדם, מה שממזער את הסיכונים לתגובות אלרגיות. יותר מזה, אל תוותרו ותבקשו מרופא לראות את האריזה, היא צריכה להיות סגורה, על הקופסה חייב להיות מוטבע אישור ומספר מטעם משרד הבריאות, אם מתעורר חשש, ניתן להיכנס לאתר משרד הבריאות, להקליד את המספר ולוודא שהחומר מאושר על ידי המשרד.

תהליך המילוי
הליך המילוי של השפתיים מתחיל עם חיטוי יסודי של האזור. לאחר מכן, בהתאם לסף הכאב שלכם, ניתן להשתמש בהרדמה מקומית. ההליך עצמו נמשך כ-20 דקות, במהלכם הפילר מוזרק בזהירות לשפתיים. חלק מהמטופלים עשויים לחוש צריבה קלה או אי נוחות במהלך ההזרקה, אך זה בדרך כלל עובר די מהר.

טיפול אחרי ההליך
לאחר ההליך של מילוי השפתיים חשוב לשמור על כמה כללים להבטחת החלמה טובה ולמניעת סיבוכים. במשך ה-24 שעות הראשונות לאחר ההליך יש להימנע ממאמץ פיזי. חשוב גם להימנע מעישון ושתיית אלכוהול, להימנע ממשקאות חמים, גם ביקור בסאונה אינו מומלץ. ייתכן שיתפתחו נפיחות או שטפי דם לאחר הטיפול, אך הם בדרך כלל חולפים תוך כמה ימים.

אפשרות לתיקון והסרת פילרים
אחד היתרונות המרכזיים בשימוש בפילרים היאלורוניים הוא האפשרות להמיס אותם. אם התוצאה אינה מספקת או שהתפתחו סיבוכים, ניתן להמיס את הפילר על ידי הזרקת אנזים מיוחד, היאלורונידאז. מה שהופך את ההליך של מילוי השפתיים לפחות מסוכן ומאפשר למטופלים להרגיש בטוחים יותר.

השפעה צפויה ומשך התוצאה
ההשפעה ממילוי שפתיים באמצעות חומצה היאלורונית היא אינדיבידואלית ותלויה במספר גורמים, כולל סוג העור, גיל ואורח חיים של המטופל. בממוצע, התוצאה נשמרת בין 6 ל-9 חודשים, אך במקרים מסוימים יכולה להימשך יותר או פחות. חשוב להחזיק בציפיות ריאליות מההליך ולהבין שלא ניתן לשנות לחלוטין את צורת השפתיים.

See Also

סיכונים ותופעות לוואי
כמו כל הליך רפואי, גם מילוי שפתיים עלול להיות מלווה בסיכונים ותופעות לוואי מסוימות. בין אלה – הופעת שטפי דם, נפיחות ולעיתים רחוקות הרפס על השפתיים, במיוחד אצל אנשים הנוטים להתפרצויותיו. חשוב לדון בכל הסיכונים האפשריים עם הרופא לפני ההליך ולעקוב אחר מצב השפתיים לאחריו.

עלות ההליך
העלות של ההליך למילוי שפתיים יכולה להשתנות בהתאם לאזור, ניסיון ומוניטין של המומחה וכמובן החומרים בהם משתמשים. חשוב לזכור שמחיר נמוך מדי עשוי להעיד על איכות נמוכה של החומרים או על חוסר הכשרה של הרופא. זה המקרה בו חשוב לבחור באיכות ובטיחות ולאו דווקא במחיר.

לסיום, מומלץ להקשיב לרופא המטפל, במידה ורופא ממליץ לא לבצע את ההליך, אל תחשפו רופא שיסכים לעשות את הטיפול, לרוב לאחר בחינת תיק רפואי, מבנה השפתיים וגורמים אחרים עם הרופא מחליט לא לבצע את ההליך ככל הניראה יש סיבה רצינית לכך.
חשוב לזכור שהקפדה על בטיחותכם ונוחותכם צריכה להיות במקום הראשון בכל החלטה לגבי טיפולים אסתטיים.

View Comments (0)

Leave a Reply

דילוג לתוכן