המייק אובר של מאיה

בפוסט שהעלתה בשבוע שעבר, חשפה הזמרת והשחקנית, מאיה בוסקילה, שבכוונתה לעשות ניתוח להקטנת חזה בנוסף להליכים ניתוחיים נוספים. "עם השנים הוא (החזה) פשוט גדל וגדל וזו הפכה להיות בעיה רפואית. ניסיתי להתאמן ולא יכולתי, היו לי כאבי גב קשים מאוד, הרוב בגלל החזה" שיתפה בוסקילה בהקשר לניתוח. זוהי בעיה מוכרת בה נשים רבות סובלות מחזה גדול, ומתמודדות עם מורכבות לא פשוטה בשגרה היומית ואורח החיים שלהן, לצד פגיעה בריאותית ורפואית המתבטאת בכאבי גב קשים ובהגבלת התנועה של הגוף.

מאיה שיתפה כי תעבור ניתוח המשלב תיקון ועיצוב החזה הכולל הקטנה של החזה, זאת בעקבות כאבי הגב מהם היא סובלת בשנים האחרונות. בנוסף, תעבור בוסקילה שאיבת שומן מאזור הבטן וכן מתיחה בהתאם לצורך. הליך זה ידוע בשמו – מאמי מייקאובר והוא נפוץ בקרב אימהות אחרי לידות. "אז כן בנות, יש כאלה שעושות את זה גם מבחינה הרפואית ולא רק מבחינה קוסמטית, ואני מקבלת המון הודעות מבחורות שמתביישות, אז אין לכן במה להתבייש" הכריזה בוסקילה. בנוסף שיתפה מאיה את העוקבים שלה כי היא מאוד חוששת אבל עם זאת שכיף לה לדבר על זה. מאיה אכן צודקת, לא משנה אם את עוברת את ההליך מבחינה רפואית או מבחינה אסתטית. ד"ר אסף אולשינקה, מומחה לכירורגיה פלסטית ברשת מרפאות פרופורציה, מסביר כל מה שצריך לדעת על ההליך.

צ. יח"צ

באופן כללי, מסביר ד"ר אולשינקה, מאמי מייקאובר הוא ניתוח פלסטי שנועד לשיפור מראה הגוף הנשי, לאחר הריונות ולידות. הוא מבוצע בדרך כלל אחרי שהאישה סיימה את תכנית הילודה שלה.

מאמי מייקאובר שונה מניתוחים אחרים, משום שהוא משלב בניתוח אחד מספר ניתוחים שהיה נהוג לבצע בנפרד. 

עם הזמן והשנים והתפתחות הכירורגיה הפלסטית והניסיון העצום שיש כיום בניתוחי גוף וההתפתחות בתהליכי הרדמה ובניתוחים, התאפשר מצב שבו ניתן לבצע את הניתוחים ביחד, ומתייחסים לכך כאל ניתוח מהפך. 

במאמי מייקאובר מנתחים ביחד גם את אזור הבטן וגם את אזור החזה, שהשתנו בעקבות הלידות. הניתוח נועד להחזיר את הגזרה לקדמותה ככל שניתן, כדי לצמצם את השפעות ההריון, הלידה וההנקה, ולרוב ישלב בין ניתוח הרמה והגדלת חזה או הקטנת חזה, עם שאיבת שומן או מתיחת בטן.

להריון ולידה השפעה עצומה הן על השדיים והן על הגוף כולו.  

ההשפעה על שדיים באה לידי ביטוי  בעיקר התרוקנות ובצניחה של השד. לכן, במקרים רבים יש מקום לניתוח שמשלב החזרת נפח באמצעות הכנסת שתל, יחד עם הרמה של החזה. במקרים אחרים ניתן לבצע ניתוח הרמה בלבד, במידה ואין צורך בהחזרת נפח.

לצד אלה, קיים מצב הפוך, של צורך בניתוח הקטנת חזה. כמו שזה שהיה בניתוח של מאיה בוסקילה.

צ. freepik

הקטנת חזה: בשונה מהגדלת חזה, ניתוח להקטנת החזה מבוצע גם בשל היבטים רפואיים. תלונות הכוללות סבל ממשקל רב, או הגבלה בפעילויות יומיות כמו ספורט ולבישת בגדים. ההשלכות הרפואיות של חזה גדול עלולות להתבטא גם בכאבי גב, צוואר ויציבה לא נכונה שעלולה לגרום לעקמת או הליכה כפופה. גורמים אלה מובילים לא מעט נשים לבצע ניתוח להקטנת חזה.  

במהלך הניתוח מסיר הרופא רקמת שד ושומן, וממקם מחדש את הפטמה במקומה. נשים רבות מעידת על הניתוח הזה כניתוח משנה חיים.   

ההשפעה על הגוף – השפעת ההריון והלידה על הגוף כוללת היווצרות עודפי עור, יצירת מצבורי שומן, התרופפות דופן הבטן בשל המתיחה שהיא חוותה, אשר לעתים מותירה מראה הריוני גם לאחר שההריון בעצם נגמר.

ניתוח מתיחת בטן מטפל ב3 הגורמים הללו, הורדת עודפי עור, הידוק השרירים, שחזור בעצם של דופן הבטן, ולעתים נדרש לבצע ביחד איתו גם שאיבת שומן בכדי לטפל במצבורי השומן שנותרו. ניתוח מתיחת בטן נועד על מנת להסיר את עודפי העור שהצטברו באיזור הבטן, ולאפשר מראה של בטן שטוחה והדוקה ומראה גוף מתוח.

צ. freepik

שאיבת שומן: חשוב לשים על השולחן – ניתוח שאיבת שומן מטרתו לא להרזיה, אין בו תחליף לניהול חיים בריאים והוא מהווה פתרון יעיל, חד פעמי ואף ממוקד לטיפול במצבורי השומן ושיפור הקונטור. הניתוח מתבצע בהרדמה מלאה, הרופא המנתח מבצע חתף ובאמצעות קנולות ושואב את השומן. לאחר הניתוח ולמשך שלושה חודשים יש ללבוש בגד אלסטי שעוזר לשפר את תהליך ההחלמה וכבר בתקופה זו ניתן להבחין בתוצאות.

חשוב לוודא שמבצעים את הניתוח אצל מומחים בתחום, בעלי מיומנות גבוהה וניסיון עשיר ומוכח בתחום, ולאחר מכן לקבוע פגישת ייעוץ, שם ניתן להתרשם מהמנתח, לשאול שאלות, לראות תמונות לפני ואחרי של מטופלי עבר ולקבל את כל המידע הרצוי והדרוש. גם הרופא יוכל להתרשם מהמטופל, לבחון את ההיסטוריה הרפואית והסיבה לניתוח, ולהתאים את שיטת הטיפול הנכונה ביותר למטופל. 

 רשת "פרופורציה" נוסדה לפני 35 שנים ונחשבת כיום כמנוסה והגדולה ביותר.

למידע נוסף ולתאום פגישת ייעוץ 5599*  – רשת מרפאות פרופורציה .  https://proportsia.co.il/

View Comments (0)

Leave a Reply

דילוג לתוכן