כמו גדולים – עיתון אצבעוני לילדים

הוצאת אצבעוני מציעה לכם להפתיע את הילד/ה שלכם עם החוויה של קבלת עיתונים בדואר, עם מנוי לאחד מעיתוני אצבעוני: צב־צב לגילאי 3-6, דובון לגילאי 5-7 , משבצת לגילאי  8-12, אצבעוני לגילאי 7-10 

עיתוני הילדים של אצבעוני כוללים את אתגרי חשיבה, המלהיבים את הילדים ביניהם שלל תשבצים, תפזורות, חידות, מבוכים, מצא את ההבדלים, סיפורים בהמשכים, דפי עבודה ועוד מגוון קטעי קריאה ואתגרים רבים בהתאמה לגילאים השונים.

המנוי יאפשר להורים לנצל זמן איכות בהקניית הרגלי קריאה והרחבת אופקים בנושאים רבים של טבע, מדע, תרבות, ארצות רחוקות ועוד ועוד.

העיתונים מוסיפים לעולם הילדים תוכן מעניין וכייפי לקריאה, חשיבה ולמידה בתוספת מנה גדושה של סקרנות. עיתוני הילדים כוללים אתגרי חשיבה, המלהיבים את הילדים, שלל תשבצים, תפזורות, חידות, קטעי קריאה ועוד אתגרים רבים בהתאמה לגילאים השונים. 

עיתון אצבעוני נוסד בשנת 1952 ע"י העיתונאי והסופר מיכאל שיר והפסלת שושנה שיר וגיליונו הראשון הודפס ללא מספר סידורו, שכן גם העורך לא תאר כי יצאו גליונות חדשים לאור. מאז ועד היום העיתון הפך לעמוד התווך לעולם הילדים והוא מעודד את הילדים לקרוא בעזרת משחקים, חידות ואתגרי חשיבה מלהיבים. בעיתונים המאויירים, המתאימים לגילאים השונים, מחכים לכם שלל תשבצים, תפזורות, חידות, קטעי קריאה ועוד אתגרים רבים. 

קיימים מסלולי מנוי רבים לבחירתכם. 

ניתן להזמנה ישירות דרך אתר אצבעוני ולתשלום באמצעות אשראי \ ביט \ בהזמנה טלפונית וגם דרך אתרי הרווחה של הסתדרות המורים, מועדון טוב, חבר משרתי הקבע, קרנות השוטרים ועוד חברות רבות. 

להזמנות התקשרו: 03-687-4267 

קרדיט: חיים צח לע"מ

בנתים אם ילדכם לא ממש מחבב ספרים אולי תקריאו לו סיפור מאת רמי שיר

האם אתם יודעים למה צריך לקרוא ספרים?

אמא ואבא אומרים לכם לקרוא.
המורה בכיתה מחייבת אתכם לקרוא.
יש מבחן בגרות בספרות.
אלו המון סיבות ממש גרועות.
אתם צריכים לקרוא מהרבה סיבות אחרות. סיבות חשובות באמת.
לקרוא זה כיף. זה כיף כמו לשחק במחשב או לראות סרט טוב. למעשה, הרבה סרטים טובים מבוססים על ספרים.  למשל הארי פוטר, שר הטבעות, פרסי ג'קסון, פארק היורה, נשים קטנות… 
לראות את הסרט זה קל. יושבים מול המסך וצופים במשך שעה וחצי. לקרוא את הספר צריך סבלנות. אני מבטיח לכם, שאם תתחילו לקרוא ספרים – לא תצטערו.

ספרים זה לחנונים

אה… אני לא אוהב את ההגדרה הזו.
ספרים זה למי שאוהב אקשן והרפתקאות. למי שאוהב לקרוא ולדמיין בראש את הסצינות. כאשר אתם קוראים ספר אתם הופכים להיות הבמאים והשחקנים שלו. הפעלת הדמיון הזו חשובה לעתיד שלכם… אבל רגע, לא אגלה לכם את הסוף המותח של הכתבה.
נכון, דרך הספרים אפשר ללמוד הרבה דברים. יש ספרים מהם תלמדו היסטוריה, עובדות מדעיות או משהו מהטבע וכדומה. דרך הקריאה תעשירו את האוצר המילולי ותשפרו את הבנת הנקרא שלכם.  כך גם תלמדו לבטא מחשבות, רעיונות ואפילו רגשות.

העתיד מהדמיון

See Also

ודאי שמתם לב שמקצועות רבים הולכים ונכחדים מהעולם. במקום פועלים יש רובוטים. תוך כמה שנים ינועו בכבישים מכוניות עצמוניות הנוסעות ללא נהג. לכן כל מקצועות הנהיגה תהפוכנה להיסטוריה. את פקידי הבנק מחליפים בנקטים ואפליקציות. את הקופאיות בסופרמרקט מחליפות קופות בשרות עצמי או בכלל קניה באון-ליין…
כבר היום חברות הייטק מחפשות עובדים שיש להם דמיון מפותח – אנשים יצירתיים. עובדים שידעו להמציא אפליקציות חדשות, מהנדסים שיפתחו רובוטים חדשים.  יש חברות הייטק שמגייסות עובדים שלמדו באוניברסיטה ספרות, אמנות, פילוסופיה, היסטוריה ועוד. אלו אנשים שאולי יש להם פחות ידע טכנולוגי אבל הרבה יותר דמיון ויצירתיות. אלו אנשים הרגישים לצרכים של אחרים ומסוגלים להמציא רעיונות לרובוטים ולתוכנות.

המצאה או תגלית?

מה ההבדל בין תגלית להמצאה?
תגלית זה דבר שאנשים גילו לגמרי במקרה. למשל, מגנס, שחי ביוון העתיקה, גילה לגמרי במקרה את המגנט. גם החשמל הוא תגלית. החשמל נמצא בטבע.
המצאה היא דבר שצריך לחקור, לחשוב, לדמיין, להשתמש בתחומי ידע שונים – וליצור מתוכם יחד דבר חדש. ממציאים הם אנשים בעלי השכלה רחבה, סבלנות רבה, יכולת לדמיין ולתכנן. אנשים אלו למדו ליצור חשמל ולהשתמש בו לטובת הכלל.

ארגז הכלים של העתיד

העתיד שייך לאנשים משכילים, שיודעים לבטא את עצמם ויש להם דמיון פרוע ויצירתי. אנשים שיכולים להסתכל על בעיה או על קושי ולחשוב על פתרון מקורי וטוב. 
למי יש ידע והשכלה רחבה? 
למי יש אוצר מילים עשיר?
למי יש דמיון פרוע?
למי יש כושר יצירתיות?
האם יש לכם ניחוש? לניחוש הזה לא צריך דמיון – צריך לקרוא. רצוי לקרוא הרבה. לקרוא סיפורים מסוגים שונים: קצת קומיקס, קצת מדע בדיוני, קצת ספורים קלאסיים, קצת אגדות ומשלים, קצת ספרי מתח וקצת סיפורים רומנטיים. כל דבר שקוראים נחרט בזיכרון, תורם לידע ולמחשבה יצירתית.
הקריאה מפתחת את אוצר המילים, את היכולת שלנו לבטא את עצמנו בצורה רהוטה. היא מעשירה אותנו בידע. הידע הזה נשמר בתאי הזכרון של המוח למשך שנים רבות. ולקינוח, הקריאה מפתחת את הדמיון. הדמיון הוא המפתח ליצירתיות. דרך הדמיון אנחנו יכולים למצוא פתרונות לסוגיות שונות.

זכרו: אתם המבוגרים של המחר. אתם זקוקים לאוצר המילים ויכולת לבטא את עצמכם; להשכלה ולידע, לדמיון וליצירתיות. זה מותר האדם מהרובוט.

View Comments (0)

Leave a Reply

דילוג לתוכן