טויוטה ומעצב אופנה ג'ון טקהאשי מציגים את AYGO X Undercover

פורצי דרך בתחומם, טויוטה ו-UNDERCOVER משרטטים מחדש את ה-Aygo X כחלון הראווה המציג את המיטב של שני המותגים ויוצרים אייקון חדשני ברוח החתרנית הידועה של מעצב האופנה היפני הנודע ג'ון טקהאשי (JUN TAKAHASHI).

ה-Aygo X UNDERCOVER, שנחשף לראשונה בתצוגת סתיו 2023 של UNDERCOVER בשבוע האופנה בפריז, כולל מאפייני עיצוב פנים וחוץ ייחודיים, במהדורה מיוחדת הכוללת 5,000 רכבים בלבד.

בהשראת פילוסופיית העיצוב של טקהאשי, של שילובים ייחודיים ושבירת סטריאוטיפים, העיצוב המעודכן של הקרוסאובר הקומפקטי כולל צבע אפור דו-גווני בלעדי שפותח במיוחד על ידי טויוטה, הדגשות בצבעי אדום אלמוגים בחישוקי הסגסוגות השחורים 18 אינץ' ובמרחב הפנימי, מושבים ממותגים ושטיחי רצפה בדוגמת מונוגרמה ובליווי כיתוב המוטו CHAOS / BALANCE במדבקות גג. הכל חוץ משיתוף פעולה רגיל ומוכר בתעשיית הרכב.

התמה של UNDERCOVER של ניגודים חופפים – פאנק וקוטור, דיגיטלי ואנלוגי – גולשת לתוך שיתוף הפעולה הייחודי, בו עולמות האופנה והרכב מתנגשים בצורה מושלמת ממש כדי להניע קמפיין השקה בעולם החצי-בדיוני של פריז, טוקיו. ה'עיר נסתרת' בה מתקיים טשטוש וירטואלי ופיזי, בהשראת המראה והרוח של שתי הערים הנמצאות בלב שיתוף הפעולה. המקום בו תרבות המחתרת של רובע הרג'וקו היפני פוגשת את הירידים העכשוויים של לה מארה בפריז. 

"זו הייתה החוויה הראשונה שלי בעבודה על רכב, ועם טויוטה כמותג יפני כל כך יוקרתי וחדשני, נוצרה עבורי משמעות רגשית עמוקה", אמר טקהאשי. "התמזגות שני אלמנטים או עולמות סותרים מרגשת אותי, כמו גם החומרים והאופן שבו נוצרו הצבעים, באופן שונה לחלוטין משיתופי פעולה בתחום האופנה. נופים עירוניים מעניקים השראה לצבעי UNDERCOVER, משתלבים בחיי היומיום אך קוראים תיגר על המוסכמות אם מסתכלים מתחת לפני השטח. אני מאמין שיש לנו עיצוב שהוא עדיין מאוד UNDERCOVER אך נמצא בהרמוניה עם העיר. אני נוסע במכונית שלי כל יום עם ההכרה של המשמעות הגדולה שיש לצבע".

טויוטה אייגו שהושק לראשונה ב-2005, היה לא רק הרכב הנגיש ביותר של טויוטה באירופה, אלא גם בעל אופי מהנה, צעיר ותוסס. תכונות אלו הביאו לטויוטה לקוחות חדשים המודעים לסגנון ולעיצוב. עם המעבר מתצורת האצ'בק לקרוסאובר, יצרו אנשי העיצוב של טויוטה באירופה חיבור רגשי ייחודי עם הצגת -Aygo X החדש, כזה שניתן להרגישו כנהג, כנוסע, או אפילו כמי שרק צופה בו חולף על פניו.

"ידענו ש-UNDERCOVER יכול להעמיק עוד יותר את האופי החזק של ה-Aygo X והתרגשנו לחקור כיצד ניתן לתרגם את השפה האופנתית של ג'ון לתהליך פיתוח הרכב", אמר טדאו מורי, ראש תחום עיצוב סטיילינג בטויוטה אירופה. "עיצוב אופנה ועיצוב מכוניות חולקים הרבה מן המשותף, אבל ג'ון הציג לנו דרכים חדשות לגמרי להסתכל על צבע, ורעיונות כיצד להפיק יותר מפרטים יומיומיים כדי ליצור משהו יותר מעניין ובלתי צפוי"

אודות UNDERCOVER Jun Takahashi
UNDERCOVER נוסד בשנת 1990 על ידי ג'ון טקהאשי והתפרסם לראשונה בסצנת המחתרת של הרג'וקו בזכות השילוב הייחודי של אמנות, בגדי רחוב ותרבויות מוזיקה שונות. מאוחר יותר המותג טיפח שיתופי פעולה שונים וכבר במשך למעלה מעשור הוא זוכה להכרה עולמית כחלק מהאופנה העילית בפריז, אך נשאר תמיד נאמן לרוח ה'מורדת' ולאידיאולוגיה הייחודית שבבסיסו. 

View Comments (0)

Leave a Reply

דילוג לתוכן