סקר חדש: 63% מהמשפחות בישראל ילדיהם נזקקים לשיעורים פרטיים באנגלית

מחיר ההצלחה: אין צורך לשלם 600 שקלים לשבוע עבור שיעוריים פרטים כפי שפורסם השבוע מתוצאות הסקר של התלמ"א.
מסקר שנערך ע"י תלמ"א למעלה ממחצית מהמשפחות בישראל משקיעות בשיעורים פרטיים בתחום האנגלית לילדיהם, במחיר ממוצע של כ-600 ש"ח לשבוע. 
67% מהמשפחות ציינו כי לפחות ילד אחד נעזר בשיעורים פרטיים.
המקצועות שבהם משקיעים ההורים בשיעוריים פרטים הם אנגלית ומתמטיקה. 
75% מההורים חושבים שאנגלית היא המקצוע החשוב ביותר בלימודי ילדיהם, ככלי אשר יסייע להם להשתלב בעתיד בעבודה, בשכר גבוה. 

צ. יח"צ

השבוע פורסמו תוצאות סקר שבוצע ע"י תלמ"א, התכנית הלאומית למצויינות באנגלית,  במסגרת זו עולה כי למעלה ממחצית מהמשפחות בישראל משקיעות בשיעורים פרטיים בתחום האנגלית לילדיהם, במחיר ממוצע של כ-600 ש"ח לשבוע. כמו כן עולה כי 67% מהמשפחות יש לפחות ילד אחד שנעזר בשיעורים פרטיים ואצל 27% מהמשפחות מדובר בשני ילדים.
לפי הסקר שנערך בקרב מדגם מייצג של 400 הורים לילדים, במערכת החינוך הישראלית, מצביע שהמקצועות שבהם משקעים ההורים בשיעוריים פרטים הם אנגלית ומתמטיקה, 63% מהמשפחות ציינו שילדיהם נזקקים לשיעורים פרטיים במתמטיקה ו – 59% באנגלית. 

ההוצאה המשפחתית על שיעורים פרטים היא עצומה, מהסקר עולה שמשפחה ממוצעת משלמת כ 600 ₪ עבור שיעורים פרטיים, בשבוע!
עוד עולה מהסקר כי 75% מההורים חושבים שאנגלית היא המקצוע החשוב ביותר בלימודי ילדיהם, מה שיעזור להם להשתלב בעתיד בעבודה, בשכר גבוה. 
כמו כן הסקר מצביע על כך ששיעורים התלמידים שנעזרים בשיעורים פרטיים, מה שמצביע על הרחבת הפערים בין מי שהוריו יכולים לממן עזרה לימודית חיצונית, לבין אלה שהוריהם אינם מסוגלים כלכלית. 

צ. יח"צ

כיום בישראל יש  דרך בעלות נמוכה ויעילה הרבה יותר ללימודי אנגלית בשעות אחה"צ, עם תוצאות מוכחות, לימודים בשיטת הלן דורון, עם טווח מחירים של 60-80 ש"ח לשיעור קבוצתי באחד מלמעלה מ-100 ממרכזי הלימוד של החברה בישראל. 

במסגרת השיעורים, הילדים נהנים מתכנים המועברים על ידי מורות מוסמכות ללימוד המתודולוגיה וכוללים המון כיף: שירים, תנועה, ריקוד ומשחק, בשילוב חיזוקים חיוביים. מעבר להנאה, כל שיעור מכיל סגנונות למידה רבים המאפשרים לילדים להתחבר בקלות לחומרים, לקלוט את אוצר המילים בקלות ולספוג כמה שיותר את השפה. עד 8 ילדים משתתפים בכל קבוצה על מנת להבטיח יחס אישי וניטור קצב התקדמות.

הלן דורון מציעה חוגים שנתיים ללימודי אנגלית החל מגיל 3 חודשים ועד 18 שנים, כאשר לכל שכבת גיל ישנו קורס משלו ותכנים מותאמים לכל גיל ורמה. הקורסים מתקיימים בשעות אחה"צ.

See Also

גם לבני הנוער, אשר נמצאים בתקופות מבחנים ובגרויות, מציעה החברה קורסים העוסקים בנושאים שמעניינים אותם ומאפשרים להם לדבר אנגלית שוטפת בבטחון, דבר המסייע במעבר מבחנים בקלות. לאחרונה השיקה החברה קורס בנושא "דיבייט" אשר משפר משמעותית את רמת האנגלית של בני הנוער, ומאפשר להם לשוחח בחופשיות באנגלית כשפה שנייה.

צ. יח"צ

עלות ממוצעת של קורסי האנגלית בהלן דורון נעה בין 240-400 ש"ח בחודש עבור קורס שנתי של 36-40 מפגשים. כ-4 מיליון ילדים ברחבי בעולם כבר דוברים אנגלית הודות לשיטת הלן דורון. בשנה הבאה מתוכננת החברה להציע גם לימודי מתמטיקה לילדים ונוער.

הלן דורון, מנכלית ומייסדת החברה: "עבור הורים רבים הישראל אין דבר חשוב יותר מהצלחת ילדיהם בלימודים, בעיקר בידיעת השפה האנגלית. חשוב לדעת כי ככל שהלמידה מתחילה בגיל צעיר יותר כך השפה נספגת בקלות יותר. המטרה הינה להטמיע את יסודות השפה האנגלית ולייצר תשוקה ללמידה וערכים על מנת שכמה שיותר ילדים ובני נוער יוכלו להצליח בחיים הבוגרים. בקורסים שלנו אנו מתמקדים בלתת לילדים ולנוער את נקודת הפתיחה הטובה ביותר שיש לקראת החיים הבוגרים שלהם, וכשזה קורה – גם את המבחנים והבגרויות עוברים ללא מאמץ כי התלמידים כבר דוברים את השפה".

View Comments (0)

Leave a Reply

דילוג לתוכן