להכניס את הטבע הביתה- סדרת ה-Newborn

הסדרה תוצג בתערוכת יחיד באוניברסיטת תל אביב החל מ 14.10.2021

האמנית אנה עייש, תושבת עיר ימים, נתניה, מחברת בכישרון ובמקצועיות את העולמות ההופכיים המאפיינים את חייה: בבוקר בעבודתה בפקולטה לרפואה אשר באוניברסיטת  תל אביב, ובערב ציירת אקספרסיבית, אינטואיטיבית וסוערת.
האמנות שלה מאופיינת בדרך כלל בצבעוניות עזה הנוגעת ברבדים העמוקים ביותר של המתבונן.  שפתה הייחודית של עייש מורכבת מאבני היסוד של האמנות החזותית. מניגודים שבין פיגורטיבי למופשט, בין קו לכתם, בין עדינות לחספוס, בין נאיביות לבשלות, בין הצבעוני למונוכרומטי. 

כשהתחיל הסגר הראשון במרץ 2020 התיישבה אנה לצייר פרח, שהפך לימים לציור הראשון בסדרת הפרחים המופשטים העונה לשם 'Newborn'. את הציור האחרון בסדרה סיימה לצייר רק לפני חודשיים.

מדובר בפרח לבן , מופשט, כזה שלא מצוי בטבע שנולד בסגר הראשון ומכאן שמה של הסדרה. "באופן לא מתוכנן עטפתי אותו ברקע אדום, חם ובועט עם נגיעות של זהב ושחור" משתפת אנה. עם שאר הפרחים בסדרה המשיכה להתנסות ולשלב צבעים עזים ולא שגרתיים וכך נוצרה סדרה של שישה ציורים צבעוניים ומרהיבים שמסמלים פריחה והתחדשות, סוג של היוולדות מחדש נקייה וחדשה- בדיוק מה שקרה לכולנו בתקופת הקורונה ולאחריה.  שלא כמו שאר הסדרות של אנה שממוספרות בצורה ברורה, סדרת ה'Newborn' אינה ממוספרת שכן היא נוצרה בהמשכים ולאורך זמן ובכך היא ייחודית.

הצבעים של אנה, כמו האירועים הבריאותיים והמדיניים המשתנים תדיר בשנה וחצי האחרונות, הופכים צורה מיצירה ליצירה, בהתאם להלך הרוח שלה.  כתמי הצבע משנים צורה ונפח. לפעמים הם כתמים טופוגרפיים, לעיתים קוויים, לעיתיים טבע ופרחים, לעיתים פרץ של רגשות אבל תמיד המאפיין הנהדר של שילובי צבעים.  במשיכות רכות או קשות של מכחול הבד מרגיש את מה שהיא מרגישה.

האמנית אנה עייש- אישה אינטליגנטית, אצילית, משלבת תוך כדי "מסעה" בחן השמור רק לה ספונטניות ואינטואיציה רגשית. היא מזמינה את הצופה להצטרף בתחנה דמיונית, להזדהות עם הצבעים והמצבים ולעבור בהמשך למיקום אחר במסע של עצמו. 

See Also

View Comments (0)

Leave a Reply

דילוג לתוכן