הזעת יתר – אפשר לעצור את זה!

מאת ד"ר צחי וידר, מומחה לטיפול בהזעת יתר ולאסתטיקה – מרפאות viv clinic 

חשוב לדעת – הזעת יתר אינה קשורה דווקא בחום או טמפרטורות גבוהות והיא בהחלט וגורמת אי נעימות רבה למי שסובל ממנה. 

זיעה היא הפרשה של נוזל מימי המופרש מבלוטות הזיעה המצויות בעור ומשמשת בדרך כלל כגורם המצנן את הגוף.

בעוד שהזעה היא תהליך טבעי הנחוץ לגוף, הרי ש"הזעה בעודף" (היפרהידרוזיס) היא תהליך שאינו קשור בחום.

צ. freepik

להזעה יש דרגות שונות:
הזעה נורמלית: מופיעה בעיקר בבית השחי, אינה נראית לעין בדרך כלל ואינה מפריעה לפעילות היומיומית התקינה.
הזעה נסבלת: הזעה שמפריעה מדי פעם, רק בפעילות.
הזעה לעיתים קרובות: הזעה שמפריעה כשהיא מתרחשת.
הזעה תמידית: הזעה שגורמת סבל בתפקוד היומיומי.
שתי הדרגות האחרונות נחשבות להזעת יתר והן בהחלט מצדיקות טיפול.

מדובר על הזעה מוגברת באיברים שונים בגוף, במיוחד באזורי בתי השחי, כפות הידיים וכפות הרגליים.

אנשים הסובלים מהזעת יתר חשים רטיבות וכתמי זיעה בעיקר באזור בית השחי אך גם בכפות הידיים והרגליים, באזור הגב והישבן, מתחת לחזה ועוד.
התופעה גורמת פעמים רבות למבוכה שמובילה לסובלים מהזעת יתר להימנע מלחיצות ידיים או ממגע  עם אנשים אחרים, להתקלח כמה פעמים ביום, להחליף מספר חולצות במשך היום ולאמץ סגנון לבוש כהה כדי שהעיגולים הלא מחמיאים לא יראו.

בישראל כאחוז אחד מהאוכלוסייה הכללית סובל מהזעת יתר. אין הסבר ברור מה הסיבה לכך, אך חוקרים מצאו כי ל-25% מהסובלים מהבעיה יש קרוב משפחה נוסף הסובל ממנה.
התיאוריה המוסכמת ביותר על רופאים היא כי מדובר בתופעה הנגרמת בשל כשל או גירוי יתר של מערכת העצבים.
אלו שסובלים מהזעת יתר הם בדרך כלל אנשים בריאים וצעירים מגילאי 18-16 ועד שנות ה-50 שלהם. מגילאים אלה ואילך התופעה מצטמצמת או נעלמת.


ההזעה פוגעת באיכות החיים של הסובלים ממנה ואף גורמת לחוסר בטחון בין אם זה בעבודה, במגע אינטימי ועוד.

על מנת לטפל בבעיה ישנן שיטות טיפול שונות, אך השיטות הטובות ביותר הינן שימוש במכשירים חדשניים:

MiraDryמכשור טכנולוגי שניתן למוצא במרפאות שונות ברחבי הארץ
הפתרון היחיד המטפל ברטיבות ובריח הזיעה בבית השחי ופותר אותם אחת ולתמיד.
מירה דריי – טיפול מתקדם בבעיית הזעת יתר בבית השחי, טכנולוגיה חדשנית ומוכחת קלינית לטיפול בהזעת יתר בבתי השחי. פיתוח מכשיר ה- מירה דריי התבסס על מחקר רב שנים, ועד היום, כבר למעלה מ-100,000 מטופלים מכל העולם נהנים מפירות השיטה – הפסקת הזעת היתר בבתי השחי לצמיתות.
מכשיר ה- MiraDry (מירה דריי) פותח בארה"ב ומאושר ע"י ה- FDA
ה- MiraDry הוא המכשיר היחידי המטפל בבעיית ההזעה ומונע גם את ריח הזיעה, ההליך הנו קל וידידותי ומספק פתרון קבוע ובטוח.
הטיפול המתבצע באופן לא פולשני בבעיית הזעה בבית השחי:
המכשיר מבצע חימום מבוקר באמצעות אנרגיה אלקטרומגנטית, אשר עוזרת להמיס ולהספיג את בלוטות הזיעה בבתי השחי – בלוטות שאין להן כל ערך תפקודי או בריאותי לגוף.
טיפול זה הינו הטיפול היחיד המוצע המטפל גם בתופעת ריח הזיעה: בנוסף להמסת הבלוטות האקריניות (האחראיות לנוזל הזיעה), המכשיר ממיס אף את הבלוטות האפוקריניות (האחראיות לריח הזיעה) בהליך קצר אשר כולל שני טיפולים בלבד,
ובכך מסיים את תופעת הזעת יתר בבית השחי ממנה אתם סובלים כל כך.
פיתוח ישראלי של ד"ר צחי וידר PalmaDry  
ד"ר צחי וידר הנו רופא כירורג מומחה מעל ל 20 שנים ניסיון, בעל שם עולמי וביצע עד היום 5% מכלל הטיפולים בהזעת יתר בכל העולם!

PalmaDry    פלמה דריי הינו מכשיר לשימוש ביתי,  ייחודי שמטפל באזור כפות הידיים והרגליים בעזרת טיפול ממוקד וארוך טווח, שמתבצע באמצעות אנרגיה אלקטרו מגנטית. 
מכשיר ביתי קל ונוח  לשימוש והיחידי בישראל עם תו תקן ואישור משרד הבריאות הישראלי – PalmaDry,  הינו  פרי פיתוחו של ד"ר צחי וידר וניתן להשיגו בלעדית  במרפאות viv clinic

אדם הסובל מבעיית הזעה בידיים וברגליים יכול ליהנות מעליה משמעותית באיכות חייו בפתרון קל ופשוט. הזעת יתר בידיים היא לא בעיה שחייבים ללמוד לחיות איתה. למרבה השמחה הזעת יתר בידיים ניתנת לפתרון יעיל בעזרת מכשיר בטכנולוגיה מתקדמת שהוכחה בכל העולם כיעילה בטיפול בתופעה. ברוב המקרים, כבר מן הטיפול הראשון תחושו בהבדל משמעותי.
פלמה דריי הוא טיפול ביתי אשר מתבצע פעמיים בשבוע למשך 15 דקות בלבד ומביא להפחתה דרמטית של ההזעה בכפות הידיים והרגליים. המכשיר שמיוצר בגרמניה פועל בשיטת היונטופורזיס ופותח על ידי ד"ר צחי וידר והנו משווק על ידי מרפאת VIV באופן בלעדי. זהו הטיפול היעיל ביותר אשר מספק את חווית הטיפול הנעימה ביותר. לעומת מכשירים אחרים שקיימים בשוק, PalmaDry הנו המוצר היחידי בארץ אותו ניתן לקנות מרופא, בעל תו תקן ואישור משרד הבריאות הישראלי. תפעולו קל ופשוט, ללא כאבים ובעל אורך הטיפול הקצר ביותר בעולם! ניתן להתאים את השימוש במכשיר לכל גיל, כולל ילדים באמצעות התאמת העוצמות. למכשיר 4 שנים אחריות וזמינות בתמיכה טלפונית 12 שעות ביממה.
היתרונות של המכשיר רבים והם הפכו אותו לטיפול העיקרי והטוב ביותר שקיים היום להזעה מוגברת בכפות הידיים והרגליים. הטיפול נעשה בנוחות בבית, זמני הטיפול קצרים, זרם הפולסים נוח גם לילדים ולמשתמש יש שליטה על המכשיר ועוצמת הטיפול.

אל תהיו מופתעים – בוטוקס לטיפול בהזעה ניתן למצוא אצל רופאים שונים ומרפאות שמוסמכות לכך – ברחבי הארץ 

טיפול נוסף המהווה פתרון זמני, הנו טיפול בהזרקת בוטוקס באזורי בית השחי והפנים – הבוטוקס מוזרק למקום בו מזיע המטופל וגורם לשריר שמזיעים בו להפסיק את ההזעה למשך חצי שנה עד עשרה חודשים. לאחר תקופה זו, השפעתו פגה ויש צורך בזריקת בוטוקס נוספת לאזורים המזיעים.

בוטולינום טוקסין (או בקיצור: בוטוקס) הוא חומר הנמצא במגוון שימושים רפואיים קליניים ואסתטיים. טיפול בוטוקס להזעת יתר הוא פשוט, קל ובטוח כאשר הוא מבוצע בידיים מיומנות. במהלך הטיפול מוזרק הבוטוקס לבלוטות הזיעה בפנים, וגורם להפסקת פעילותן ולמניעת המשך הזעה מוגברת. משך הטיפול בבוטוקס הוא דקות ספורות, ולאחריו ניתן להמשיך כרגיל, והוא אינו מצריך הכנה מיוחדת או שינוי במהלך היום.

לא בכדי נהפך הבוטוקס לטיפול חשוב ועיקרי בהזעת יתר. זהו תכשיר יעיל, בטוח לחלוטין וללא תופעות לוואי, שניתן לטפל באמצעותו בהזעת יתר בכל איבר בגוף כמעט. תוצאות הטיפול הן מצוינות, והשפעתו היא מיידית. הטיפול בבוטוקס הוא קצר וזמין ואינו דורש שינוי בשגרת היום.
עם זאת, מאחר והשפעת הבוטוקס היא זמנית וחולפת לאחר מספר חודשים, בדרך כלל יש לחזור על הטיפול לפחות פעם בשנה. על אף שהטיפול בבוטוקס בפנים נפוץ בתחום האסתטי – אין מה לחשוש מהחלקת קמטי הבעה בטיפול בזריקות בוטוקס בהזעת יתר. מיקום ההזרקות שונה וגם הייעוד שלהן.

עובדות בנושא הזעת יתר

See Also

הזעת יתר היא תופעה שהשכיחות שלה באוכלוסייה גבוהה יותר ממה שחושבים.

הזעת יתר פוגעת ב10-15% מהאוכלוסייה.
מדובר בבעיה שמקורה במערכת הבקרה של הגוף. ברוב המקרים הזעת יתר נובעת מהפעלה מוגברת של בלוטות הזיעה באיברים מסוימים, כמו בתי שחי, פנים, כפות רגליים וידיים.


אין אפליה בכל הקשור להזעת יתר, השכיחות שווה בין נשים לגברים ואינה קשורה למוצא או לגוון עור. 

מי שסובל מהזעת יתר יאלץ להתמודד עם תופעות של אי נעימות וחוסר נוחות רב כמו עיגולי זעה כהים ולא מחמיאים באזור בית השחי, הגב והחזה.
יאלץ להתקלח מספר פעמים ביום, להחליף בגדים בתדירות גבוהה ולעיתים גם להימנע לגמרי מלחיצת יד או מגע אינטימי. 

גיל הופעת ההזעה האופייני לכפות הידיים והרגליים הוא כבר בתקופת הילדות המוקדמת לעומת הזעה בבית השחי שבדרך כלל מופיעה בגיל ההתבגרות או אחריו.

הזעת היתר ממוקדת בשכיחות הגבוהה ביותר בבתי השחי.
האיברים הנוספים שמעורבים הם כפות הידיים והרגליים ובשכיחות הנמוכה יותר – הפנים והמפשעות.

הזעת היתר מופיעה בעיקר במצבי לחץ והיא אינה תלוית טמפרטורה או פעילות גופנית, אלא נגרמת עקב הפעלה מוגברת של בלוטות הזיעה על ידי מערכת העצבים הסימפטית. 

נראה שיש מרכיב גנטי תורשתי בהזעת יתר ממוקדת, אבל אין הכרח שתעבור ישירות מהורה לילד.  הזעת יתר מופיעה בשכיחות מוגברת במשפחות מסוימות.

הזעת יתר בכפות הידיים והרגליים טופלה בעבר על ידי ניתוח, שיצר תופעה של "הזעה מפצה" שנדדה למקום אחר בגוף. כיום זמינים טיפולים אחרים וחדשים שעוזרים לטפל בבעיה מטרידה זו. 

מטרת הטיפול בהזעת יתר היא לווסת את ייצור הזיעה של הגוף מבלי לפגוע ביכולת הגוף לאזן את רמת החום שלו, שכן תהליך ההזעה הוא חיוני ביותר לגוף ומאפשר לו לצנן את עצמו.

כיום בזכות הרפואה המתקדמת יש שיטות שונות לטיפול בנושא הזעת יתר.
על מנת לדעת איזה טיפול יתאים לכם מומלץ להתייעץ עם רופא מומחה בתחום שיבצע אבחון ויציג את התוצאות שיתאימו לכם.

View Comments (0)

Leave a Reply