"זעם"

להקת המחול קמע גאים להציג:

"זעם"

מאת הכוריאוגרף: תמיר גינץ

יום חמישי 14 באוקטובר, אודיטוריום חיפה, 20:30

ביצירה החדשה "זעם", נוגע תמיר גינץ בפנים השונות של האלימות המסעירה את חיינו ובכוחות המניעים את ההתרחשות בין מציאות להזיה.

תמיר גינץ, המנהל האמנותי של הלהקה, יצר את "זעם", לצלילי מוזיקה מקורית של אבי בללי ("נקמת הטרקטור"). השניים ממשיכים בשיתוף הפעולה הפורה, בהמשך להצלחתם הקודמת עם היצירות "במדבר דברים", "לא נודע" ו"מנמוזין". 

ב"זעם", הוא נוגע בפנים השונות של האלימות המסעירה את חיינו ובכוחות המניעים את ההתרחשות בין מציאות להזיה. תמיר סיים את העבודה על היצירה בתחילת 2020, רגע לפני משבר הקורונה ועתה עם עלייתה לבמה – ההזיה מטלטלת את המציאות. 

גינץ מספר כי הרעיון ליצירה נבע מתחושת חוסר אונים שהתעוררה אצלו נוכח ההרגשה שהחברה ירדה מנכסיה. 

"יש לי הרגשה שהכל מתפורר וכל הערכים שגדלתי עליהם נעלמו ואת מקומם תופסת האלימות", אומר גינץ, "בפוליטיקה שמזינה ומלבה את השסע בעם, בתקשורת המילולית, בשפה הפיזית, בכבוד ההדדי ובצמיחה של שנאה בתוך החברה שלנו, כשהמתחים מבחוץ רק מתסיסים יותר את השיח. במקום הזה נולדה אצלי צעקה בבטן שהולידה את היצירה. משבר הקורונה רק הקצין את המועקה כשנראה שלנוכח משחקי השלטון הציניים בעם, אנחנו נשחקים, מסוגרים ומפולגים".

צילום: אלי כ

להקת המחול קמע הנה מהמובילות בלהקות המחול בישראל

יצירות הלהקה, המועלות עשרות פעמים בשנה בארץ ובעולם,  נותנות במה לווירטואוזיות עוצמתית לצד ביטוי אישי של הרקדנים ומזמינות את הצופים לחוויה מרתקת. תמיר גינץ, המנהל האמנותי, המייסד והכוריאוגרף של הלהקה, יוצר עבודות המהוות את הציר המרכזי ברפרטואר הלהקה. בעבודותיו נרקם על הבמה עולם עשיר ברבדים. שפת התנועה הדרמטית של גינץ שופעת בדימויים ומאתגרת את יכולות הרקדנים.

קמע הנה בית ל-16 רקדנים, ישראלים לצד רקדנים מרחבי העולם, התורמים מכישרונם לתהליך היצירתי ומביאים לבמה ביצוע מרגש וסוחף. קמע זכתה להצלחה בסיורי הופעות ובפסטיבלים יידועי שם ברחבי העולם. הלהקה מטפחת קהל צעיר של שוחרי מחול באמצעות מופעים לנוער. בלהקה מועלות עבודות של כוריאוגרפים אורחים מהמובילים בעולם, לצד יצירה מקורית של כוריאוגרפים ישראלים ויוצרים צעירים.

רקדני הלהקה מקיימים פרויקטים חינוכיים של הוראה והסברה בבתי-ספר, מגמות ואולפנות מחול, סדנאות אמן, סדנאות רפרטואר ותכניות העשרה בכל רחבי הארץ.

הלהקה נוסדה בבאר שבע ב  2002, צוות הלהקה ורקדניה מתגוררים בבירת הנגב והנם חלק בלתי נפרד מהקהילה.

בביצוע רקדני להקת המחול קמע: 

איילת אלפו, מטילדה בונאני, שגיא בללי, ניתאי הלוי, דויד ואן דר וין, קארלי ודלבייני דונלי, נאור וולקר, לארה ויליגס, גונזלו מויזס לופז סוטו, דולב מוסקוביץ-דור, זואי בייליס נגר, ג'ורג'יה סקוקרה, איריס פלד,  ג'וזף קודרה, אוטמר קליימן. 

"זעם"
להקת המחול קמע

כוריאוגרפיה: תמיר גינץ | מוזיקה מקורית: אבי בללי

עיצוב תלבושות: ענבל בן זקן | עיצוב תאורה ובמה: שי יהודאי

ייעוץ דרמטורגי: יואב מיכאלי 

יום חמישי 14 באוקטובר, אודיטוריום חיפה, 20:30

מחירי כרטיס:150 ₪

גמלאי וועדים- 130 ₪ | תלמיד- 65 ₪ 

טלפון להזמנת כרטיסים: 9300*

View Comments (0)

Leave a Reply

דילוג לתוכן