ניתוח פלסטי בחול – סכנת מוות ממשית

בעקבות מספר דיווחים שהתקבלו במשרד הבריאות על סיבוכים קשים ואשפוזים משמעותיים לאחר ביצוע ניתוחים פלסטיים בחו"ל, משרד הבריאות מבקש להדגיש כי ביצוע ניתוחים וטיפולים רפואיים בחו"ל במסגרת רפואה פרטית וללא פיקוח מספק עלול להזיק לבריאות ולגרום לנזקים קשים.

ארגון המנתחים הפלסטיים אסתטיים בישראל מסר בתגובה להודעת משרד הבריאות: "אנו מברכים את משרד הבריאות על האזהרה שהפיץ לציבור מפני ביצוע ניתוחים ופרוצדורות רפואיות שמתבצעים בחו"ל – לאחר כשש שנים של תלונות ומידע שהמנתחים הפלסטיים מעבירים לו בנושא מוטב מאוחר מאשר אף פעם לא."

אילוסטרציה freepik

באשר לעניין עצמו מדגישים בארגון: "בכל שנה מטופלים במערכת הבריאות בישראל כ – 80 ישראלים על ידי מנתחים פלסטיים בחדרי המיון, במחלקות הפלסטיקה ובקליניקות של המנתחים הפלסטיים אסתטיים בעקבות סיבוך של ניתוח או הליך שנערך מחוץ לישראל."

בארגון המנתחים הפלסטיים אסתטיים מציינים כי: " מדובר לרוב בזיהומים קשים, דימום, עיכוב בריפוי, צלקות לכל החיים ולעיתים אפילו שיתוק, נזק עצבי וסכנת מוות ממשית".

See Also

ד"ר מאיר כהן, יו"ר ארגון המנתחים הפלסטיים אסתטיים הסביר כי: "חיוני שהציבור יבין שכל ניתוח טומן בחובו סיכונים ומחייב תקופת החלמה בהשגחה של המנתח הפלסטי אשר יודע למנוע מראש סיבוכים ולטפל בהם במידה וקרו. למעשה ניתוח פלסטי בהרדמה כללית בחו"ל זה כמו נהיגה במכונית ללא בלמים. לפעמים מצליחים לעצור בתוך ערמת חול ובפעמים אחרות, זה נגמר רע מאוד ומחייב תיקונים, שחזורים ופעולות נוספות לתיקון הקטסטרופה שאפשר היה למנוע".

View Comments (0)

Leave a Reply

דילוג לתוכן