יקירי, ממש לא בא לי היום……

אלינור זוהר, מאמנת זוגית. 

זה לא סוד שנשים הן שונות מגברים. מאוד שונות מגברים. ולכן גם כשזה מגיע ליחסי מין או ליתר דיוק- לחשק המיני, אנחנו פועלות ומתנהלות אחרת. באופן כללי- נשים צריכות יותר יחס, רומנטיקה ותשומת לב בכדי להיכנס לאווירה, וגם כמובן, להרגיש נחשקות בעיני בן הזוג. כשמשהו בזוגיות נעלם או הופך להיות מובן מאליו, כשאנחנו מרגישות שחוקות מיום עבודה ומהילדים וצריכות את החיבוק והתמיכה בסוף היום ולא מקבלות אותם- אז נעלם גם החשק המיני….

יד על הלב מי פחות בעניין אצלכם לסקס? כמה פעמים יצא לכן לחשוב או לומר בקול  "לא באלי סקס" לעומתו? יש הרבה סיבות למה לא יתחשק לכן ולמה לא יהיה לך חשק מיני – מכאב ראש, ליום לחוץ, לעייפות, למצב רוח ירוד ועוד ועוד… לא חסרות סיבות. אבל אם נמשיך לחפש סיבות- נמצא אותן. ואם לא "נעורר" את החשק המיני שלנו, הוא יישאר לישון….

ארבע דרכים לעורר (גם אם בקטנה) את החשק המיני:

לדבר זה (גם) מדליק- שיחה אמיתית וכנה יכולה להוביל ללילה אינטימי ולוהט. וגם אם לא- לפחות תבינו למה. אם זה משהו שחוזר על עצמו כבר תקופה דברו על הנושא בפתיחות- מה השתנה מהצד שלכן ומהצד שלו, אם אתן מצליחות לשים את האצבע על הסיבה המדויקת למה אין לכן חשק ואם כן- מהי ואיך פותרים אותה. תשאלו שאלות, תקשיבו לצד השני. ברגע שתדברו בכנות ותהיו פתוחות לקבל את מה שלצד השני יש לומר, וברגע שתבינו ששניכם ביחד לכיוון אותה מטרה- יהיה לכם נוח יותר לפתוח את הנושא. ואם עדיין קשה לכן – השתמשו בקלפים או ערכות שנועדו בדיוק בשביל לעורר שיח פתוח בנושאים האלה.

אינטימיות- לא מה שחשבתן– כבר אמרנו שנשים שונות מגברים נכון? העבירו לו את המסר שאינטימיות היא שם המשחק. גם בשבילו זה ישתלם. לא חייבים לצלול ישר לסקס! תשקיעו במשחק מקדים. ליטופים, נשיקות קטנות, שליחת ידיים תוך כדי חיבוק, כוס יין ואפילו משחק קופסא מיני או משחק קלפים תחרותי שישאיר אתכם בסופו בלי בגדים. התאורה הנכונה עם המוסיקה הנכונה יכולה לעשות פלאים אם תתמסרו לה. 

צ. freepik Grinvalds

פלפלו את העניינים- הכניסו קצת עניין בערב שלכם. תחפושות או משחקי תפקידים, שימוש באביזרים… גם אם לא תקשרו את זה ישירות לנושא- אין ספק שברגע שיש ביניכם אינטימיות וקירבה ואתם סומכים זה על זו- אפשר להיות חופשיים לנסות ולהתנסות. 

אל תפסיקו לפלרטט- תחשבו כמה פלירטטן בהתחלה וכמה זה הדליק אתכן. אולי בהתחלה זה ירגיש מאולץ אבל אם תעשו את זה ספונטני או לפני ערב משותף, זה בהחלט יכול לחמם את העניינים. וכן, זה כולל לשלוח לו הודעות עם רמיזות מיניות במהלך היום או להתלבש מולו בבוקר כשאתם שניכם מתארגנים לעבודה, לצאת איתו לסרט וללבוש את השמלה שהוא אוהב או להשפריץ מעט מהבושם שהוא קנה לך. הדברים הקטנים עושים את ההבדל הגדול.

ואל תשכחו שלא תמיד אתן צריכות שיבוא לכן וזה בסדר גמור אם אחרי יום קשה כל מה שאתן רוצות זה להימרח על הספה ולצפות בסרט טוב או לקרוס למיטה ולהירדם. אם זה מדי פעם ולא הופך למשהו קבוע ואפשר לדבר על זה- זה נורמלי ותקין וקורה לכולן. אם אתן מרגישות שאתן תקועות ב'לא בא לי' וכל דבר שאתן מנסות לא מצליח או שיותר גרוע- אין לכו את הדרייב לנסות- זה הזמן לפנות לאנשי מקצוע.  בסופו של דבר סקס ואינטימיות הם חלק ממערכת היחסים, לא החלק העיקרי אולי, אבל בהחלט יש לו משקל, וחשוב שהוא לא יהיה זה שיטה את הכף.

View Comments (0)

Leave a Reply

דילוג לתוכן