שמפניה ורודה או לבנה? גיא חלילי עונה

מאת גלינה סמית

רגע לפני חגיגות השנה האזרחית החדשה החלטנו לפנות למר גיא חלילי סומלייה ומנהל תחום יין בחברת רדקס, עם כמה שאלות קשות על משקאות מומלצים לחגיגות ומי זאת השמפניה הוורודה המדוברת והאם היא המומלצת לחגיגות השנה החדשה.

בחצות איזו שמפניה עדיף לבחור: לבנה או ורודה?
לא משנה אם לבנה או ורודה, העיקר שתשתו בועות. אירועים מיוחדים הם תמיד הזדמנות טובה לפתוח איזה בקבוק שמפניה טובה וקצת להתפנק. ההבדל העיקרי בין שמפניה לבנה לורודה מעבר לצבע, זה הטעמים. השמפניות הורדות נוטות להיות יותר פירותיות (אך לאו דווקא מתוקות) ולרוב יתנו פרופיל ריחות וטעמים ממשפחת פירות היער. לעומת השמפניה הלבנות שלרוב יתנו פרופיל ריחות וטעמים יותר שמריים, לחם קלוי, ביסקוויט משולב עם פירות הדר ותפוח ירוק. אם מתחשק לכם ללכת לכיוון היותר פירותי, לכו על הוורודה.

מה זו החיה הזו שמפניה ורודה?
שמפניה ורודה מיוצרת באותה השיטה ומאותם זני ענבים של שמפניה לבנה. ההבדל היחיד בתהליך הוא הוספה של מעט יין אדום לתוך היין הלבן (מה שיוצר את הצבע הורוד ונותן פרופיל ריחות וטעמים שלרוב מתקבלים מענבים אדומים- פטל, תות, דומדמניות, שזיף אדום וכו').

אילו משקאות אלכוהוליים כדאי לבחור לארוחת החג?
מעבר לשמפניה, בארוחת החג הייתי משלב גם יינות נוספים ואף משקאות על בסיס ג'ין (כי אני מאוד אוהב) אבל בעיקרון אין חוקים ושכל אחד ישתה מה שהוא אוהב.

האם ניתן לשלב משקאות שונים בארוחת החג ולא לצאת עם הנגאובר נוראי ?
ניתן לשלב משקאות שונים במהלך ארוחת החג מבלי לצאת עם האנגאובר רציני. הסוד הוא לשתות המון מים (אני ממליץ כוס מים על כל כוס משקה אלכוהולי). בנוסף, עדיף להתחיל במשקה עם אחוז אלכוהול נמוך יותר ולעבור למשקאות אם אחוזים גבוהים יותר (ולא הפוך). וכמובן לשים לב לכמות שאנחנו שותים (כי ההאנגאובר קורה לרוב כששותים יותר מדי ולא מערבוב סוגי אלכוהול שונים). כששותים סוגים שונים של אלכוהול, יותר קשה לשמור על מעקב של כמה שתינו.

See Also

אם היית צריך לבחור משקה אחד לארוחת סילבסטר, איזה משקה היית בוחר ?
ללא ספק הייתי בוחר בשמפניה האהובה עליי מבית פיליפונה. או רויאל רזרב ברוט או רויאל רזרב רוזה ברוט. מדובר בבית שמפניה ותיק במיוחד (חגג השנה 500 להיווסדו). שמפניה מענגת המשלבת טעמים פירותיים יחד עם טעמים קלויים ושמריים ומלווה ארוחה בצורה נפלאה.

שמפניה לבנה או ורודה, חצי יבש או יבש….. לא משנה העיקר צאו לחגוג ולרקוד!
"אזהרה: צריכה מופרזת של אלכוהול מסכנת חיים ומזיקה לבריאות!".

View Comments (0)

Leave a Reply

דילוג לתוכן