האם את מודעת כמה קולגן חשוב לעור הפנים?

צילום אלון שפרנסקי

לדברי דר להבית אקרמן
העור שלנו תלוי
בקולגן. האם את זוכרת עד כמה לא היית מודעת לעובדה שקולגן חשוב לעור? ייתכן שכשהיית בת 20 וייצור הקולגן שלך היה מאד גבוה, ב-75% גבוה יותר מהייצור שלו עם התבגרותנו, לא היית צריכה לחשוב עליו פעמיים. שמעת את המילה קולגן מוזכרת במעורפל, ידעת שזה חלבון, וידעת שהוא בדרך זו או אחרת קשור למבנה העור שלך.
המציאות היא, כמו כל כך הרבה דברים, שרק כשאנחנו מתחילות לראות את ההשפעות של הידלדלות הקולגן, רק אז אנחנו מתחילות לדאוג. כאשר העור שלנו מתחיל להראות סימני הזדקנות, כאן נכנסת הדרמטולוגיה לתמונה על מנת לסייע לנו להבין מה זה קולגן, מה הוא עושה ואיך אנחנו יכולות לעודד אותו להישאר בגופנו.
קולגן הוא החלבון העיקרי בגוף. הוא נמצא בכל מקום. בעצמות שלנו, במעיים, בשיניים, בשרירים. בכל מקום. והוא מיוצר ע"י הגוף מידי יום ביומו. אבל הייצור שלו מואט ככל שאנו מתבגרים.
קולגן ומים מרכיבים את מרבית העור. קולגן הוא גם החלבון העיקרי בעור. קולגן לבדו מהווה בין 80% ל-90% ממשקלו היבש של העור, כשמוציאים את המים. הוא דומה לסליל משולש, דהיינו מבנה ספיראלי, העשוי משלוש שרשראות של כ-מאה חומצות אמינו.
קולגן ממצק את העור שלנו.
בדיוק כפי שהוא משמש את הגוף בבניית השרירים, קולגן מעניק לעור שלנו את הגמישות, האלסטיות והמיצוק איתם הוא נולד. מקורו במילה היוונית, kólla, שפירושה דבק, קולגן מסוג I ומסוג III נקשרים זה לזה בדרמיס, כמו כרית חיבור.
עם הזמן, ייצור הקולגן מואט, ומתחילים להופיע סימני הזדקנות רבים: קמטים, קווי מתאר פנים פחות מוגדרים, אובדן המוצקות.
כיום, כאשר גליקציה היא תחום משלה במחקר אנטי-אייג'ינג, עדויות גוברות מצביעות על היכולת שלנו למלא מחדש את העור שלנו בקולגן – או לפחות להאט את עזיבתו או את הריסתו באמצעות תזונה בריאה (פחות סוכרים בתור התחלה) והימנעות מחשיפת יתר לשמש…

כיום בשוק קיימים שני סוגי מוצרים
מוצרים המכילים קולגן
ומוצרים אשר מעודדים ייצור קולגן
מכיוון שקולגן הינה מולקולה ענקית שאינה מסוגלת לעבור את הנקבוביות בעור, יש לתת תשומת לב יתרה למוצרים המכילים קולגן.
כיום הטכנולוגיה מאפשרת לצמצם את המולקולה וע"י כך לגרום לקולגן לחדור את הנקבוביות בעור, יחד עם זאת לא כל המוצרים שרשום עליהם קולגן יעילים ומומלץ לבדוק עם המומחים אילו מוצרים אתם רוכשים.
ליקטנו עבורכם מספר מוצרים יעילים ואיכותיים שיחזירו לגופכם לפחות חלק מהקולגן הבורח.

צילום freepik

מותג חווה זינגבוים מציעה סדרת מוצרים המכילים קולגן
Remicronized סדרת הקולגן המבוססת על קולגן הפברילי החודר לעומק העור בטכנולוגיית Deep Skin Technology tm 
סיבי הקולגן הפברילי שומרים על המבנה הסלילי שלהם, חודרים אל השכבה התת-עורית, ועל ידי כך מחזקים וממצקים את שכבת העור העליונה. מולקולות החומצה ההיאלורונית הממוזערות בשיטה הבלעדית לחברת חוה זינגבוים, חודרות גם הן לעומק העור. הן סופחות מים, עוטפות את הקולגן הפברילי ויוצרות מערך ויסקו אלסטי עשיר בלחות ובגמישות.
סדרת Remicronized כוללת שלושה מוצרים :
קרם פנים Remicronized
סרום Remicronized
קרם עיניים Remicronized
מחירים
קרם עיניים -645 ₪ 
סרום – 690 ₪ 
קרם פנים -665 ₪
לרשימת הקוסמטיקאיות המלאה: havazingboim.co.il

חברת וישי מציעה מוצר המעודד יצירת קולגן
LiftActiv Collagen Specialist
מכיל פורמולה פורצת דרך המכילה פפטידים ונגזרת של ויטמין C אשר מתמקדים בסימני אובדן הקולגן בעור הניכרים לעין: קמטים, רפיון, אובדן מיצוק, גמישות וטונוס.
תוצאות מוכחות מדעית: העור נראה צעיר יותר, מוצק יותר וקורן יותר. הקמטים נראים חלקים יותר, קווי מתאר הפנים נראים מוגדרים יותר, גוון העור נראה אחיד יותר וסימני פיגמנטציה קלים פחות נראים לעין. הוכח מדעית.
מחיר לצרכן 230 ש"ח
להשיג ברשתות הפארם

קוסמטיקאית טלי אשכנזי שהשיקה לאחרונה ליין של מוצרי טיפוח יוקרתיים מציעה סרום המכיל קולגן פפטידים וחומצה היאלרונית
סרום SKIN TIGHTENING
רום גל עם חומצה היאלורונית&קולגן ופפטיד עוצמתי .
בשל המבנה המולקולרי של החומצה ההיאלורונית שסוחפת משמרת ומעניקה לחות והידרציה על ידי יצירת שכבה שמפחיתה את איבוד המים בשכבות העליונות של העור.
הסרום מסייע למיצוק העור ולעיכוב היווצרות של קמטוטים וקמטים ומעניק לעור גמישות, נפח, מראה צעיר וחלק כמשי.
לאחר המריחה תורגש "מתיחה" קלה של עור הפנים
ניתן להשיג בקליניקה :052-3060936

קולגן חיוני לגוף, בנוסף למוצרי טיפוח הקיימים כיום בשוק יש שיטות נוספות יעילות כמו הזרקות המעודדות ייצור קולגן טבעי כמו סקולפטרה (על יתרונות סקולפטרה בכתבה הבאה)
תוספי מזון המכילים קולגן ואפילו דיקור אנטי אייג'נג.
לפני רכישת כל מוצר קוסמטי מומלץ להתייעץ עם מומחה, בטח שאנחנו מדברים על על חלבון טריקי כמו קולגן.

View Comments (0)

Leave a Reply

דילוג לתוכן