האמת מאחורי הבקבוק: מה באמת מבדיל בין תוספי תזונה לנשים לאלו הכלליים

לקראת יום האישה הבינלאומי, החלטנו לבדוק את הנושא של ויטמינים ייעודיים לנשים ולבדוק האם קיימים באמת הבדלים משמעותיים בינם לבין ויטמינים רגילים.
בעולם שבו המודעות לבריאות ולתזונה נכונה רק הולכת וגוברת, חשוב להבין את הצרכים הייחודיים של גוף האישה ואיך ניתן לתמוך בהם באמצעות תוספי תזונה. נשים בשלבים שונים של חייהן עלולות להתמודד עם צרכים תזונתיים שונים, החל מהתבגרות, דרך הריון והנקה, ועד לתקופת המנופאוזה.
האם ויטמינים מיוחדים לנשים מספקים את התשובה לצרכים אלו או שמא מדובר בשיווק חכם שלא בהכרח מתממש ביתרונות בריאותיים מובהקים.

פנינו לגב' ענת מרקוביץ, נטורופתית בכירה בחברת אמברוזיה סופהרב, כדי להבין טוב יותר את ההבדלים והיתרונות של ויטמינים ותוספי תזונה המיועדים במיוחד לנשים. להלן תובנותיה:

ענת מרקוביץ – מתוך אלבום אישי

מהם ההבדלים העיקריים בין ויטמינים ותוספי תזונה רגילים לאלה המיועדים במיוחד לנשים?
"בתוספי תזונה לנשים מצויים צמחים ורכיבי תזונה חיוניים, כמו ויטמינים ומינרלים, במינונים ספציפיים המומלצים על ידי משרד הבריאות, לתמיכה בשלבי החיים השונים – כלומר, בתקופת ההתבגרות, תקופת הפוריות, טרום היריון, היריון, לידה והנקה, גיל המעבר וכו'."

אילו ויטמינים ותוספי תזונה חשובים במיוחד לנשים ולמה?
"בתוספי תזונה לנשים יש דגש על ויטמינים ומינרלים כמו סידן, ברזל, קבוצת ויטמיני B, וצמחים כמו שיח אברהם, ויתניה ודונג קוואי, היות והם נותנים מענה להשלמה ואיזון גוף האישה עקב שינויים במהלך תקופות החיים השונות."

איזי דייז פורמולת צמחים ייחודית לנערות ונשים

כיצד יכולים תוספי תזונה לתמוך בבריאות האישה בשלבים שונים של חייה, כגון הריון, הנקה, ומנופאוזה?
"תוספי תזונה לנשים, לדוגמא בשלב ההיריון (לידה והנקה) מספקים השלמה חשובה לאם ולתינוק בהמלצת משרד הבריאות ואיגוד הגניקולוגים. כמו כן, תופעות המנופאוזה שהן נחלת הנשים, או פרוביוטיקה לנשים, נוסיף נושא הביוטי כגון שיער, ציפורניים, עור שיש תוספים ייחודיים לנושא."

האם יש סוגים שונים של תוספי תזונה לנשים, ואם כן, מהם?
"בהחלט כן, כפי שציינתי קודם, יש מגוון רחב של תוספי תזונה המיועדים לתמוך בגוף האישה בשלבי החיים השונים המבוססים על תמציות צמחים וקומפלקס ויטמינים ומינרלים."

מולטי ויטמין לנשים פורמולה מתקדמת לנשים המשלבת ויטמינים, מינרלים ורכיבי תזונה ייחודיים

מהן הסכנות או התופעות הלוואי האפשריות ללקיחת תוספי תזונה וויטמינים לנשים?
"זאת שאלה נפוצה כשהתשובה מאוד פשוטה וברורה. תוספי המזון הינם באישור המקפיד של משרד הבריאות. הם נמכרים באופן חופשי על המדף כאשר המינון המומלץ מופיע על תווית המוצר. כמובן, לקיחת מוצר במינונים גבוהים יותר תהיה מלווה בהמלצת איש מקצוע, רופא או רוקח."

מי הם המומחים הרלוונטיים להתייעצות לפני תחילת נטילת תוספי תזונה ומה החשיבות של ייעוץ רפואי בנושא?
"לפני נטילת תוספי תזונה לפתרון של בעיה מסוימת, לא כשמדובר על 'לייף סטייל', מומלץ להיוועץ בגורם מקצועי כמו רופא, רוקח, נטורופת, דיאטנית, לטובת התאמת הטיפול המשלים הנכון לכל אדם. כמובן, הטיפול הוא פרטני ומשתנה בהתאם לגיל, מין, היסטוריה רפואית, מחלות רקע, מצב נפשי, נטילת תרופות וחוסרים תזונתיים שונים."

ביוטי 360 פורמולה יחודית לטיפוח 360 גם שיער, גם עור וגם ציפורניים במוצר אחד!

האם ישנם מקרים בהם נשים צריכות להימנע מלקחת תוספי תזונה מסוימים?
"נשים בתקופת ההריון וההנקה הן במצב רגיש יותר ובאחריותן גם הזנת העובר ולכן, צריכות להיות ערניות לכל תוסף וכמובן, גם לתזונה עצמה ולתרופות."

See Also

כיצד תזונה מאוזנת יכולה להשלים או להחליף את הצורך בתוספי?
"בעולם הנוכחי יש מעורבות של חומרי דישון והדברה לקרקע, העשרת המזון בחומרי צבע, טעם וריח, התפלת המים – שפוגעת בספיגת הוויטמינים והמינרלים. נוסיף לזה את קצב החיים שאינו מאפשר לאכול נכון ובזמן, נטילת תרופות באופן קבוע שגם הן מעכבות את ספיגת הוויטמינים והמינרלים. על כן, ניתן להבין שאין מנוס מלקיחת תוספי תזונה לשיפור הספיגה. בנוסף, ישנם ויטמינים שהגוף אינו מייצר באופן טבעי, לכן, קיימת חובה עבור בריאותנו לתסף את גופנו."

ביו פימייל פרוביוטיקה ייעודית לנשים המכילה 5 זנים המותאמים לפלורה הנשית, במינון של 10 מיליארד חיידקים בכל כמוסה

מהם המקורות המומלצים לקבלת מידע אמין ומעודכן על ויטמינים ותוספי תזונה לנשים?
"אני ממליצה על קו יעוץ והדרכה של חברת אמברוזיה סופהרב, עבור מותגיי החברה – סופהרב וסולגאר. קו ייעוץ ותיק, מיומן עם נטורופתים בעלי ניסיון ומקצועיות, המאויש על ידי אנשי מקצוע המוסמכים לתת מענה וייעוץ אישי. כמו כן, ניתן לקבל מידע מקיף ותוכן מקצועי על תוספי התזונה באתר הבית של חברת סולגאר וסופהרב. בנוסף, ישנם אנשי מקצוע – רוקחים, נטורופתיים ויועצים בנקודות המכירה ברחבי הארץ, לטובת מתן מענה פרונטלי."

התשובות של גב' מרקוביץ מספקות תובנות חשובות על הצורך והחשיבות של תוספי תזונה מותאמים לנשים בשלבים שונים של חייהן.
אבל כמו כל דבר בחיים, מתייעצים לפני שמתחילים!

צילום באדיבות אמברוזיה סופהרב

View Comments (0)

Leave a Reply

דילוג לתוכן