"באלק פריידי מייצג אך ורק מבצעים שמעודדים צריכה עודפת …"

מאת גלינה סמית
ביקשנו לשמוע את דעתה של שרונה רומנו לזר בעלי חברת אורגניקזון על בלאק פריידי.
מוגש לכם כחומר למחשבה!

מה בעינייך מייצג בלאק פריידי?
באלק פריידי מייצג אך ורק מבצעים שמעודדים צריכה עודפת בגלל הטירוף וההד התקשורתי שגורם לאנשים לרכוש בכל מקרה ללא שיקול דעת, כמובן מדובר בצריכה עודפת.

האם את חושבת שניתן לשכנע את הצרכנית הישראלית לוותר על קניות בבלאק פריידי?
אני מאמינה ויודעת שניתן להעלות מודעות לצריכה חכמה, בעיקר לשים דגש על קנייה לפי הצורך האמיתי .

האם חשבת לעשות יום אנטי שופינג ואם כן מה הית מציעה לעשות?
באופן כללי אני מעדיפה להיות בעד ולא נגד…. אז הייתי מעדיפה לעשות יום הצרכנות החכמה/ הירוקה / המתחשבת בסביבה דוגמאת: גרין פריידי

צילום: אניה בלאוסוב

את בעלים של חברה מסחרית למה את כל כך מתנגדת לבלוק פריידי?
צריך לזכור שהקניות של בלאק פריידיי מתרכזות בעיקר ברכישות באתרי אונליין מחו"ל . כחברה ישראלית בעלת אג'נדה אקולוגית ההתנגדות היא גם לאור העובדה שקניות אונליין מאתרים בחו"ל מגביר את הזיהום הסביבתי ואינו תורם לסביבה . אז לקנות חכם ולקנות מקומי זה הפוקוס . בלאק פריידי הוא בדיוק ההיפך – מעודד לקנות באימפולסיביות רק בגלל מבצעים ולקנות מחו"ל ולשנע בטיסות .

כמה בגדים יש לך בארון ומה הבגד הכי ישן שלך, ומתי קנית את האחרון?
לא ספרתי … אבל אני לא קניינית מצטיינת ולכן אין לי עודפים בבגדים אבל גם כמעט לא ישמעו אותי אומרת "אין לי מה ללבוש" פעם בחצי שנה אני עושה סדר בארון שלי , מעבירה את הבגדים שאינם בשימושי יותר או תורמת ו"מחשבת מסלול " לגבי מהם הפריטים שחסרים לי. כשאני קונה – אני מתרכזת בפריטים שחסרים לי באמת . משתדלת לקנות בגדים איכותיים של אופנה מקומית , גם אם זה יותר יקר זה מחזיק הרבה יותר זמן וכך אני לא צריכה להיות עסוקה בחידוש ארון הבגדים שלי . הבגד הכי ישן שיש לי הוא בן 30 שנה בערך … קניתי לאחרונה ביום ההולדת שלי לפני חודשיים מכנס.

ראיתי חברות שמציעות לבלאק פריידי מבצעי ענק על חד פעמי מה דעתך?
חד פעמי הוא נזק עצום לסביבה .קיימות ושמירה על הסביבה אינם לצערי חלק מהערכים של חברות אלו . אני אופטימית ומאמינה שככל שנעלה את הנושא למודעות יותר חברות יהיו בתשומת לב לנושא ולא יתעלמו .

See Also

צילום: אניה בלאוסוב

האם הילדים שלך משתתפים בקרנבל השופינג של נובמבר?
יש לי 3 בנות וזה לחלוטין מאתגר כי הפיתויים בכל מקום , במסכים , בשלטי חוצות ובשיח החברתי . אבל הבנות שלי קיבלו הרבה שיעורים ו"חפירות" ממני על צרכנות חכמה והן בדרך הנכונה .

בשופינג il , כן השתתפת , אז איפה ההבדל?
השתתפנו בשופינג IL  כי המטרה היא לשים את החברות והעסקים הישראלים בפרונט . מבחינתינו זה חלק מהותי מהאג'נדה האקולוגית של SHOP LOCAL  .
זו הזדמנות שלנו לחשוף קהל נוסף למוצרים שלנו אשר מהווים תחליפים אקולוגיים למוצרי צריכה מזהמים  .

בלאק פריידי, סייבר מנדיי, יום הרווקים הסיני ואחרים הם ימים שחורים לכדור הארץ – זכרו את זה !

View Comments (0)

Leave a Reply

דילוג לתוכן