תפסו אתכם על חם…

מאת: טל בוקריס – מאמנת אישית, מטפלת זוגית ומנחת הורים

תמונת מצב: הילדים במיטות, שעת לילה ואתם פנויים לעצמיכם, נכנסים למיטה ומפה לשם מצאתם את עצמיכם מתנים אהבה, עסוקים בעניינכם ופתאום אחד מהילדים פותח את הדלת ורואה אתכם ממש תוך כדיי מעשה האהבה – אופסיייייי

TOMASZ SOLINSKI

אחד המצבים הכי מביכים שיכולים לקרות וממש עדיף שלא יקרה!!!

 אבל אם כבר קרה – מדריך קצר איך להתמודד עם זה:

  • אל תתכחשו למקרה: כל ניסיון להתכחש למקרה הוא טעות ויתרה מזאת, יכול להחמיר את המצב ואת ההשלכות שלו ולכן כדאי לדבר על זה (כמובן בהתאם לגיל הילד/ה!).

אם הילדים בגיל הבגרות: שיחה כנה ואמתית על המקרה (כי הם מבינים מה ראו) ולבדוק מה הם מרגישים או חושבים. 

אם הילדים קטנים: להסביר שאימא ואבא אוהבים אחד את השנייה וכמו שאימא ואבא לפעמים מתחבקים במטבח, או מחזיקים ידיים או לפעמים נותנים נשיקה, אז כשהם הולכים לישון הם גם אוהבים לגעת בעוד חלקים אחרים בגוף וזה נעים להם והם עושים את זה כי הם רוצים וכי הם אימא ואבא וכי הם אוהבים אחד את השנייה.

  • אחרי ההסבר, השתדלו לענות על כל שאלה (ושוב בהתאם לגיל ולהתפתחות הילד/ה)ואם לא שואלים, לבדוק אם יש משהו שהיו רוצים לשאול. לעשות את השיחה הזו כמה שיותר סמוך לאירוע.
  • לא להביע שום כעס בשום צורה!!! לא לשאול: "למה לא דפקת על הדלת"? או "מה את/ה לא ישן"? או "למה לא קראת לי"? שום רמיזה שתיתן לו/ה להרגיש ולו שביב קטן של אשמה.
  • נסו להתנהג הכי טבעי שאפשר ולהשתלט כמה שיותר מהר על ההיסטריה, פאניקה, לחץ וכד'. ז"א אפשר להתנהג את המבוכה הטבעית אבל נסו להימנע מהיסטריה.
  • ביום המחרת דברו על זה שוב, תשאלו מה הוא/היא מרגישים, שתפו במה אתם מרגישים (ביטוי כן ואמיתי של הרגשות שלכם, ייתן לגיטימציה לביטוי הרגשות/שאלות שלהם) ,
צ. freepik

עשו את זה בצורה מאוזנת, ז"א מדברים על זה אבל לא מדברים רק על זה. 

  • חשוב שאתם ההורים, תפגינו חיבה אחד כלפי השנייה בימים שלאחר ה"מקרה", שייתן לילד/ה תחושה שאתם בסדר ושבטעות לא יחשבו שמה שראה/ראתה היה כואב למישהו מכם, או שאולי בגלל שהוא/היא ראו אתכם ,אתם כועסים אחד על השנייה. 
  • אל תנו לאירוע שכזה להשפיע עליכם לבאות – זה טוב שאתם מקיימים יחסים, שאתם מוצאים לזה זמן ותמשיכו – מקרה אחד או טעות אחת זה לא סימן לבאות. קרה, מביך בהחלט ועדיף שלא היה קורה, אבל זה לא אומר שצריך להימנע מקיום יחסים עד שהילדים יצאו מהבית. פשוט תדאגו להיות יותר מאופקים בקולות שאתם משמיעים ותעשו טובה – תדאגו לנעול את הדלת!! 
  • ועוד דבר חשוב –אהבה, מגע (ליטוף, חיבוק, נשיקה), יחסי מין, הם חלק בריא בחיים שלנו אז כדאי לדבר על זה ולא להפוך את זה לטאבו. בבתים שהשיח על מיניות הוא פתוח ואפשרי,  יותר קל להתמודד עם מצב מביך שכזה ויש מצב שדווקא בגלל שמדברים על זה הילדים ידעו לא להיכנס לחדר בלי לדפוק על הדלת.
  • ושוב – תלמדו מהאירוע הזה: לנעול את הדלת!!! כבר אמרתי נכון?

*צריכים עוד עזרה/שאלות? ניתן לפנות אלי במייל:
 [email protected]
https://www.talbookris.com/
https://www.facebook.com/tal.bookris.nunshka/
https://www.instagram.com/talbookris/

טל בוקריס – מאמנת אישית, מטפלת זוגית ומנחת הורים, בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה וחינוך ותואר שני בייעוץ חינוכי

View Comments (0)

Leave a Reply

דילוג לתוכן