מיניות בגיל השלישי : להדליק את הניצוץ

מאת: אלינור זוהר- מאמנת זוגית

זה לא סוד שכמו שאנחנו משתנים עם השנים- כך גם הזוגיות שלנו משתנה. אנחנו מתבגרים, אפילו קצת מזדקנים, מחכימים, שוכחים, מתרגלים… מצד אחד העובדה שהמוכר נשאר מוכר תורם לתחושת הביטחון המשותפת, מצד שני- זה גם יכול לשעמם. תוסיפו לזה את כל השינויים הפיזיים שתופסים תאוצה בגיל השלישי ואת העובדה שאנחנו חיים בעולם מהיר ומיידי שגורם לנו לפעמים להרגיש שאנחנו חייבים לעמוד בקצב. אבל הקצב היחיד שאנחנו באמת צריכים לעמוד בו הוא הקצב אחד של השנייה- כולל לשמר את הזוגיות שלנו.

הגיל השלישי של היום הוא כבר לא הגיל השלישי של פעם:
נכון, בן 60 לפני עשור הוא ממש לא בן ה-60 של היום וגם לא בן ה-70. אנשים, בעשור השישי השביעי וגם השמיני של חייהם ממשיכים לנהל חיי שגרה רגילים כולל חיי מין פעילים. ולמה לא? כל עוד רוצים ויכולים- הרי זה מומלץ! 

ובכל זאת, עם השנים הגוף מזדקן ומתחילות בעיות בריאותיות שלא היו קיימות בעבר או בעיות שהיו ומחמירות- וכל אלה יכולים להשפיע על המשיכה המינית ועל התפקוד המיני. הופעת קמטים, עור רפוי, שיער לבן- אלה יכולים להוריד את הביטחון וגם לעורר לפעמים רתיעה של הצד השני. נטילת תרופות ושינויים הורמונליים שיכולים לגרום לבעיות בזקפה או תופעת לוואי של יובש בנרתיק וגם קושי בביצועים- כל אלה יכולים לפגוע בחיי המין אליהם היתם רגילים.
החדשות הטובות הן שגם בגיל השלישי, ואולי דווקא אז- כשהילדים כבר מנהלים בתים משלהם- זה הזמן להדליק את הניצוץ ולחדש את הזוגיות והמיניות שלכם.

אילוסטרציה (צילום freepik)

זה מתחיל באינטימיות:
אינטימיות זה חלק עיקרי בתקשורת בין שני בני זוג, והיא זו שמאפשרת להיפתח גם מבחינה מינית.
היו קשובים זה לזה- גם אם אתם שנים ביחד ואתם בטוחים שאתם יודעים מה הצד השני הולך לומר או למה הוא מתכוון. הקשיבו לרצונות, לצרכים. היו פתוחים להכיל, להבין, לקבל.
שיחה אינטימית ופרטית רק שלכם מלווה בחיבוקים, ליטופים ונשיקות קטנות יכולה כבר להדליק את הניצוץ.

אילוסטרציה (צילום freepik)

זה ממשיך בהשקעה:
אל תפסיקו להשקיע- בעצמכם ובבני הזוג. השקיעו בנראות שלכם קודם כל בשביל שאתם תרגישו טוב ותהיו מרוצים מאיך שאתם נראים וגם בשביל הצד השני. תדאגו להיות מטופחים, נעימים למראה ונעימים למגע- שלכם ושל בני הזוג. תיזכרו בדייטים הראשונים איך השקעתם במקלחת, באיפור, בבושם ובלבוש- והתנהגו ככה לפני שאתם יוצאים גם היום.

ואז נכנסת התעוזה:
עד כמה היתם נועזים ביחסי המין שלכם כשהיתם צעירים? יכול להיות שהיתם מאוד נועזים ואז נולדו הילדים ואז נשאבתם לחיי המשפחה והיום יום והסקס הפך להיות שגרתי ולעיתים רחוקות. ויכול להיות שלעולם בעצם לא באמת פרצתם את הגבולות והעזתם לנסות דברים- למרות שממש רציתם. אז למה שלא תנסו עכשיו?
ככל שתהיו פתוחים לדברים חדשים וככל שתשמרו ותחזקו את האינטימיות ביניכם- כך תעזו יותר. תחפושות, משחקי תפקידים, אביזרי מין למיניהם- לכל אלה אין גיל וכל מה שבא לכם לנסות- הולך.  גם לבעיות פיסיות שמתעוררות יש פתרונות- כדורים שמסייעים לגבר להגיע לזקפה וגומיות שמסייעות לשמור עליה לאורך זמן, חומרי סיכוך שעוזרים במצב של יובש בנרתיק ומכשירים שנועדו לסייע בהחדרה קלה. השוק מלא במוצרים ופריטים רלוונטיים והם אפילו מותאמים לשימוש במיוחד לגיל השלישי.

See Also

וכשמעזים אז מגשימים:
אם זה לא הזמן להגשים את כל הפנטזיות שלכם אז מתי? דברו בפתיחות על כל הפנטזיות המיניות שהיו לכם ועדיין יש ובטוח תפתיעו אחד את השנייה בכאלה שלא ידעתם. אבל אל תדברו רק- תגשימו! אין זמן יותר טוב מזה להגשים את כל החלומות הכי כמוסים שלכם ואת כל המשאלות המיניות שלכם- ביחד! 
עם אינטימיות, השקעה, תעוזה והגשמה ובעיקר- ההבנה שדברים אולי השתנו עם השנים והגיל והגוף שלכם הוא לא מה שהיה פעם, מצד שני היום יש הרבה יותר פתרונות רפואיים ואביזרי מין מותאמים לגיל השלישי כך שתוכלו לשמר את הניצוץ וההתלהבות בחיי המין שלכם .

לפרטים נוספים: www.loveyourself.co.il

View Comments (0)

Leave a Reply

דילוג לתוכן