מכניסים ירוק למשרד

באדיבות: שיר כהן קניאל יזמת ומקימת המותג האינטרנטי Hoya.

הרבה אנשים נמנעים מלהכניס צמחים למשרדים ולחללי העבודה מחשש שישכחו להשקות אותם, שישאירו לכלוך או שינבלו מהר מאוד עקב מחסור באור. אז נכון, ברוב המשרדים אין מספיק אור ולעיתים שוכחים להשקות אבל זה לא אומר שצריך לוותר על הירוק במשרד! יש לא מעט צמחים חזקים ולא מפונקים שיכולים לשרוד גם בתנאי המשרד שלכם ולספק לכם סביבת עבודה נעימה, ירוקה, בריאה ופרודוקטיבית יותר.

צילום סטודיו פלד

למה צריך צמחים במשרד?

  1. צמחים במשרד עוזרים לטהר את האוויר- אנחנו מבלים את רוב שעות היממה בתוך משרדים סגורים וחללי עבודה עם די הרבה אנשים נוספים. החלל הסגור, המחסור באוורור , ריבוי המכשירים האלקטרוניים, חומרי ניקוי, אבק, ריהוט סינטטי ועוד הרבה אלמנטים אחרים משפיעים על זיהום האוויר שבתוך החלל מסביבנו והצמחים מהווים פתרון לכך. בזמן שהצמח מבצע פוטוסינתזה- הוא פולט משתמש ברעלים שבאוויר וביחד עם ניצול האנרגיה של האור- פולט חמצן. בצורה כזו הוא מעלה את כמות החמצן ביחס לפחמן דו חמצני באוויר שאנו נושמים. צמחים מסוימים משמשים כמטהרי אוויר בחללים סגורים וזאת בזכות היכולת שלהם לאגור גזים רעילים מהסביבה ולפלוט חמצן לאוויר.
  2. מעלים את רמת הפרודוקטיביות- מחקרים מראים שצמחייה בסביבת העבודה מעלה את הפרודוקטיביות בכ-15%
  3. משפיעים על הנפש באופן חיובי- לצמחים, כחלק מהטבע בכללי יש השפעה חיובית על הבריאות הנפשית שלנו. פרחים פורחים וצמחיה ירוקה עושים לנו נעים וטוב על הלב וכאשר הנפש שלנו בריאה גם הגוף שלנו בריא.
  4. מפחיתים את רמת הלחץ- עבודה יכולה להיות אינטנסיבית ומלחיצה, וגם פה הצמחים מסביבנו נחלצים לעזרתנו. יש להם אפקט מרגיע ומפחית חרדה והם הופכים אותנו לרגועים יותר רק מעצם היותם שם.
אילוסטרציה freepik

אילו צמחים מתאימים?
ובכל זאת, לא תרצו להכניס צמחים למשרד ולגלות לאחר כמה ימים שהם נבלו , לכן בבחירת עציצים למשרד או לחלל עבודה סגור חשוב לבחור צמח לא רגיש לא מפונק, שלא דורש השיקה מרובה או הרבה אור ויכול להסתדר גם אם תשכחו ממנו כמה ימים.

סנסיוורה-  קלה לגידול ודורשת מעט מאוד תשומת לב. מבחר מגוון מאוד של צבעים, גבהים והדפסים כך שתוכלו להתאים אותה לכל פינה במשרד. הסנסיוורה מסתדרת היטב עם מעט מאוד אור וגם בחללים מאוד מוארים אך יש להימנע מלמקם אותה תחת שמש ישירה. היא נחשבת למטהר אוויר נהדר שכן היא סופחת את הרעלים מסביבה. כמובן שחשוב לזכור להשקות אותה אך לא פחות חשוב לייבש את האדמה שלה בין ההשקיות אחרת השורשים שלה ירקבו.

אילוסטרציה freepik

זמיה קוקוס- צמח חזק במיוחד ששורד ומשגשג כמעט בכל פינה שתבחרו למקם אותו. הוא מתאים לחללים חשוכים במיוחד (אך לא חשוכים לגמרי) ומסתדר גם עם מעט אור- כל עוד הוא לא תחת שמש ישירה. הוא כמעט ולא דורש דבר ויכול אפילו להסתדר שבועות ללא השקיה (אך בכל זאת חשוב לזכור לתת לו מים) הוא גדל לאט ומצוין כצמח משרדי.

See Also

אילוסטרציה freepik

אגלונמה– גם האגלונמה מתאימה לגידול בחללים סגורים עם מעט תאורה או תאורה מלאכותית וגם היא תעדיף לא להיות תחת שמש ישירה. היא רגישה מאוד לעודף מים ולכן חשוב להשקות אותה אך ורק כשהאדמה שלה יבשה לחלוטין- מושלם לאלה ששוכחים להשקות לעיתים קרובות. בנוסף, חשוב להקפיד שהאדמה בתוך בית העציץ לא דחוסה מדי כדי שבית העציץ יהיה מנוקז כמו שצריך ולא יישארו עודפי מים .

אילוסטרציה freepik

פוטוס– מדובר בצמח המושלם למשרד ולבית! הוא דורש מעט מאוד תשומת לב, נוח לגידול ומסתדר מעולה גם בחלל עם מעט אור או תאורה מלאכותית. כמו הסנסיוורה גם הוא נחשב למטהר אוויר אולטימטיבי עקב יכולת ספיחת הרעלים שלו מהחלל סביבו. אם יש לכם אפשרות- כוונו את הגדילו שלו כלפי מעלה- שיטפס לכיוון של השמש ולא לכיוון של הרצפה וכך העלים שלו יהיה גדולים יותר. 

אילוסטרציה freepik
View Comments (0)

Leave a Reply

דילוג לתוכן