עור יבש ואטופיק דרמטיטיס – כיצד מתמודדים

לשמור על עור בריא זה חשוב מאוד בכל ימות השנה, אבל לשמור על הלחות שלו גם ביובש של החורף, זוהי משימה כפולה. חלק מתופעות הלוואי של האוויר הקר והיבש בחורף הן עור מגרד, אדום ומגורה אשר בשילוב עם הלחות הנמוכה במיוחד והחימום – עלולים לייבש מאוד. אך אין זו גזירת גורל – התחזוקה, והלחות  המתמדת, יכולה לתרום רבות לעורנו ולמנוע כוויות קור, קילופים ותופעות קיצוניות אשר רבים מאתנו חווים לרבות בעלי העור הרגיש. עור הגוף אשר מכסה את כל גופנו ומגן עליו,  גם אם יהיה מכוסה ולא חשוף, עובר שינויים לא קטנים עם בוא החורף. העובדה שאנו מכוסים ולכאורה מוגנים, זו אשליה – העור מתייבש, מגרד וזקוק לחמצן ולריענון שאין לו בימי החורף.  לכן הוא  זקוק לטיפול  אינטנסיבי יותר, בעיקר של לחות.  

כאשר העור מתייבש, תחושת אי נוחות קיימת, גירודים וגירויים יכולים לאפיין אותו.

כאשר העור נחשף לאוויר קר, הוא מאבד את הלחות והשמן הטבעיים שלו ונותר יבש. אם לא מטפלים בו, זה עלול להוביל לגירוי ואדמומיות, או כמו שרובנו מכירים – פריחה /אקזמה.

אקזמה היא אחת ממחלות העור השכיחות ביותר בעולם ומתייחסת לקבוצה של מחלות עור דלקתיות הגורמות לעור מגורה, מגרד, יבש ועוד. המפורסמת מכל קבוצת האקזמה היא "אטופיק דרמטיטיס", מחלת עור המתבטאת בשטחי עור אדומים, יבשים ומאוד מגרדים המופיעים אצל ילדים בעיקר בקפלי העור במרפקים, מאחורי הברכיים ובשורשי כפות הידיים , ואילו אצל מבוגרים המחלה באה לכדי ביטוי בעיקר בפנים והצוואר, בית חזה והגפיים.

ד"ר יונית בומשטיין מנהלת מחלקת מחקר ופיתוח בקמדיס עם הטיפים להתמודדות עם עור יבש במיוחד ואטופי:

See Also

  1. אם אתם סובלים מעור אטופי, רגיש, מגורה אדמומי ויבש יש להשתמש בתכשירים ייעודיים המשפרים תסמינים אלו. עור יבש ואטופי יכול להיות רגיש לבישום וצבעים מלאכותיים ולכן עדיף להימנע משימוש בתכשירים המכילים מרכיבים אלו. 
  2. השתמשו בתכשירים שייעודם לחזק את מחסום העור.
  3. הסתבנו בתכשירי רחצה המותאמים לעור יבש או עור אטופי, תכשירים עדינים ללא חומרים העלולים לגרום לגירוי העור ושאינם מייבשים את העור.
  4. מומלץ להשתמש בתכשירים שאינם מכילים בושם – בשמים יכולים לגרות את העור ולגרום להתלקחות ולנזקים נוספים בעור האטופי המועד לפורענות.
  5. התקלחו במקלחת שאורכה בין 5 עד 10 דקות ובמים פושרים בלבד – אמבטיה זריזה או מקלחת קצרה תורמות ללחות העור ובנוסף הן דרך למנוע זיהומים מהחיידקים שעלולים לחדור את העור הדק והפגוע.
  6. מרחו קרם לחות על עור נקי, רצוי מעט לח, לאחר המקלחת – כאשר מורחים קרם לחות תוך 5 דקות מרגע הרחצה, הלחות "תינעל"  על העור לאורך זמן. שכבת הלחות שתעניקו לעצמכם היא השכבה שתפריד בין העור לגורמים הנמצאים באוויר המגרים את העור. מומלץ למרוח תכשירים שכוללים רכיבים כמו גליצרין וחמאת שיאה, כדי לשמן את העור ולהזין אותו בלחות לאורך זמן.
  7. הימנעו ממגע ישיר בין העור לבין בדי החורף העשויים מצמר, או בדים עבים אחרים. בדים אלו עלולים לגרום לגירויים וגירודים. במקום לבשו בשכבה הראשונה הנוגעת בעור בדים נעימים ורכים, ועליה בגדים חמים יותר. במידה וקר מאוד, הגנו על כפות הידיים בכפפות העשויות מבד נעים ולא צמר.

קמדיס, המומחים בבעיות עור, מציעים פתרונות לשגרת הטיפוח לחורף:

כל המוצרים *ללא בישום, *לא פארבנים, *ללא SLS

  • TOPIC SKIN FACE & BODY WASH – ג'ל רחצה טיפולי לעור יבש, אדמומי ומגורה- ג'ל לניקוי עדין של עור פנים וגוף יבש ומגורה. התכשיר פועל באמצעות תרכובת צמחים מרוכזת ובלעדית לחברת קמדיס ומקלה על תסמיני עור הנלווים לעור יבש כמו גרד ואדמומיות. שימוש קבוע בג'ל הרחצה מסייע במתן תחושת נוחות והקלה לעור לאורך זמן. מתאים לתינוקות ועד למבוגרים. הג'ל מסייע בהקלה מהירה על עור יבש מאד ובהרגעה של עור אדמומי.  ג'ל הרחצה מזין את העור ומותיר תחושת רכות ולחות. 
  • Ultra-Hydration Gel – אולטרה הידריישן ג'ל – ג'ל לחות מרוכז לעור יבש או מיובש, חסר לחות ורגיש. הג'ל מבוסס על Calm botaniplex™, טכנולוגיה ייחודית המשלבת תמציות צמחים בעלי תכונות פרביוטיות שמסייעים להפחתת אדמומיות, גרד, לפעילות נוגדת חמצון, לחיזוק מחסום העור ואיזון המיקרוביום. לצד קומפלקס הצמחים, מכיל ג'ל הלחות גם חומצה היאלורונית המשמשת כזריקת לחות לעור ואלנטואין להרגעת העור. ג'ל הלחות של קמדיס מעשיר את העור בלחות למשך 24-שעות מרגע השימוש, בעל נוסחה המבוססת על מים, נטולת שומן שאינה מכבידה על העור ונספגת במהירות. התכשיר מותאם עור יבש, חסר לחות ורגיש, גם כזה שעבר טיפולים. התכשיר מתאים גם לקיץ שבה גם סובלים מחוסר לחות.
  • Nourishing Hand Cream – קרם לחות מזין לידיים לעור יבש – קרם לחות מזין לידיים, המיועד להזנת כפות הידיים והעשרתן בלחות. הקרם בעל מרקם נעים הנספג במהירות ומותיר את העור רך, נעים וגמיש. התכשיר מסייע לכפות ידיים יבשות וסדוקות, מזין ולוכד את הלחות בעור, מרכך מרגיע ומחדש עור יבש וסדוק.
View Comments (0)

Leave a Reply

דילוג לתוכן