איך תחזרי לכושר בלי חדר כושר.

הקיץ עוד רגע כאן, את צריכה להראות טוב בבגד ים, את חייבת להיכנס לג'ינס שקנית בגיל 16 והיום את בת 44.
את צריכה לאכול פחות או לעשות דיאטה את חייבת לעשות ספורט וכושר.
אבל את לא באמת חייבת.
את לא צריכה שום מטרה טיפשית כדי לעשות ספורט וכושר.
את רק צריכה להבין שזה חשוב לבריאות, לשרירים ואפילו למצב הרוח שלך.

יותר מזה את לא חייבת מאמן כושר שיקרע לך את הישבן ואת גם לא חייבת להוציא אלפי שקלים בשנה כדי להחזיר את הגוף העייף לפעילות.

אנחנו כניראה נפתיע אותך אבל את יכולה לחזור לכושר עם 5 מוצרי ספורט פשוטים וזולים ותרגילים פשוטים שיגזלו ממך זמן רב.

אבל לפני שאת מתחילה ורצה לקנות, זכרי את לא חייבת, את רוצה להיות בריאה יותר!

מוצרי הספורט המומלצים מורכבים מחמישה אלמנטים בסיסיים: כדור OverBall סטנדרטי בקוטר 22, 3 רצועות מתיחה עם רמות התנגדות שונות ומזרן יוגה מקצועי. אלו, מהווים בסיס לאימון בהתנגדות מול משקל גוף, ניתן בקלות להוסיף אותם לשגרת האימון היומית שלך לצד המכשירים הקיימים בבית. 
כדור OverBall רך וגמיש (22 ס"מ) – מיועד לאימון רב-תכליתי, באמצעותו ניתן לבצע תרגילים לחיזוק הגוף, לגמישות ולשיפור שיווי המשקל.  
מזרן אימון לכושר ויוגה ולאימונים כלליים בבית ובחוץ. גמיש וקל לנשיאה, מתקפל בקלות , יציב ואינו מחליק על הרצפה. קל משקל ועמיד. 
רצועות אימון המגיעות ב-4 דרגות התנגדות שונות- מאפשרות מגוון רחב של תרגילים וניתנות להתאמה לכל מתאמן בכל דרגת עצימות.
הגומיות משתלבות בכל אימון- מתיחות, שיקום, התנגדות, ניידות ואימונים פונקציונליים וניתן בקלות להבחין בדרגת ההתנגדות על פי הצבעים (מהקל לקשה): ירוק, צהוב, אדום ושחור.

כדור, מזרן ורצועות אימון של אנרג'ים ספורט. צילום יחסי ציבור.

דור אבירן, מאמן כושר וריצה, מומחה מאנרג'ים ספורט ממליץ על 4 תרגילי בסיס שיעזרו לנו להתחיל את תהליך הכניסה לכושר, לאחר שתתנסו בתרגילים אלו תוכלו בכל שלב לשדרג את האימון על ידי הוספת חזרות, תרגילים ואף מוצרי כושר אימון נוספים:

חיזוק הבטן
נניח את מזרן היוגה על הרצפה ואת הכדור באחד הקצוות שלו. נשב על הכדור, רגלינו היחפות דורכות על המזרן. נניח את הידיים על המותניים ונשאיר אותן שם לאורך כל התרגיל. אט אט נטייל עד סוף המזרן, כאשר הישבן שלנו עובר ממצב בו הוא יושב על הכדור למצב בו הוא מרחף באוויר. לא להיבהל בנפילה הראשונה! הכדור יכול "לדחוף" אותנו לכיוון ההליכה, אבל הוא עוצר כאשר הגב נוגע בו. נמשיך ללכת כך הלוך וחזור 5-10 פעמים. ככל שאנחנו מתחזקים, כך אנו יותר שולטים בתנועה בעזרת שרירי הבטן.

חיזוק הירכיים – 
נעמוד באמצע המזרן, הכדור מאחורינו, וכעת נרכיב את הרצועה הירוקה מעט מעל הברכיים (חשוב – לא על הברכיים!). נתיישב על המזרן ובתנועות פתיחה איטיות, נרחיק את הברכיים ונפתח את הירכיים. קל מדי? ניתן לשדרג לרצועה הצהובה. עדיין חלש? וואו, זה סימן שאתם כבר ברצועה האדומה ובדרך לבנות ירכיים מפלדה. כל אחת מהגומיות ניתנות לקיפול ובכך ליצור מתיחה כפולה שמכפילה את הכח שלהן – גם כאן, רצוי להתחיל בירוקה ולהתקדם במעלה המאמץ. 10-20 חזרות לסט יעשו את העבודה.

חיזוק הכתף – 
עם הרצועה הירוקה ביד, נחזור למצב שכיבה שהכרנו בתרגיל חיזוק הבטן. ניישר את שני הידיים בתור המשך של הגב ונשחיל אותן דרך הרצועה, כאשר הרצועה מונחת במתח קל על פרקי היד כאילו הייתה שעון. נשלח את יד ימין בחצי עיגול למעלה, ליצירת מתח על הרצועה. נחזיר את ימין ונשלח את שמאל. חשוב לשמור על ידיים ישרות לחלוטין כדי לאפשר לשריר הכתף לבצע את הפעולה. גם כאן, במידה וההתנגדות קלה מדי, ניתן לשדרג את הרצועה הירוקה לרצועה הצהובה או הירוקה.

חיזוק הגב – 
נשב על הכדור ונחזיק את הרצועה הירוקה בשתי ידיים. תוך שמירה על גב ישר, נרחיק את הידיים אחת מהשנייה תוך הוצאת אוויר. הצורך לשמור על יציבה במקביל לביצוע המתיחה מאפשר לגב לעבוד במקביל על שרירי השכמות וגם על המייצבים הפנימיים – אלו שרירים המסייעים ביציבה, רובם ממוקמים לאורך עמוד השדרה. חיזוק שרירים אלו משפר את היציבה, מגדיל את זקיפות הקומה ומסייע במניעת פציעות.
כמו בביצוע כל תרגיל כושר, אנו ממליצים להציב מטרות ולספור את מספר החזרות, בכדי שתוכלו להעלות בהדרגה את רמת הקושי ולהגיע ליעדים חדשים בסט הבא.

מחירים:
כדור OverBall  (22 ס"מ).   מחיר: 21 שקלים.
מזרן יוגה  ( רוחב: 61 ס"מ/אורך: 172 ס"מ) מחיר: 99 ₪
רצועת גומי  20 ₪. 
אנרג'ים ספורט- להשיג בסניפים ובאתר www.Energym.co.ilView Comments (0)

Leave a Reply

דילוג לתוכן